Vraagtekens bij basisspeler RSCA: "Wat ziet Rutten toch in hem?"

door
Vraagtekens bij basisspeler RSCA:

Doordat de concurrentie het liet afweten sloop Anderlecht opnieuw de top zes binnen, maar andermaal slaagde het er niet de drie punten thuis te houden. De Brusselaars blijven dus in het sukkelstraatje zitten. Van een 'Fred Rutten-effect' is momenteel weinig merkbaar.


Nochtans had de Nederlander voor meer duidelijkheid gezorgd met zijn 4-3-3-opstelling en met beduidend minder tactische richtlijnen. Maar niet al zijn keuzes worden gesmaakt. Zo stelt Stephan Keygnaert, chef voetbal van Het Laatste Nieuws, zich vragen bij de basisplaats van Edo Kayembe. "Wat ziet Rutten in Kayembe als defensieve middenvelder? Kayembe doet denken aan onze kindertijd in de botsauto's. Tegen alles en iedereen aanknallen, maar zuiver en soepel sturen? Ho maar."

Volgens Keygnaert is het ook achterhaald om met een echte breker op het middenveld te spelen, zeker bij ploegen die normaal gezien veel balbezit hebben. "In het moderne voetbal, waarbij de '6' heel vaak het eerste aanspeelpunt is voor de verdedigers, heb je op die positie maar beter goeie voetjes. In een wedstrijd als die tegen Zulte Waregem, dat zonder bal goed in de organisatie stond, vind je met Kayembe niet de openingen."

POLL: Kayembe komt tekort als basisspeler bij RSCA ...

Meest recent

Fink gooit handdoek en is verschroeiend voor KRC Genk

KRC Genk begint in de Champions Play-Offs plots elke speeldag punten te verliezen. De Limburgers ...

16
16
'50 miljoen voor Club Brugge: gigantische dubbelslag PSG?'

Voor Club Brugge is het de komende weken money time. Zondag kunnen ze met de Croky Cup zich al ...

85
85
Raskin krijgt dubbele bekroning na topseizoen

In Schotland viel afgelopen weekend al het doek over de titelstrijd. Voor de vierde keer op rij ...

24
24
'Club Brugge moet hart vasthouden voor donderdag'

Club Brugge kreeg zondag een nieuwe tik in de strijd om de titel, want het liet op het veld van ...

192
192
Na gemiste promotie: RWDM ziet sleutelpion vertrekken

Voor RWDM kende het seizoen een dramatische ontknoping. De Brusselaars lieten tot twee keer toe de ...

44
44
'Bliksemtransfer Xavi naar Europese topclub'

Het voorbije jaar hield Xavi Hernandez zich op de achtergrond in de voetbalwereld. De Spaanse ...

29
29
Titelkansen Club vergooid? Mechele geeft zijn mening

Een week geleden jubelde Club Brugge nog, want na een klinkende 0-5 had het Genk van de koppositie ...

180
180
"Zeker niet wauw" - Proto zet Anderlecht met voeten op grond

Anderlecht heeft de voorbije week een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de vierde plaats. Het ...

150
150
'Bakayoko moet nieuwe mokerslag incasseren'

PSV lijkt dit seizoen de titel in de Eredivisie aan Ajax te moeten laten. Het heeft momenteel zeven ...

42
42
'Memphis-drama voor Oranje'

Het belooft alweer een drukke voetbalzomer te worden. Pas eind mei eindigen de meeste nationale ...

21
21
TRANSFERUURTJE: 'Club gaat voor prioriteit, Dendoncker geeft hint'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

298
298
Net op tijd: Vandenbempt ziet enorm verschil bij Anderlecht

RSC Anderlecht boekte een 7 op 9 in de Play-Offs en lijkt net op tijd in vorm te geraken voor de ...

326
326
'Bliksemtransfer Tolu: KRC Genk vangt jackpot'

KRC Genk gaat in de zomer minstens twee sterkhouders verliezen: Zakaria El Ouahdi en Tolu Arokodare ...

676
676
Club Brugge beeft: zwart beest slaat weer toe

Bij Club Brugge zijn ze niet tevreden na de 1 op 6. Het niveau moet terug omhoog de komende weken. ...

256
256
Vandenbempt ziet topclub benadeeld worden: "Genoeg geweest!"

Bij KRC Genk mogen ze terecht klagen over de spelleiding, want er werden al een aantal fases in deze ...

777
777
'Bommetje bij AA Gent: 'nieuwe coach' in de tribune'

Bij AA Gent kennen ze ronduit dramatische Play-Offs. Trainer Danijel Milicevic doet het zelfs minder ...

472
472
'Schokkende privé-onthulling over Dirk Kuyt'

Dirk Kuyt kent een moeilijk seizoen met Beerschot, waar hij kansloos degradeerde. Maar ook naast het ...

201
201
Deschacht: "Anderlecht mag hem niét verkopen"

Olivier Renard gaat de kern van RSC Anderlecht door elkaar gooien, al zou het misschien beter zijn ...

397
397
Steven Defour verbluft iedereen met absolute knalprestatie

De ondertussen 37-jarige Steven Defour staat al een tijdje op non-actief als trainer. Een avontuur ...

146
146
Belgische transfer naar Como is nu helemaal rond

Como werd de afgelopen weken in verband gebracht met de komst van Kevin De Bruyne, maar concreet is ...

150
150

Meer sportnieuws