EXCLUSIEF Kristinsson: "Die avond op Daknam tegen Man City, geweldig"

door
EXCLUSIEF Kristinsson:

Met Sporting Lokeren ziet het Belgische voetbal een grote naam verdwijnen. Preben Larsen, Gregorz Lato, Włodzimierz Lubański , Nzelo Lembi, Arnor Gudjohnsen, Jan Koller, Hans Vanaken, Runar Kristinsson… Het zijn slechts enkele namen die ooit voor Sporting Lokeren voetbalden. Een club met een geweldig verleden, maar die al jaren op de dool was. Onze redactie sprak met Kristinsson, één van de meest sierlijke voetballers die de club heeft gekend.

De IJslander speelde van 2000-2007 voor Lokeren en was nadien ook even coach van de club. Ook bij hem is het nieuws hard aangekomen. "Ik heb het nieuws de afgelopen maanden vanop afstand gevolgd en uiteraard wist ik dan ook dat de situatie slecht was", aldus Kristinsson vanuit Reykjavik.

"Ik ben wel verrast dat de club geen oplossing heeft weten te vinden... Nu, ik ken uiteraard niet alle problemen die er waren en ik weet ook niet in welke staat de club was na de verkoop van meneer Lambrecht. Ik dacht dat ze na de degradatie snel zouden kunnen terugkeren naar de Jupiler Pro League en ik dacht ook wel dat ze daar de spelers voor hadden. Dat kost echter ook veel geld... (dat er dus niet was, nvdr.). Ze zeggen altijd dat het makkelijker is om een club op het hoogste niveau te houden, dan weer terug te keren na een degradatie. Dat is nu nogmaals bewezen bij Lokeren."

Kristinsson denkt met plezier terug aan de Europese avonden tegen Manchester City.

Kristinsson kende prachtige jaren in het Waasland en vooral de matchen in Europa tegen Manchester City (in 2003) blijven hem bij. Thuis werd met 0-1 verloren, in City werd het 3-2. De Engelsen speelden met grote namen als Paul Bosvelt, Steve McManaman, Nicolas Anelka en Shaun Wright-Phillips.

"Mijn beste moment in Lokeren was het jaar dat we derde eindigden en nadien in Europa tegen Manchester City mochten spelen. Ik zal mij die match altijd herinneren, want toen zat het stadion bomvol en had de club zelfs een extra tribune gehuurd om nog meer volk te kunnen binnenlaten. Er heerste die avond een geweldige sfeer en we speelden ook twee goede wedstrijden", blikt Kristinsson met weemoed terug.

Lambrecht haalde Kristinsson ook terug als coach, maar hij werd vrij snel ontslagen.

Kristinsson, die met zijn team KR Reykjavik op 4 mei de trainingen hervat in groepjes van vier en mogelijk op 13 juni de competitie hervat in Ijsland, hoopt dat Lokeren via Vigor Wuitens Hamme op de lange termijn weer kan terugkeren naar de plaats waar het thuishoort: Eerste Klasse A.

"Ik hoop dat de stad Lokeren op termijn weer een club in 1A heeft, want heel de gemeenschap verdient dat. Het zijn geweldige mensen in Lokeren en voor een kleine gemeenschap is het belangrijk dat ze weer een club op het hoogste niveau hebben. Het brengt de mensen dichter bij elkaar en geeft toch extra beleving. De stad beseft wellicht ook hoe belangrijk de club Lokeren was en ze zullen er alles aan gaan doen om weer topvoetbal te zien in Lokeren, daar ben ik zeker van", besluit hij.

POLL: Is Kristinsson één van de meest sierlijke spelers die Lokeren ooit heeft gehad?

Meest recent

'Anderlecht slaat slag: gegeerde revelatie blijft aan boord'

Er staat bij Anderlecht wellicht een zeer drukke transferzomer voor de deur. Een grondige evaluatie ...

30
30
Nieuwe bom in Spanje: La Liga dient klacht in tegen Barça

De voorbije jaren was het maar zelden stil rond FC Barcelona. De club belandde in een mogelijk ...

49
49
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe trainerswissel Antwerp, Anderlecht tart Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

128
128
Matz Sels op weg naar toptransfer?

Matz Sels keept dit seizoen de pannen van het dak bij Nottingham Forest. De doelman pakte dinsdag ...

116
116
‘KRC Genk pakt uit en overtuigt atypische knaltransfer’

KRC Genk legde in de zomer van 2019 6,5 miljoen euro op tafel voor een 27-jarige Patrik Hrosovsky. ...

166
166
Kompany plots in vraag gesteld: "Historische black-out"

Vincent Kompany is met Bayern München de leider van de Bundesliga. Het verschil met Bayer ...

94
94
Gouden raad Rudi Garcia: “Trossard dumpen, hij móét erin!”

De eerste interlandperiode van Rudi Garcia bij de Rode Duivels was succesvol. België ...

204
204
Ambitieus Lierse SK verbaast met nieuwe investeerder

Lierse SK is op de officiële kanalen met transfernieuws gekomen. Achter de schermen wordt er ...

47
47
Transferbom: ‘Dure Nederlander als vervanger De Bruyne’

Het contract van Kevin De Bruyne bij Manchester City loopt aan het einde van het seizoen af. De ...

131
131
'Spectaculaire uitdaging voor Thomas Müller'

Thomas Müller lijkt op weg naar zijn afscheid bij Bayern München. Gaat hij nog een ...

66
66
Operatie Schoonmaak bij Anderlecht: ruim 25 dossiers op tafel

Olivier Renard is sinds oktober aan de slag bij RSC Anderlecht. Hij hekelde het werk van Jesper ...

171
171
De Condé bevestigt transfergerucht: "Interessante speler"

KRC Genk is nu al bezig met de zomermercato, net zoals de andere ploegen in de Jupiler Pro League. ...

133
133
Genk heeft enorme titeltroef: "Beste back-up van België"

KRC Genk blijft voorlopig op koers om met de vijfde landstitel uit zijn geschiedenis aan de haal te ...

92
92
Hommeles bij Bayern München: nieuwe baas voor Kompany?

Bayern München is bezig aan een goed seizoen. Der Rekordmeister stevent af op zijn zoveelste ...

67
67
'Hete zomer Renard: tot 13 (!) vertrekkers bij Anderlecht'

Olivier Renard werd in het najaar aangeduid als sportief directeur bij RSC Anderlecht. Tijdens de ...

239
239
'Bliksemvertrek op Stayen: opvallende bestemming Lamkel Zé'

STVV pakte tijdens de winterse transferperiode uit met de komst van Didier Lamkel Zé. Maar na ...

461
461
'Club Brugge shockeert: ‘krankzinnige’ miljoenentransfer'

Caspar Jander (22) van 1. FC Nürnberg is een van de meest gewilde spelers op de transfermarkt. ...

607
607
'City reserveert 100 miljoen voor droomtransfer Guardiola'

Manchester City plaatste zich afgelopen weekend voor de halve finales van de FA Cup, maar is ...

78
78
'Chelsea en co in de rij: KRC Genk op miljoenenkoers'

KRC Genk is sterk aan de Champions' Play-Offs begonnen en heeft dat onder maar aan Konstaninos ...

234
234
'Dolberg naar exit: Anderlecht heeft vervanger in vizier'

RSC Anderlecht staat voor enkele belangrijke weken. De Brusselaars willen zich in de Champions' ...

448
448

Meer sportnieuws