Vannieuwkerke beschuldigt Carl Huybrechts van seksisme

door
Vannieuwkerke beschuldigt Carl Huybrechts van seksisme

Sinds de '#MeToo'-hetze losbarste is er inmiddels heel wat veranderd, maar seksisme blijft toch een groot probleem. Zo ook in de Belgische sport- en bij uitbreiding voetbaljournalistiek. Dat bleek zondag in 'Bij Vlaeminck', het radioprogramma van presentator Stijn Vlaeminck op Studio Brussel.


In het programma liet Vlaeminck onder meer enkele frappante getuigenissen horen van vrouwelijke sportjournalisten in Vlaanderen. Daarnaast werden ook enkele gasten uitgenodigd. Onder meer Inge Van Meensel, die verschillende sporten covert namens de VRT. Zij kreeg in haar carrière te maken met een collega die haar naar eigen zeggen pestte en kleineerde. "Hij uitte openlijk zijn haat tegen vrouwen in de sportjournalistiek. 'Die kunnen dat niet omdat ze niets van sport kennen', zei hij. Hij belde naar de bazen dat mijn verslagen niet goed waren en voor zijn programma mocht ik niets maken. 'Geen wijven in mijn show', zei hij dan", getuigde Van Meensel.

Waar Van Meensel liever geen namen gaf, deed collega en presentator Karl Vannieuwkerke dat wel. Hij wees rechtstreeks naar Carl Huybrechts. "Dat soort figuren heeft ons voor heel veel jaren de stempel gegeven dat we een bastion zijn van testosteronmannen die niets anders willen dan dit soort toestanden toejuichen", aldus een scherp Vannieuwkerke.

HUYBRECHTS ONTKENT
Bij Het Nieuwsblad reageerde Huybrechts, die al een tijdje van het scherm is verdwenen, en heeft hij het over valse beschuldigingen. Hij bevestigde dat hij enkele voetbalverslagen van Van Meensel weigerde, maar beweert dat dit enkel te maken had met de intonatie van haar stem. "Als ik een vrouwenhater zou zijn, dan zou ik wel in de problemen komen met mijn vrouw. Zij is COO International van Eleven Sports. Geef toe: als ik zou vinden dat vrouwen niets te zoeken hebben in de sportjournalistiek, zou dat toch een slechte keuze zijn?"

POLL: Gelooft u in de onschuld van Huybrechts?

Meest recent

Proto zet Anderlecht met voeten op grond voor bekerfinale

Anderlecht heeft de voorbije week een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de vierde plaats. Het ...

31
31
'Bakayoko moet nieuwe mokerslag incasseren'

PSV lijkt dit seizoen de titel in de Eredivisie aan Ajax te moeten laten. Het heeft momenteel zeven ...

15
15
'Memphis-drama voor Oranje'

Het belooft alweer een drukke voetbalzomer te worden. Pas eind mei eindigen de meeste nationale ...

11
11
TRANSFERUURTJE: 'Club gaat voor prioriteit, Dendoncker geeft hint'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

188
188
Net op tijd: Vandenbempt ziet enorm verschil bij Anderlecht

RSC Anderlecht boekte een 7 op 9 in de Play-Offs en lijkt net op tijd in vorm te geraken voor de ...

225
225
'Bliksemtransfer Tolu: KRC Genk vangt jackpot'

KRC Genk gaat in de zomer minstens twee sterkhouders verliezen: Zakaria El Ouahdi en Tolu Arokodare ...

472
472
Club Brugge beeft: zwart beest slaat weer toe

Bij Club Brugge zijn ze niet tevreden na de 1 op 6. Het niveau moet terug omhoog de komende weken. ...

216
216
Vandenbempt ziet topclub benadeeld worden: "Genoeg geweest!"

Bij KRC Genk mogen ze terecht klagen over de spelleiding, want er werden al een aantal fases in deze ...

587
587
'Bommetje bij AA Gent: 'nieuwe coach' in de tribune'

Bij AA Gent kennen ze ronduit dramatische Play-Offs. Trainer Danijel Milicevic doet het zelfs minder ...

411
411
'Schokkende privé-onthulling over Dirk Kuyt'

Dirk Kuyt kent een moeilijk seizoen met Beerschot, waar hij kansloos degradeerde. Maar ook naast het ...

149
149
Deschacht: "Anderlecht mag hem niét verkopen"

Olivier Renard gaat de kern van RSC Anderlecht door elkaar gooien, al zou het misschien beter zijn ...

302
302
Steven Defour verbluft iedereen met absolute knalprestatie

De ondertussen 37-jarige Steven Defour staat al een tijdje op non-actief als trainer. Een avontuur ...

113
113
Belgische transfer naar Como is nu helemaal rond

Como werd de afgelopen weken in verband gebracht met de komst van Kevin De Bruyne, maar concreet is ...

112
112
"Hij is zeker een mogelijkheid" - Stunttransfer De Bruyne?

De geruchtenmolen rondom Kevin De Bruyne draait op volle toeren. De Rode Duivel is stilaan grof wild ...

228
228
Antwerp klaar voor dé match: "Dat wordt heel belangrijk"

Royal Antwerp FC leeft terug. Na zeer povere maanden komen ze eindelijk onder stoom met een knappe 5 ...

259
259
Komisch moment: Van Dijk weet niet wat hem overkomt

Liverpool pakte gisteren een historische 20ste titel in de Premier League. The Reds rekenden ...

84
84
'Anderlecht vreest nieuwe opdoffer voor bekerfinale'

Met twee overwinningen tegen AA Gent heeft RSC Anderlecht een welgekomen portie vertrouwen getankt ...

572
572
Smets: 'Dit zei scheidsrechter na niet-gefloten strafschop'

KRC Genk raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. De Limburgers liepen zondag ...

1352
1352
Union of Club Brugge titelfavoriet? Analisten vellen oordeel

De eerste speeldag van de terugronde in de Champions' Play-Offs zit er alweer op. Veel verschillen ...

693
693
Staaltje zinsverbijstering komt doorgedraaide Rüdiger duur te staan

Real Madrid verloor zaterdagavond de finale van de Copa del Rey na verlengingen tegen FC Barcelona. ...

209
209

Meer sportnieuws