Zlatan Ibrahimovic is één van de grootste attracties van de Amerikaanse MLS, maar het competitieformat daar stoort hem mateloos. Zo wordt de kampioen in de VS en Canada pas aangeduid na uitgebreide Play-Offs. De spits van LA Galaxy stelt echter dat dit niets met topsport te maken heeft.
En hij voelt zich niet te beroerd om deze mening te delen in de lokale pers. Ibrahimovic noemt het systeem zelfs 'shit'. "Je hoeft alleen de play-offs te winnen en dat is alles. De resultaten in iedere wedstrijd zijn belangrijk, maar hier in Amerika volstaat een zevende plek. Dan hoef je alleen de play-offs te winnen en dan ben je kampioen", aldus de Zweedse spits.
Volgens hem laten spelers en clubs het hierdoor na om een heel seizoen op topniveau te presteren. "Voor mij is de mentaliteit om elke dag keihard te trainen op de manier zoals je een wedstrijd speelt. Maar hoe creëer je die mentaliteit 24 uur per dag in de MLS?", aldus Ibrahimovic, die recentelijk al vaker kritiek uitte op de MLS.