TU: 'Antwerp vindt opvolger Refaelov, Club schiet in actie'

door
TU: 'Antwerp vindt opvolger Refaelov, Club schiet in actie'

De zomermercato nadert met rassen schreden en dus zijn heel wat clubs uit binnen- en buitenland bezig met het ontrollen van hun transferplannen. Het regent dan ook nieuwtjes en pittige geruchten. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Lior Refaelov wordt al een tijdje gelinkt aan RSC Anderlecht. En volgens SudPresse komt een transfer van de Gouden Schoen steeds dichterbij voor Paars-Wit. De Israëliër wordt straks wel weer 35 jaar, maar toonde dit seizoen dat hij op Belgisch niveau nog steeds een groot wapen kan zijn. Bovendien is hij volgens de Waalse krant bereid om zich in dienste te stellen van de jongeren en hoeft hij niet persé in elke wedstrijd te starten. Voorlopig werd zijn aflopende contract bij Antwerp FC niet verlengd.

De Great Old heeft er wel al een speler bij voor komend seizoen. Na de degradatie van Moeskroen zal Robbe Quirynen terugkeren naar immers Antwerp, weet Gazet van Antwerpen. De 19-jarige flankverdediger speelde dit seizoen op huurbasis in Le Canonnier. Onze redactie heeft dan weer vernomen dat Xavier Mercier een optie is voor Antwerp. De Fransman heeft een weergaloos seizoen achter de rug bij OH Leuven. Hij zal op zijn 31ste, en met nog een jaar contract, geen heel dure vogel zijn. Mogelijk kan hij Refaelov opvolgen.

Club Brugge zou zijn vizier hebben gericht Osaze Urhoghide, een 20-jarige Engelsman die momenteel uitkomt voor Sheffield Wednesday – de voorlaatste in The Championship. Naast enkele gegadigden uit de Premier League worden twee bestemmingen uit het Europese vasteland naar voren geschoven: Sporting Lissabon en Club. Beide ploegen zouden reeds in contact staan met de entourage Urhoghide. Ook Kamaldeen Sulemana zou nog in beeld zijn bij Blauw-Zwart, maar de aanvaller van FC Nordsjaelland kost allicht te veel.

KV Mechelen heeft zijn eerste aanwinst voor volgend seizoen beet. Het gaat om middenvelder Jannes Van Hecke, die deze zomer transfervrij overkomt van reeksgenoot Zulte Waregem. Daar mocht hij dit seizoen 9 keer starten. Hij tekent een contract tot 2024, waar mogelijk nog een jaar aan toegevoegd wordt.

Het Nieuwsblad weet dat Cercle Brugge afscheid zal moeten nemen van twee sterkhouders. Giulian Biancone en Strahinja Pavlovic keren straks terug naar AS Monaco, waar ze een nieuwe kans krijgen om zich te bewijzen. Met David Bates en Ike Ugbo, gehuurd van Hamburg en Chelsea, staan de komende dagen gesprekken gepland over hun toekomst.

BUITENLAND
Indien Erling Haaland vertrekt, zou Borussia Dortmund zijn ex-speler Alexander Isak willen terughalen als vervanger. De Zweed werd destijds aan Real Sociedad verkocht en daar ontbolsterde hij helemaal. Maar de Duitsers hebben nog een terugkoopoptie. Deze bedraagt 30 miljoen euro en kan de Bundesliga-grootmacht nog van pas komen. Als Haaland vertrekt zou het gebruik van de optie volgens Marca bijzonder waarschijnlijk worden.

Als we Don Balon mogen geloven zal Real Madrid tijdens de volgende transferperiode afscheid nemen van Marco Asensio. Als Eden Hazard terugkeert na zijn blessureleed, zou er amper nog plaats zijn voor de inmiddels 25-jarige. Volgens het medium zou Juventus de grootste kanshebber zijn om Asensio aan te trekken. De Oude Dame wil stevig verjongen in de aanvalslinie, en een bedrag tussen de 40 en 50 miljoen euro schrikt de Italiaanse topclub ook niet af.

Thomas Tuchel is al bezig met het aankomende seizoen en zou graag wat vers verdedigend bloed aan zijn selectie bij Chelsea FC toevoegen. Daarvoor kijkt hij volgens The Athletic richting zijn thuisland. Niklas Süle (Bayern München) zou bovenaan zijn verlanglijstje staan. De Duitse centrale verdediger ligt nog tot medio 2022 onder contract bij de Rekordmeister, maar zou zijn carrière misschien wel over het kanaal kunnen voortzetten.

POLL: Refaelov speelt volgend seizoen bij Anderlecht ...

Meest recent

Kompany plots in vraag gesteld: "Historische black-out"

Vincent Kompany is met Bayern München de leider van de Bundesliga. Het verschil met Bayer ...

1
1
Gouden raad Rudi Garcia: “Trossard dumpen, hij móét erin!”

De eerste interlandperiode van Rudi Garcia bij de Rode Duivels was succesvol. België ...

21
21
Ambitieus Lierse SK verbaast met nieuwe investeerder

Lierse SK is op de officiële kanalen met transfernieuws gekomen. Achter de schermen wordt er ...

16
16
Transferbom: ‘Dure Nederlander als vervanger De Bruyne’

Het contract van Kevin De Bruyne bij Manchester City loopt aan het einde van het seizoen af. De ...

62
62
'Spectaculaire uitdaging voor Thomas Müller'

Thomas Müller lijkt op weg naar zijn afscheid bij Bayern München. Gaat hij nog een ...

41
41
Operatie Schoonmaak bij Anderlecht: ruim 25 dossiers op tafel

Olivier Renard is sinds oktober aan de slag bij RSC Anderlecht. Hij hekelde het werk van Jesper ...

123
123
De Condé bevestigt transfergerucht: "Interessante speler"

KRC Genk is nu al bezig met de zomermercato, net zoals de andere ploegen in de Jupiler Pro League. ...

96
96
Genk heeft enorme titeltroef: "Beste back-up van België"

KRC Genk blijft voorlopig op koers om met de vijfde landstitel uit zijn geschiedenis aan de haal te ...

70
70
Hommeles bij Bayern München: nieuwe baas voor Kompany?

Bayern München is bezig aan een goed seizoen. Der Rekordmeister stevent af op zijn zoveelste ...

56
56
'Hete zomer Renard: tot 13 (!) vertrekkers bij Anderlecht'

Olivier Renard werd in het najaar aangeduid als sportief directeur bij RSC Anderlecht. Tijdens de ...

203
203
'Bliksemvertrek op Stayen: opvallende bestemming Lamkel Zé'

STVV pakte tijdens de winterse transferperiode uit met de komst van Didier Lamkel Zé. Maar na ...

312
312
'Club Brugge shockeert: ‘krankzinnige’ miljoenentransfer'

Caspar Jander (22) van 1. FC Nürnberg is een van de meest gewilde spelers op de transfermarkt. ...

518
518
'City reserveert 100 miljoen voor droomtransfer Guardiola'

Manchester City plaatste zich afgelopen weekend voor de halve finales van de FA Cup, maar is ...

66
66
'Chelsea en co in de rij: KRC Genk op miljoenenkoers'

KRC Genk is sterk aan de Champions' Play-Offs begonnen en heeft dat onder maar aan Konstaninos ...

177
177
'Dolberg naar exit: Anderlecht heeft vervanger in vizier'

RSC Anderlecht staat voor enkele belangrijke weken. De Brusselaars willen zich in de Champions' ...

396
396
'Club Brugge wil nationaal transferrecord verpletteren'

Onder meer dankzij de knappe campagne in de Champions League, dreigt Club Brugge komende zomer ...

722
722
Real Madrid mag na absolute thriller naar bekerfinale

Real Madrid heeft dinsdagavond een ticket voor de Spaanse bekerfinale gepakt, maar daarvoor moest ...

76
76
Joos geeft Anderlecht toch een beetje hoop voor PO1

De eerste speeldag van de Champions' Play-Off heeft meteen duidelijk gemaakt dat er een stevige ...

253
253
Waanzinnige bekerstunt in Duitsland, PSG ontsnapt

Belgische clubs mogen deze week rusten, maar in heel wat andere Europese landen staat er ...

141
141
Gedroomde comeback Arsenal, Sels klopt ook Man Utd

Omdat er vorig weekend in de FA Cup gespeeld werd, wordt er in de Premier League tijdens deze ...

57
57

Meer sportnieuws