"Sommige clubs hebben schulden bij makelaars"

door

De voorbije dagen kwamen heel wat wantoestanden in het Belgische voetbal aan het licht, met spelersmakelaars als middelpunt. Maar het blijft niet beperkt tot figuren als Mogi Bayat en Dejan Veljkovic. Dimitri Dedecker, advocaat van Cercle Brugge en KV Oostende, onthult enkele schrijnende toestanden.


"Ik heb ooit geïnformeerd naar een speler van een grote club en de manager zei dat ze alleen onderhandelden met Mogi Bayat. Wij moesten dus hun geprefereerde makelaar nemen en daar hadden we zelf niks in te zeggen. Voor wie werkt de makelaar dan? Niet voor de speler alvast", vertelt hij in Het Laatste Nieuws.

"
Wie in de clubs aan de knoppen draait, is soms te verleiden in natura of in cash. Hoe ze dat doen, ik weet het niet, maar het gebeurt. Een sportief directeur wilde een buitenlandse makelaar die via mij contact had gezocht pas ontvangen als die 10.000 euro betaalde. Stel dat de transfer lukt, dan gaat er nog een som zijn richting uit."

"
Nog een voorbeeld. Clubs kunnen niet altijd het hele bedrag van de makelaarsvergoeding ophoesten. Zeker bij zware transfers is dat soms een probleem, omdat ook die in schijven worden betaald. Clubs hebben dus schulden bij makelaars. Welnu, ik ken een situatie waarbij een club afhing van de goodwill van de makelaar om die uitstaande schuld tijdelijk niet op te eisen, zodat de club zijn licentie zou kunnen krijgen."

POLL: Moet er dringend iets veranderd worden aan het functioneren van de makelaars?

Meest recent

Real door oog van de naald na bizarre ontknoping penaltyreeks

Real Madrid heeft zich als laatste ploeg geplaatst voor de kwartfinales van de Champions League. De ...

104
104
Vanaken geeft oorzaak voor aftocht: "Deed ons echt dood"

Club Brugge kan zich volledig gaan toeleggen op de prijzenjacht in eigen land. Blauw-Zwart sneuvelde ...

23
23
Kop van Jut bij Club Brugge: kranten delen dikke buis uit

Na een knappe campagne heeft Club Brugge woensdagavond de Champions League moeten uitzwaaien. ...

150
150
Droom spat uiteen: Asensio begraaft tienkoppig Club in UCL

Club Brugge heeft de Champions League zoals verwacht moeten verlaten. Blauw-Zwart begon nochtans ...

55
55
'Trainerslijstje KVM: twee oude bekenden en JPL-coach'

KV Mechelen verzekerde zich afgelopen weekend van het behoud in de Jupiler Pro League. Nu die zware ...

112
112
Club in gehaktmolen: totale ondergang op tien minuten

Club Brugge had gehoopt om woensdag voor een nieuwe stunt te zorgen in de Champions League. Op het ...

90
90
Champions League-volgers smullen van Club-speler: "Wat een beest"

Na de 1-3-nederlaag in de heenmatch tegen Aston Villa, stond Club Brugge aan de rand van de ...

188
188
Drama voor Club: rode kaart Sabbe torpedeert stuntkansen

Club Brugge wou woensdagavond voor een heuse stunt zorgen door zich alsnog voor de kwartfinales van ...

154
154
KRC Genk krijgt er gloednieuwe international bij

KRC Genk is bezig aan een uitstekend seizoen tot dusver in de Champions League. En die prestaties ...

141
141
Dortmund overleeft megablunder na lichte penaltyfout Meunier

Borussia Dortmund blijft voorlopig op koers om voor het tweede jaar op rij de finale van de ...

69
69
'Totale exodus Anderlecht: twaalf potentiële vertrekkers'

Volgende week wordt de eerste interland-periode van het seizoen afgewerkt. Voor de club is dat een ...

284
284
'Antwerp FC megadeal van 10 miljoen'

Zeno Van den Bosch staat deze zomer voor een mogelijke toptransfer. Antwerp FC wilde vorig jaar al ...

408
408
Aston Villa-Club Brugge: dit zijn de opstellingen

Club Brugge heeft al een zeer straf parcours afgelegd in de Champions League. Als ze dat ...

127
127
'Chelsea geeft Lavia mokerslag: vervanger bepaald'

Dit had het seizoen moeten worden van Roméo Lavia, die in de zomer eindelijk weer fit leek na ...

100
100
Droomtransfer Tielemans naar échte grootmacht?

Volgende week nemen de Rode Duivels een nieuwe start onder Rudi Garcia. Het wordt uitkijken welke ...

275
275
Vanaken rondt zeer straffe mijlpaal bij Club Brugge

Club Brugge blijft geloven in een nieuwe stunt in de Champions League, ook al staan ze na de ...

137
137
Loodzware Europese taak voor Cercle: Feldhofer grijpt in

De Belgische clubs op het Europese toneel spelen deze week hun laatste troeven uit. Club Brugge moet ...

156
156
Joos snoeihard voor Anderlecht-pion: "Het is te weinig"

Anderlecht incasseerde vorig weekend een mokerslag door met 2-0 te gaan verliezen in Westerlo. ...

269
269
Van Dijk doet wenkbrauwen fronsen met toekomstupdate

Liverpool zorgde dinsdag voor dé verrassing van de avond in de Champions League. De Engelse ...

70
70
Chelsea komt eindelijk met goed nieuws over Lavia

Wanneer vrijdag Rudi Garcia zijn selectie bekend maakt voor de wedstrijden tegen Oekraïne, zal ...

83
83

Meer sportnieuws