Nieuw koningskoppel voor Gent: "Profiteren van mekaar"

door
Nieuw koningskoppel voor Gent:

AA Gent had het dit seizoen opvallend lastig om zijn thuiswedstrijden tot een goed einde te brengen, maar dat is sinds de komst van Yves Vanderhaeghe helemaal veranderd. Zo tekenden de Buffalo's dinsdagavond voor zes op zes in de Ghelamco Arena na een overtuigende zege tegen KAS Eupen. Een overwinning die geregisseerd werd door het nieuwe koningskoppel Moses Simon en Samuel Kalu.


De twee Nigerianen konden het dinsdag opvallend goed vinden met elkaar en lagen aan de basis van de drie punten: Moses met twee treffers, Kalu met een uitgelokte strafschop én een assist. "Als Kalu in vorm is, moet de tegenstander een mannetje extra op hem zetten en zo komt er weer meer ruimte voor mij. Omgekeerd kan Kalu profiteren als ze dubbele dekking op mij hanteren. Zo is het leuk spelen voor ons allebei", verklaart Simon de uitstekende samenwerking in Het Laatste Nieuws.

Voor de twee aanvallers is het overigens een belangrijk seizoen om er te staan. Nigeria plaatste zich immers voor het WK en uiteraard hoopt het Gent-duo daar bij te zijn. "Ik leef op hoop. Als ik zo blijf voetballen als tegen Eupen, dan zit een selectie er wel in, denk ik", schat Kalu zijn kansen in. Voor Simon ligt de situatie iets anders, hij is doorgaans een zekerheid in de selectie van de Super Eagles. "De kwalificatie met Nigeria voor het WK heeft me echt wel een boost heeft gegeven. Het geeft me bijkomende motivatie om hard te werken."

POLL: Wie heeft volgens u het meeste potentieel?

Meest recent

Prachtige beelden: Preud'homme keert terug bij Benfica

Sinds enkele jaren is Michel Preud'homme onofficieel op pensioen. De 66-jarige ex-trainer lijkt niet ...

3
3
Kater voor Antwerp: "Moeten hier lessen uit trekken"

Antwerp had zaterdagavond een uitstekende zaak kunnen doen in de strijd om Play-Off I en de derde ...

18
18
Barça moet zwoegen maar herovert koppositie wel

FC Barcelona heeft zaterdag zijn koppositie weer ingenomen in La Liga. Het had die even moeten ...

6
6
Antwerp geeft in slotseconden zege nog weg tegen OHL

Voor de eerste keer sinds oktober leek Antwerp nog eens een tweede zege op rij te pakken en zo een ...

77
77
'Diawara verbaast na vertrek bij Anderlecht met nieuwe club'

Voor Anderlecht was de wintermercato zeer druk, vooral aan inkomende zijde. Paars-Wit liet echter ...

146
146
Oude bekende nekt Club NXT, RSCA Futures geven zege nog weg

In de Challenger Pro League heeft Lokeren-Temse een uitstekende zaak gedaan in de strijd om het ...

117
117
Westerlo panikeert niet: "Blijven geloven in Play-Off II"

De strijd om het behoud in de Jupiler Pro League blijft razend spannend. Ook Westerlo zal in de ...

31
31
Opluchting voor Charleroi: "Dit was onze belangrijkste zege"

Mathematisch is het nog niet helemaal zeker, maar op drie speeldagen van het einde van de reguliere ...

17
17
Kuyt baalt enorm: "Dit is een zware teleurstelling"

Beerschot is al een tijdje zeker dat het straks aan de bak zal moeten in de Relegation Play-Off, ...

88
88
Tielemans legt Chelsea over knie, schietoefeningen Dortmund

In de Premier League mengt het Aston Villa van Youri Tielemans zich weer volop in de strijd om de ...

60
60
Charleroi draait Westerlo een loer en is zo goed als veilig

Rik De Mil heeft zijn oude club een loer gedraaid. De trainer zag zijn Charleroi immers in Westerlo ...

31
31
Antwerp - OHL: De Roeck voert drie wissels door

Royal Antwerp FC speelt vanavond om 20u45 in eigen huis tegen Oud-Heverlee Leuven. Dat is een ...

138
138
Debutant bij Beerschot: "Waarom ik naar het Kiel kwam?"

Beerschot blijft povere resultaten op de mat leggen. De Kielse Ratten trokken naar FCV Dender en ze ...

83
83
Dender gelukkig, maar ook weer niet: "Toch zuur gevoel"

FCV Dender pakte met tien spelers een punt tegen Beerschot. Ze speelden een uur met een man minder, ...

24
24
Blijven Patris & co? Tateishi geeft stand van zaken

STVV is een elftal dat heus wel de nodige kwaliteit heeft, maar ze staan wel onderaan. Dat zorgt dus ...

72
72
Burgess bezig aan laatste maanden bij Union SG?

Christian Burgess speelde tegen Ajax zijn 200ste wedstrijd voor Union SG. De Britse verdediger gaat ...

151
151
Hayen maakt selectie voor treffen met Standard bekend

Club Brugge neemt het morgen om 13u30 in een uitverkocht Jan Breydelstadion op tegen Standard. ...

299
299
Beerschot mist uitgelezen kans tegen tienkoppig Dender

Om 16u stond het duel tussen FCV Dender en Beerschot op het programma. Het werd een duel waarin ...

38
38
Arsenal incasseert enorme opdoffer in de Premier League

Veel drukte in de Premier League om 16u. Er werden immers vijf matchen afgetrapt. Het was vooral ...

41
41
Bayer Leverkusen zet Kompany & co onder druk

In de Bundesliga lijkt Bayern München op weg naar een landstitel, al blijft Bayer Leverkusen ...

66
66

Meer sportnieuws