Fans van Anderlecht boos over mercato, maar is dat wel terecht?

door
Fans van Anderlecht boos over mercato, maar is dat wel terecht?

RSC Anderlecht heeft zich stevig versterkt tijdens de afgelopen wintermercato. Het bestuur hield woord: ervaring en spelers met ritme. Toch blijven de fans teleurgesteld achter. Is dat terecht? Ja en neen.


Door de aanstelling van Frank Arnesen waren de verwachtingen hoog. De fans hoopten meteen op ‘grote namen’ en hoopten op spelers van Tottenham, Chelsea en andere topteams. Dat is echter onhaalbaar: speler als pakweg Vincent Janssen zijn véél te duur. Dat is de realiteit. Frank Arnesen liet bij zijn voorstelling duidelijk verstaan dat RSCA dat zou bekijken als het mogelijk was. Er werd gesnuffeld, maar al snel ging men op zoek naar andere sporen.

Grote namen waren eerder al mislukking
De afgelopen jaren haalde Anderlecht wél grote namen en iedereen weet hoe het is afgelopen met Demy de Zeeuw, Marko Marin, Rolando en Filip Djuricic. Enkel Lazar Markovic was een meerwaarde. Anderlecht zocht een leidinggevende centrale verdediger en loste dat goed op met Kara Mbodji. Een geslaagde terugkeer, want tegen AA Gent en Eupen was hij al zeer sterk. Peter Zulj leverde meteen een assist en moet zich uiteraard nog tonen, maar een onbekende naam zegt niet alles. Wie kende pakweg Carlos Bacca toen die op zijn 25ste in België neerstreek? Zulj zorgt voor diepgang op het middenveld en laat het spel sneller verlopen. Dààr had RSCA ook nood aan, want Adrien Trebel en Sven Kums hebben andere kwaliteiten.

Dan is er nog Yannick Bolasie. Anderlecht had wel degelijk een creatieve flankaanvaller nodig. Zakaria Bakkali zit in een serieuze vormdip, Francis Amuzu laat leuke zaken zien maar moet efficiënter worden en Alexis Saelemaekers en Andy Najar hebben te weinig scorend vermogen. Bolasie kan wel degelijk een meerwaarde zijn en is wedstrijdfit. Najar en Saelemaekers kunnen als rechtsachter ook brokken maken en hebben nood aan de ruimte voor hen. Het zou wel eens een gevaarlijke rechterflank kunnen worden bij de Brusselaars.

Geen diepe spits
Het enige falen: er kwam geen diepe spits bij. Landry Dimata is één van de beste spitsen in onze competitie en de nummer één in de spits. De afgelopen maanden sukkelt hij echter met blessures en dat is een probleem. Zeker omdat Ivan Santini niet goed genoeg blijkt. Voetballend komt hij schromelijk te kort voor RSCA. De Kroaat maakt zijn doelpuntjes wel bij tijd en stond, maar in topmatchen valt hij vaak te licht uit.

Daar had iets bij moeten komen, maar een creatieve flankaanvaller was wat ons betreft toch prioritair.

Conclusie: RSCA komt versterkt uit de mercato, alleen de kerst op de taart – een diepe spits als back-up voor Dimata- ontbreekt. Is RSCA sterk genoeg om voor de titel mee te strijden? Neen, dat wellicht niet. Met deze kern moet een derde plaats wel mogelijk zijn, al zullen Zulj en Bolasie dan meteen moeten gaan knallen, zoals Kara.

POLL: Hoe beoordeelt u de mercato van Anderlecht?

Meest recent

Nieuwe bom in Spanje: La Liga dient klacht in tegen Barça

De voorbije jaren was het maar zelden stil rond FC Barcelona. De club belandde in een mogelijk ...

1
1
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe trainerswissel Antwerp, Anderlecht tart Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

24
24
Matz Sels op weg naar toptransfer?

Matz Sels keept dit seizoen de pannen van het dak bij Nottingham Forest. De doelman pakte dinsdag ...

60
60
‘KRC Genk pakt uit en overtuigt atypische knaltransfer’

KRC Genk legde in de zomer van 2019 6,5 miljoen euro op tafel voor een 27-jarige Patrik Hrosovsky. ...

115
115
Kompany plots in vraag gesteld: "Historische black-out"

Vincent Kompany is met Bayern München de leider van de Bundesliga. Het verschil met Bayer ...

69
69
Gouden raad Rudi Garcia: “Trossard dumpen, hij móét erin!”

De eerste interlandperiode van Rudi Garcia bij de Rode Duivels was succesvol. België ...

146
146
Ambitieus Lierse SK verbaast met nieuwe investeerder

Lierse SK is op de officiële kanalen met transfernieuws gekomen. Achter de schermen wordt er ...

35
35
Transferbom: ‘Dure Nederlander als vervanger De Bruyne’

Het contract van Kevin De Bruyne bij Manchester City loopt aan het einde van het seizoen af. De ...

115
115
'Spectaculaire uitdaging voor Thomas Müller'

Thomas Müller lijkt op weg naar zijn afscheid bij Bayern München. Gaat hij nog een ...

60
60
Operatie Schoonmaak bij Anderlecht: ruim 25 dossiers op tafel

Olivier Renard is sinds oktober aan de slag bij RSC Anderlecht. Hij hekelde het werk van Jesper ...

161
161
De Condé bevestigt transfergerucht: "Interessante speler"

KRC Genk is nu al bezig met de zomermercato, net zoals de andere ploegen in de Jupiler Pro League. ...

119
119
Genk heeft enorme titeltroef: "Beste back-up van België"

KRC Genk blijft voorlopig op koers om met de vijfde landstitel uit zijn geschiedenis aan de haal te ...

88
88
Hommeles bij Bayern München: nieuwe baas voor Kompany?

Bayern München is bezig aan een goed seizoen. Der Rekordmeister stevent af op zijn zoveelste ...

64
64
'Hete zomer Renard: tot 13 (!) vertrekkers bij Anderlecht'

Olivier Renard werd in het najaar aangeduid als sportief directeur bij RSC Anderlecht. Tijdens de ...

225
225
'Bliksemvertrek op Stayen: opvallende bestemming Lamkel Zé'

STVV pakte tijdens de winterse transferperiode uit met de komst van Didier Lamkel Zé. Maar na ...

422
422
'Club Brugge shockeert: ‘krankzinnige’ miljoenentransfer'

Caspar Jander (22) van 1. FC Nürnberg is een van de meest gewilde spelers op de transfermarkt. ...

578
578
'City reserveert 100 miljoen voor droomtransfer Guardiola'

Manchester City plaatste zich afgelopen weekend voor de halve finales van de FA Cup, maar is ...

76
76
'Chelsea en co in de rij: KRC Genk op miljoenenkoers'

KRC Genk is sterk aan de Champions' Play-Offs begonnen en heeft dat onder maar aan Konstaninos ...

217
217
'Dolberg naar exit: Anderlecht heeft vervanger in vizier'

RSC Anderlecht staat voor enkele belangrijke weken. De Brusselaars willen zich in de Champions' ...

435
435
'Club Brugge wil nationaal transferrecord verpletteren'

Onder meer dankzij de knappe campagne in de Champions League, dreigt Club Brugge komende zomer ...

798
798

Meer sportnieuws