Premier League voert nieuwe regel in: rood voor hoesten

door
Premier League voert nieuwe regel in: rood voor hoesten

Het coronavirus woekert nog steeds volop, maar desondanks wordt er stilaan overal weer gevoetbald. Daarbij wordt gekeken naar voetballers om een voorbeeldfunctie te vervullen, maar het afstand houden lukt hen niet altijd. Marc Van Ranst suggereerde na dit weekend al om gele kaarten uit te delen aan spelers die bij het vieren geen afstand houden, maar in de Premier League gaan ze zelfs verder.


De FA stelde een nieuw protocol op voor de scheidsrechters en daarin valt vooral één passage op. Spelers die opzettelijk hoesten op een tegenstander of de scheidsrechters, kunnen voortaan bestraft worden met een rode kaart. "In een extreem geval, waarbij de scheidsrechter er zeker van is dat iemand met opzet van dichtbij in het gezicht van een tegenstander of official hoest, moet de scheidsrechter actie ondernemen", klinkt het.

In sommige gevallen kan een gele kaart wel volstaan. Wanneer een speler onopzettelijk hoest, zal hij niet bestraft worden. Verder moeten ook hoekschoppen en vrije trappen zo snel mogelijk genomen worden en moet contact vermeden worden bij het vieren van doelpunten.

POLL: Zouden deze regels ook in België moeten gelden?

Meest recent

Supersub Doku slaat weer toe: City doet gouden zaak voor CL

Manchester City heeft dinsdagavond een grote stap gezet richting het verzekeren van Champions ...

15
15
Zeges Westerlo, Dender en OHL zetten PO2 weer op zijn kop

De Europe Play-Off blijft halfweg razend spannend. Het klassement werd op de vijfde speeldag nog ...

45
45
Patro en Stijnen mogen opgelucht ademhalen voor play-offs

Na het zinderende einde van de reguliere competitie vorig weekend gaan donderdag ook in de ...

39
39
'Fink grijpt in na 0 op 6: slachtoffer bekend'

De titelstrijd nam de voorbije week een stevige wending. Na zeven maanden onafgebroken aan de ...

259
259
'Egyptische goalgetter op weg naar Jupiler Pro League'

Er is de laatste jaren alsmaar meer transferverkeer tussen België en de Verenigde Staten. Er ...

82
82
Dreyer spreekt over 'gedwongen' vertrek bij Anderlecht

Anderlecht blijft in de play-offs op de sukkel. Eén van de grootste pijnpunten van Paars-Wit ...

205
205
Promotie zorgt voor enorme stormloop bij La Louvière

La Louvière speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. Afgelopen weekend brak er een ...

112
112
'Opvallend gerucht over nieuwe versterking Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat in de zomer heel wat transfers afronden. De Brusselaars zoeken versterking voor ...

154
154
'KRC Genk verliest toptalent aan Manchester United'

Bij KRC Genk vonden er een aantal wijzigingen plaats in de jeugdafdeling. Er zijn verschuivingen met ...

182
182
'Janssen moet oprotten: droombestemming genoemd'

Ondanks zijn sterke prestaties en belangrijke rol binnen het team, lijkt Vincent Janssen toch ...

399
399
'Megatransfers Mile Svilar én Alexis Saelemakers'

Mile Svilar en Alexis Saelemakers doen het zeer goed bij AS Roma. Het is dan ook de logica zelve dat ...

105
105
Leko over vernederende statistiek: "Spelers verdienen meer"

Standard is al jaren op de dool omwille van het wanbeleid van de mensen die er de afgelopen jaren ...

62
62
Hasi over verrassende basispion: "Heb mijn redenen"

RSC Anderlecht moet morgen winnen van AA Gent, anders is de crisis helemaal een feit. De fans ...

195
195
Mokerslag voor Milicevic: AA Gent verliest steunpilaar

Amper een paar dagen na de blamage in eigen huis tegen Club Brugge trekt AA Gent naar Anderlecht, ...

93
93
'Club Brugge maakt werk van in -én uitgaand verkeer'

Club Brugge gaat straks wellicht een bijzonder drukke zomer tegemoet. Vooral op het middenveld staat ...

332
332
'De Condé draait overuren: dubbelslag voor KRC Genk'

KRC Genk hoopt vurig om straks een vijfde landstitel in het clubbestaan te veroveren, maar met een ...

375
375
'Renard heeft beet: Anderlecht troeft Club Brugge af'

Het is tegenwoordig niet bepaald gezellig vertoeven in het Lotto Park, waar de supporters zich weer ...

696
696
'Totale uitverkoop bij AA Gent: viertal richting exit'

Met een tweeluik tegen Anderlecht in het vooruitzicht is het straks money time voor AA Gent in de ...

378
378
'Koopje voor Club Brugge: prijskaartje toptarget bekend'

Club Brugge nam zondag de koppositie over van KRC Genk en heeft tevens nog de bekerfinale tegen ...

462
462
Hasi verschaft nieuwe update uit ziekenboeg Anderlecht

RSC Anderlecht pakte tegen Antwerp een eerste punt in de play-offs, al was er in het Lotto Park ...

235
235

Meer sportnieuws