Voorstel Club Brugge blijft niet zonder gevolgen

door
Voorstel Club Brugge blijft niet zonder gevolgen

Leider Club Brugge doet het dit seizoen met een vrij jonge ploeg en ook eentje met, traditiegetrouw, heel wat Belgen in. Zo staan er per match gemiddeld 4.8 landgenoten op het veld, slechts drie eersteklassers (Zulte Waregem, KV Mechelen en Antwerp) doen dit seizoen beter. Maar de meest ploegen doen het dus slechter wat betreft het aantal Belgen in het team en daar moet verandering in komen.


Eén voorstel is om het aantal verplichtte voetbal-Belgen op te krikken, maar AA Gent-manager Michel Louwagie schoot dat idee al meermaals af. Niet verwonderlijk, want met gemiddeld 2.3 Belgen op het veld per match is Gent samen met Standard de slechtste leerling van de klas. "Michel is van mening dat er in België minder talent is dan elders, maar ik zie niet in waarom dat zou zijn. Club gelooft wel in het stimuleren van meer Belgen op het veld", reageert Club-manager Vincent Mannaert in Het Nieuwsblad op zijn collega.

En daarom heeft Club een opmerkelijke voorstel. Ploegen die het op dit moment 'Belgischer' willen aanpakken, krijgen daar een beperkte vergoeding voor en die som wilt Blauw-Zwart opkrikken. "Nu krijgen die clubs een klein bedrag, haast symbolisch. Misschien moeten we van het tv-contract wat meer geld vrijmaken voor een betere vergoeding. Clubs die dan meer Belgen in de kern hebben of op het veld hebben staan, of goed scoren bij andere Belgische parameters, krijgen een grotere beloning", aldus Mannaert.

UPDATE 20u23
Het voorstel van Mannaert blijft niet zonder gevolgen. Zo laat Pierre François, CEO van de Pro League, aan Sporza weten dat het voorstel op de agenda is gezet voor de algemene vergadering van 14 december. In samenwerking met de overheid pleit de Pro League ook voor een verandering van het Koninklijk besluit, die clubs toelaten om jeugdspelers al vanaf hun 15 jaar te binden met een semi-professioneel contract. "Dat zal ons toelaten om toptalenten als Zinho Vanheusden (Inter) en Thibaud Verlinden (Stoke City) in België te houden", aldus François.

POLL: Clubs zouden jeugdspelers al voor hun 16de onder contract mogen leggen ...

Meest recent

'Anderlecht slaat slag: gegeerde revelatie blijft aan boord'

Er staat bij Anderlecht wellicht een zeer drukke transferzomer voor de deur. Een grondige evaluatie ...

7
7
Nieuwe bom in Spanje: La Liga dient klacht in tegen Barça

De voorbije jaren was het maar zelden stil rond FC Barcelona. De club belandde in een mogelijk ...

42
42
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe trainerswissel Antwerp, Anderlecht tart Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

99
99
Matz Sels op weg naar toptransfer?

Matz Sels keept dit seizoen de pannen van het dak bij Nottingham Forest. De doelman pakte dinsdag ...

104
104
‘KRC Genk pakt uit en overtuigt atypische knaltransfer’

KRC Genk legde in de zomer van 2019 6,5 miljoen euro op tafel voor een 27-jarige Patrik Hrosovsky. ...

158
158
Kompany plots in vraag gesteld: "Historische black-out"

Vincent Kompany is met Bayern München de leider van de Bundesliga. Het verschil met Bayer ...

89
89
Gouden raad Rudi Garcia: “Trossard dumpen, hij móét erin!”

De eerste interlandperiode van Rudi Garcia bij de Rode Duivels was succesvol. België ...

194
194
Ambitieus Lierse SK verbaast met nieuwe investeerder

Lierse SK is op de officiële kanalen met transfernieuws gekomen. Achter de schermen wordt er ...

43
43
Transferbom: ‘Dure Nederlander als vervanger De Bruyne’

Het contract van Kevin De Bruyne bij Manchester City loopt aan het einde van het seizoen af. De ...

127
127
'Spectaculaire uitdaging voor Thomas Müller'

Thomas Müller lijkt op weg naar zijn afscheid bij Bayern München. Gaat hij nog een ...

64
64
Operatie Schoonmaak bij Anderlecht: ruim 25 dossiers op tafel

Olivier Renard is sinds oktober aan de slag bij RSC Anderlecht. Hij hekelde het werk van Jesper ...

166
166
De Condé bevestigt transfergerucht: "Interessante speler"

KRC Genk is nu al bezig met de zomermercato, net zoals de andere ploegen in de Jupiler Pro League. ...

131
131
Genk heeft enorme titeltroef: "Beste back-up van België"

KRC Genk blijft voorlopig op koers om met de vijfde landstitel uit zijn geschiedenis aan de haal te ...

91
91
Hommeles bij Bayern München: nieuwe baas voor Kompany?

Bayern München is bezig aan een goed seizoen. Der Rekordmeister stevent af op zijn zoveelste ...

65
65
'Hete zomer Renard: tot 13 (!) vertrekkers bij Anderlecht'

Olivier Renard werd in het najaar aangeduid als sportief directeur bij RSC Anderlecht. Tijdens de ...

237
237
'Bliksemvertrek op Stayen: opvallende bestemming Lamkel Zé'

STVV pakte tijdens de winterse transferperiode uit met de komst van Didier Lamkel Zé. Maar na ...

451
451
'Club Brugge shockeert: ‘krankzinnige’ miljoenentransfer'

Caspar Jander (22) van 1. FC Nürnberg is een van de meest gewilde spelers op de transfermarkt. ...

600
600
'City reserveert 100 miljoen voor droomtransfer Guardiola'

Manchester City plaatste zich afgelopen weekend voor de halve finales van de FA Cup, maar is ...

77
77
'Chelsea en co in de rij: KRC Genk op miljoenenkoers'

KRC Genk is sterk aan de Champions' Play-Offs begonnen en heeft dat onder maar aan Konstaninos ...

229
229
'Dolberg naar exit: Anderlecht heeft vervanger in vizier'

RSC Anderlecht staat voor enkele belangrijke weken. De Brusselaars willen zich in de Champions' ...

444
444

Meer sportnieuws