Profclubs diep in het rood: "Financiële doping Anderlecht is bijna op"

door
Profclubs diep in het rood:

Sportief gezien doet het Belgische voetbal het al enkele jaren behoorlijk goed, financieel gezien hebben de profclubs wel nog een pak werk voor de boeg. Maandag geraakte immers bekend dat de ploegen uit 1B en 1A in het voorbije jaren samen maar liefst 87 miljoen euro verlies hebben geleden. Op korte termijn blijven de gevolgen daarvan echter beperkt.


Omdat ook de Pro League een Financial Fair Play-systeem heeft ingevoerd, zouden dergelijke verliezen in principe wel voor problemen kunnen zorgen. Maar volgens sporteconoom Wim Lagae volgt die evaluatie pas in 2021. "Dit is een tussentijdse balans en een waarschuwing voor de clubs die op dit moment slecht scoren. De clubs die tegen 2021 niet in orde zijn met de regels van de FFP, zullen gesanctioneerd worden. Puntenaftrek of het beperken van kernspelers boven de 21 jaar zijn voorbeelden van straffen die kunnen worden opgelegd", vertelt hij in Het Laatste Nieuws.

Er is dus nog tijd om de verliezen weg te werken. Bovendien kunnen clubs een kapitaalsverhoging doorvoeren. Al mag die maximaal 30 miljoen euro over drie jaar tijd bedragen. Bij Anderlecht bijvoorbeeld, voerde men al zo'n verhoging van iets meer dan 27 miljoen door. "Hun vorm van financiële doping is bijna opgebruikt. Vandaar dat zij met Karel Van Eetvelt een nieuwe CEO hebben gehaald die ervoor zal moeten zorgen dat de operationele uitgaven 'matchen' met de inkomsten", aldus Lagae bij HLN.

POLL: Clubs moeten strenger gecontroleerd worden door de overheid ...

Meest recent

'Liverpool kiest ideale vervanger Van Dijk: 50 miljoen euro'

Liverpool blijft voorlopig afstevenen op de titel in de Premier League, maar in de zomer wacht ...

2
2
Blijft huurling bij Genk? "Ik voel me hier goed"

Ondanks dat ze nog in volle titelstrijd verwikkeld zijn, zijn ze bij KRC Genk toch al volop bezig ...

35
35
Alwéér grote zorgen om Roméo Lavia

De Rode Duivels begonnen in maart onder Rudi Garcia aan een nieuw tijdperk. De Fransman maakte de ...

39
39
'Droomtransfer De Cuyper: deze club in polepositie'

Het wordt voor Club Brugge een spannende zomer, want na de knalprestaties in de Champions League ...

262
262
'Anderlecht slaat slag: gegeerde revelatie blijft aan boord'

Er staat bij Anderlecht wellicht een zeer drukke transferzomer voor de deur. Een grondige evaluatie ...

179
179
Nieuwe bom in Spanje: La Liga dient klacht in tegen Barça

De voorbije jaren was het maar zelden stil rond FC Barcelona. De club belandde in een mogelijk ...

136
136
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe trainerswissel Antwerp, Anderlecht tart Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

269
269
Matz Sels op weg naar toptransfer?

Matz Sels keept dit seizoen de pannen van het dak bij Nottingham Forest. De doelman pakte dinsdag ...

256
256
‘KRC Genk pakt uit en overtuigt atypische knaltransfer’

KRC Genk legde in de zomer van 2019 6,5 miljoen euro op tafel voor een 27-jarige Patrik Hrosovsky. ...

264
264
Kompany plots in vraag gesteld: "Historische black-out"

Vincent Kompany is met Bayern München de leider van de Bundesliga. Het verschil met Bayer ...

143
143
Gouden raad Rudi Garcia: “Trossard dumpen, hij móét erin!”

De eerste interlandperiode van Rudi Garcia bij de Rode Duivels was succesvol. België ...

315
315
Ambitieus Lierse SK verbaast met nieuwe investeerder

Lierse SK is op de officiële kanalen met transfernieuws gekomen. Achter de schermen wordt er ...

55
55
Transferbom: ‘Dure Nederlander als vervanger De Bruyne’

Het contract van Kevin De Bruyne bij Manchester City loopt aan het einde van het seizoen af. De ...

158
158
'Spectaculaire uitdaging voor Thomas Müller'

Thomas Müller lijkt op weg naar zijn afscheid bij Bayern München. Gaat hij nog een ...

76
76
Operatie Schoonmaak bij Anderlecht: ruim 25 dossiers op tafel

Olivier Renard is sinds oktober aan de slag bij RSC Anderlecht. Hij hekelde het werk van Jesper ...

191
191
De Condé bevestigt transfergerucht: "Interessante speler"

KRC Genk is nu al bezig met de zomermercato, net zoals de andere ploegen in de Jupiler Pro League. ...

154
154
Genk heeft enorme titeltroef: "Beste back-up van België"

KRC Genk blijft voorlopig op koers om met de vijfde landstitel uit zijn geschiedenis aan de haal te ...

109
109
Hommeles bij Bayern München: nieuwe baas voor Kompany?

Bayern München is bezig aan een goed seizoen. Der Rekordmeister stevent af op zijn zoveelste ...

76
76
'Hete zomer Renard: tot 13 (!) vertrekkers bij Anderlecht'

Olivier Renard werd in het najaar aangeduid als sportief directeur bij RSC Anderlecht. Tijdens de ...

259
259
'Bliksemvertrek op Stayen: opvallende bestemming Lamkel Zé'

STVV pakte tijdens de winterse transferperiode uit met de komst van Didier Lamkel Zé. Maar na ...

540
540

Meer sportnieuws