Sa Pinto uit zware beschuldiging aan Hein: "Racisme mag je niet tolereren"

door
Sa Pinto uit zware beschuldiging aan Hein:

Ondanks de titel van Club Brugge ging het op de persconferentie na de wedstrijd op Sclessin toch vooral over iets anders. Ricardo Sa Pinto gaf zijn dispuut met Hein Vanhaezebrouck immers een nieuwe dimensie met een voorbereid statement van maar liefst 25 minuten. Daarin uitte hij enkele stevige beschuldigingen en verwijten.


"Ik vind de manier waarop hij over mij sprak een groot gebrek aan respect. Hij viel me persoonlijk aan. Wel, ik zal dat niet doen, ik heb wel respect voor zijn familie en zijn gezin. Nochtans ken ik hem niet en kent hij mij niet. Hij heeft nog nooit met mij gesproken. Op persoonlijk vlak weet hij niet wie ik ben. Ik begrijp zijn gedrag dan ook niet", tekende Het Laatste Nieuws onder meer op.

"
Na dit voorval kunnen we mekaar geen hand meer geven. We zijn geen collega’s meer. (denkt na) Hij schudt me de hand en hij lacht als hij me ziet. En nu dit. Dan heb je geen persoonlijkheid. Als je niet de moed om me in mijn ogen te kijken en toe te geven dat je me niet mag... Mochten we nog eens tegen mekaar spelen, ‘i don’t shake his hand’."

"
Hij noemt me ‘the foreigner’. De buitenlander. Jaloezie en racisme zijn voor mij de lelijkste woorden die er bestaan. Het is iets dat je niet mag tolereren. (herhaalt met misprijzen) ‘The foreigner’. De manier waarop hij dat zei... In het voetbal bestaat er geen religie, geen etniciteit. Het is een internationale sport. Ik kwam naar Standard omdat zij me vroegen om coach te zijn."

En ook over de prestaties van Vanhaezebrouck had Sa Pinto iets te zeggen. "
Mijn vraag aan Hein is: ’wie heeft alles verloren wat hij moest bereiken dit seizoen? (verheft de stem) Wie heeft alles verloren? Één trofee wint hij. Die van slechtste coach in de 99-jarige geschiedenis in de geschiedenis tussen Anderlecht en Standard. Twee keer thuis verloren in hetzelfde seizoen, drie van de vier keer in totaal. Ik snap waarom het voor hem belangrijk is dat ik hier zou vertrekken. Dan kan hij misschien eens winnen van Standard."

POLL: Terecht dat Sa Pinto reageert?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe trainerswissel Antwerp, Anderlecht tart Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

7
7
Matz Sels op weg naar toptransfer?

Matz Sels keept dit seizoen de pannen van het dak bij Nottingham Forest. De doelman pakte dinsdag ...

39
39
‘KRC Genk pakt uit en overtuigt atypische knaltransfer’

KRC Genk legde in de zomer van 2019 6,5 miljoen euro op tafel voor een 27-jarige Patrik Hrosovsky. ...

100
100
Kompany plots in vraag gesteld: "Historische black-out"

Vincent Kompany is met Bayern München de leider van de Bundesliga. Het verschil met Bayer ...

57
57
Gouden raad Rudi Garcia: “Trossard dumpen, hij móét erin!”

De eerste interlandperiode van Rudi Garcia bij de Rode Duivels was succesvol. België ...

120
120
Ambitieus Lierse SK verbaast met nieuwe investeerder

Lierse SK is op de officiële kanalen met transfernieuws gekomen. Achter de schermen wordt er ...

30
30
Transferbom: ‘Dure Nederlander als vervanger De Bruyne’

Het contract van Kevin De Bruyne bij Manchester City loopt aan het einde van het seizoen af. De ...

109
109
'Spectaculaire uitdaging voor Thomas Müller'

Thomas Müller lijkt op weg naar zijn afscheid bij Bayern München. Gaat hij nog een ...

54
54
Operatie Schoonmaak bij Anderlecht: ruim 25 dossiers op tafel

Olivier Renard is sinds oktober aan de slag bij RSC Anderlecht. Hij hekelde het werk van Jesper ...

156
156
De Condé bevestigt transfergerucht: "Interessante speler"

KRC Genk is nu al bezig met de zomermercato, net zoals de andere ploegen in de Jupiler Pro League. ...

113
113
Genk heeft enorme titeltroef: "Beste back-up van België"

KRC Genk blijft voorlopig op koers om met de vijfde landstitel uit zijn geschiedenis aan de haal te ...

85
85
Hommeles bij Bayern München: nieuwe baas voor Kompany?

Bayern München is bezig aan een goed seizoen. Der Rekordmeister stevent af op zijn zoveelste ...

63
63
'Hete zomer Renard: tot 13 (!) vertrekkers bij Anderlecht'

Olivier Renard werd in het najaar aangeduid als sportief directeur bij RSC Anderlecht. Tijdens de ...

219
219
'Bliksemvertrek op Stayen: opvallende bestemming Lamkel Zé'

STVV pakte tijdens de winterse transferperiode uit met de komst van Didier Lamkel Zé. Maar na ...

400
400
'Club Brugge shockeert: ‘krankzinnige’ miljoenentransfer'

Caspar Jander (22) van 1. FC Nürnberg is een van de meest gewilde spelers op de transfermarkt. ...

570
570
'City reserveert 100 miljoen voor droomtransfer Guardiola'

Manchester City plaatste zich afgelopen weekend voor de halve finales van de FA Cup, maar is ...

72
72
'Chelsea en co in de rij: KRC Genk op miljoenenkoers'

KRC Genk is sterk aan de Champions' Play-Offs begonnen en heeft dat onder maar aan Konstaninos ...

211
211
'Dolberg naar exit: Anderlecht heeft vervanger in vizier'

RSC Anderlecht staat voor enkele belangrijke weken. De Brusselaars willen zich in de Champions' ...

423
423
'Club Brugge wil nationaal transferrecord verpletteren'

Onder meer dankzij de knappe campagne in de Champions League, dreigt Club Brugge komende zomer ...

785
785
Real Madrid mag na absolute thriller naar bekerfinale

Real Madrid heeft dinsdagavond een ticket voor de Spaanse bekerfinale gepakt, maar daarvoor moest ...

80
80

Meer sportnieuws