Geen Anderlecht: Boussoufa naar andere Belgische club?

door
Geen Anderlecht: Boussoufa naar andere Belgische club?

De supporters van RSC Anderlecht baalden als een stekker toen de transfer van Lazar Markovic in extremis afketste, heel wat fans vinden immers dat de ploeg nog een extra creatieve speler kan gebruiken. Ondertussen is het vizier echter op een andere speler gericht. Oud-lieveling Mbark Boussoufa is immers transfervrij op te halen.


Op de sociale werd tegenover het bestuur dan ook opgeroepen om een poging te wagen voor de tweevoudige Gouden Schoen, maar de kans dat Marc Coucke en co toehappen is bijzonder klein. Volgens Het Nieuwsblad heeft dat maar met één ding te maken: de aanwezigheid van trainer Hein Vanhaezebrouck.

In 2016 werd Boussoufa al eens teruggehaald naar België door zijn andere ex-club AA Gent. Maar Vanhaezebrouck was toen niet te spreken over het feit dat het bestuur solo slim had gespeeld in dit dossier. Bovendien laakte hij het feit dat zijn vedette-loze kern er plots een echte ster bij kreeg. Volgens hem verstoorde dat het evenwicht binnen de kern, in die mate zelfs dat Gent een tweede opeenvolgende titel mocht vergeten.

Vanhaezebrouck liet de Marokkaan in Gent doorgaans dan ook naast de ploeg, wat dan weer voor onvrede bij Boussoufa zelf zorgde. "De supporters kunnen vragen wat ze willen, een nieuwe “samenwerking” tussen Boussoufa en Vanhaezebrouck is zo goed als uitgesloten. Van weerskanten overigens", besluit HNB.

UPDATE 08u50
Een terugkeer naar Anderlecht lijkt dus geen optie, maar dat wil niet zeggen dat een terugkeer naar de Jupiler Pro League helemaal uitgesloten is. "Misschien ziet een andere Belgische club wel wat in een stunt met het ­terughalen van Boussoufa. Want de ­Marokkaanse international zit momenteel zonder club en kan dus transfervrij binnengehaald worden", schrijft Het Nieuwsblad.

Er zijn echter maar een aantal clubs die kunnen voldoen aan de salariseisen van de Marokkaan. Club Brugge en KRC Genk lijken uitgesloten, zij gaan het niet riskeren om de balans in hun kern te verstoren. Bij Gent lijkt voorzitter De Witte niet dezelfde fout als in 2016 te durven maken. Standard zou wel nog een extra aanvaller kunnen gebruiken, graag zelfs, maar dat ligt gevoelig gezien het paars-witte verleden van Boussoufa.

POLL: Boussoufa had veel meer uit zijn carrière kunnen halen ...

Meest recent

Gouden raad Rudi Garcia: “Trossard dumpen, hij móét erin!”

De eerste interlandperiode van Rudi Garcia bij de Rode Duivels was succesvol. België ...

0
0
Ambitieus Lierse SK verbaast met nieuwe investeerder

Lierse SK is op de officiële kanalen met transfernieuws gekomen. Achter de schermen wordt er ...

7
7
Transferbom: ‘Dure Nederlander als vervanger De Bruyne’

Het contract van Kevin De Bruyne bij Manchester City loopt aan het einde van het seizoen af. De ...

28
28
'Spectaculaire uitdaging voor Thomas Müller'

Thomas Müller lijkt op weg naar zijn afscheid bij Bayern München. Gaat hij nog een ...

31
31
Operatie Schoonmaak bij Anderlecht: ruim 25 dossiers op tafel

Olivier Renard is sinds oktober aan de slag bij RSC Anderlecht. Hij hekelde het werk van Jesper ...

109
109
De Condé bevestigt transfergerucht: "Interessante speler"

KRC Genk is nu al bezig met de zomermercato, net zoals de andere ploegen in de Jupiler Pro League. ...

79
79
Genk heeft enorme titeltroef: "Beste back-up van België"

KRC Genk blijft voorlopig op koers om met de vijfde landstitel uit zijn geschiedenis aan de haal te ...

60
60
Hommeles bij Bayern München: nieuwe baas voor Kompany?

Bayern München is bezig aan een goed seizoen. Der Rekordmeister stevent af op zijn zoveelste ...

52
52
'Hete zomer Renard: tot 13 (!) vertrekkers bij Anderlecht'

Olivier Renard werd in het najaar aangeduid als sportief directeur bij RSC Anderlecht. Tijdens de ...

190
190
'Bliksemvertrek op Stayen: opvallende bestemming Lamkel Zé'

STVV pakte tijdens de winterse transferperiode uit met de komst van Didier Lamkel Zé. Maar na ...

274
274
'Club Brugge shockeert: ‘krankzinnige’ miljoenentransfer'

Caspar Jander (22) van 1. FC Nürnberg is een van de meest gewilde spelers op de transfermarkt. ...

492
492
'City reserveert 100 miljoen voor droomtransfer Guardiola'

Manchester City plaatste zich afgelopen weekend voor de halve finales van de FA Cup, maar is ...

64
64
'Chelsea en co in de rij: KRC Genk op miljoenenkoers'

KRC Genk is sterk aan de Champions' Play-Offs begonnen en heeft dat onder maar aan Konstaninos ...

159
159
'Dolberg naar exit: Anderlecht heeft vervanger in vizier'

RSC Anderlecht staat voor enkele belangrijke weken. De Brusselaars willen zich in de Champions' ...

380
380
'Club Brugge wil nationaal transferrecord verpletteren'

Onder meer dankzij de knappe campagne in de Champions League, dreigt Club Brugge komende zomer ...

670
670
Real Madrid mag na absolute thriller naar bekerfinale

Real Madrid heeft dinsdagavond een ticket voor de Spaanse bekerfinale gepakt, maar daarvoor moest ...

71
71
Joos geeft Anderlecht toch een beetje hoop voor PO1

De eerste speeldag van de Champions' Play-Off heeft meteen duidelijk gemaakt dat er een stevige ...

250
250
Waanzinnige bekerstunt in Duitsland, PSG ontsnapt

Belgische clubs mogen deze week rusten, maar in heel wat andere Europese landen staat er ...

134
134
Gedroomde comeback Arsenal, Sels klopt ook Man Utd

Omdat er vorig weekend in de FA Cup gespeeld werd, wordt er in de Premier League tijdens deze ...

55
55
'Salah heeft knoop doorgehakt: nieuwe club bekend'

Op zijn 32ste zit Mohamed Salah in de vorm van zijn leven, maar het lijkt er alsmaar meer op dat de ...

190
190

Meer sportnieuws