Voorstel Club Brugge ook in Nederland onder de loep

door
Voorstel Club Brugge ook in Nederland onder de loep

Club Brugge heeft een extra dimensie toegevoegd aan de Algemene Vergadering van de Pro League, die aanstaande vrijdag plaatsvindt. Via een mail aan de andere profclubs zette Blauw-Zwart namelijk ook de competitiehervorming op de agenda. Zo pleiten de West-Vlamingen voor een competitie met 18 ploegen en zonder play-off-systeem.


Een voorstel waarin verschillende ploegen zich ongetwijfeld zullen vinden. Niet in het minst Waasland-Beveren, OH Leuven en Beerschot VA. In de competitievorm die Club voor ogen heeft zijn er namelijk twee promovendi en zal ook geen enkele club degraderen. De steun van die drie ploegen is in ieder geval welgekomen, want om zo'n hervorming erdoor te krijgen is minstens 80% van de stemmen nodig.

Bovendien zal de stemming ook vanuit Nederland van dichtbij opgevolgd worden, zo schrijft Voetbal International. Vooral dan bij Cambuur en De Graafschap. Die twee ploegen leken op weg richting promotie naar de Eredivisie, maar de KNVB besliste na de stopzetting van de competities om geen promovendi/degradanten aan te duiden. Beide clubs vochten die beslissing inmiddels juridisch aan. Indien in ons land beslist wordt om twee ploegen te laten promoveren, zullen ze dat ongetwijfeld meenemen in hun verdediging.

POLL: De promotiefinale in 1B moet alsnog afgewerkt worden ...

Meest recent

Duivelse monstertransfer naar Real Madrid? “De beste keuze”

Verschillende Rode Duivels zitten in bloedvorm bij hun club, maar Youri Tielemans spant mogelijk de ...

50
50
Belgische sensatie heerst en laat Yamal en co achter zich

Lucas Stassin werd doorgestuurd bij RSC Anderlecht, maar bij Westerlo floreerde de aanvaller. ...

23
23
Ulderink al op de schopstoel bij Antwerp? T1 reageert

Andries Ulderink was in het verleden de assistent van Mark van Bommel bij Antwerp en nam vlak voor ...

82
82
Union én Chambaere horen straf na KRC Genk-commotie

Union SG won op het veld van KRC Genk en de titelstrijd in de Jupiler Pro League is volledig ...

513
513
‘Club Brugge staat wéér voor ferm transferdilemma’

Club Brugge heeft een erg competitieve kern en Romeo Vermant is daar het grote bewijs van. De ...

234
234
Ancelotti baart opzien met straffe taal over toekomst

Carlo Ancelotti kent dit seizoen teleurstellende resultaten bij Real Madrid. De supporters roepen ...

25
25
Miljoenenwinst: Anderlecht troeft Club Brugge verrassend af

Club Brugge heeft de afgelopen jaren een sportieve voorsprong op RSC Anderlecht gepakt, maar qua ...

468
468
Nieuwe patron bij Rode Duivels? “In de vorm van zijn leven”

Onder Rudi Garcia zijn de Rode Duivels aan een nieuw hoofdstuk begonnen. De Franse keuzeheer is van ...

143
143
Renard zit niet stil: ‘Anderlecht contacteert JPL-smaakmaker’

RSC Anderlecht zit niet stil en is al bezig met volgend seizoen. Olivier Renard zal komende zomer ...

251
251
Courtois deelt gigantische klap uit bij Real Madrid

Thibaut Courtois is al jaren de nummer 1 onder de lat bij Real Madrid. In de beker kreeg concurrent ...

228
228
Union grijpt zwaar in: statement en duidelijkheid Genk-incident

Union SG won met 1-2 op het veld van KRC Genk, maar na afloop werd er vooral gediscussieerd over ...

490
490
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht verbaast, Club Brugge wint én verliest'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

429
429
Simons verrast: Anderlecht-verstoteling maakt indruk

Westerlo speelde afgelopen speeldag 1-1 gelijk op het veld van Standard Luik. De Kemphanen staan ...

230
230
Bizar sprookje: Belgische held zag niets: “Maakte geen reet uit”

In Nederland pakte Go Ahead Eagles voor het eerst in de clubgeschiedenis de beker. In de finale ...

33
33
Ulderink zorgt voor enorme wending Praet bij Antwerp

Dennis Praet (30) werd met toeters en bellen binnengehaald bij Royal Antwerp FC. De middenvelder won ...

188
188
Pijnlijke City-details: “De Bruyne zou in de weg lopen…”

Kevin De Bruyne neemt aan het einde van het seizoen afscheid van Manchester City. De afgelopen tien ...

271
271
‘Anderlecht baalt, verrassende Belg is beste van 2025’

RSC Anderlecht liet Lucas Stassin in 2023 voor een appel en ei naar Westerlo vertrekken. De ...

160
160
Vrouw Josip Weber brengt pakkend eerbetoon: "De droom was..."

Josip Weber is ongetwijfeld één van de meest aimabele aanvallers die er ooit in ons ...

283
283
Club Brugge velt blessureverdict Mignolet én Nilsson

Club Brugge staat weer aan de leiding van de Jupiler Pro League. In de Champions Play-Offs zit ...

329
329
'Club zet zich schrap: Ajax en co willen spelmaker wegroven'

Club Brugge wist de voorbije seizoenen verschillende jeugdspelers met succes te lanceren bij de ...

322
322

Meer sportnieuws