VD Brom zit met eerste probleemgeval bij KRC Genk

door
VD Brom zit met eerste probleemgeval bij KRC Genk

KRC Genk heeft de smaak van het winnen terug te pakken. In de 1-2 zege tegen KV Kortrijk was Carel Eiting één van de lichtpunten en daarmee bevestigt de Nederlander al het goede dat oorspronkelijk over hem verteld en geschreven werd. John van den Brom staat dan weer voor een moeilijke keuze, want in de voorgaande wedstrijden was Patrik Hrosovsky nog de onbetwiste titularis op het centrale middenveld.


EERSTE ZEGE MET EITING

Derde keer goede keer. Na drie competitiewedstrijden zonder zege pakte KRC Genk zaterdag haar eerste driepunter in de nieuwe jaargang. In de eerste twee wedstrijden van het seizoen haalden de Limburgers tegen Standard en KV Oostende amper één punt op zes, hoewel het (aanvallende) spelbeeld telkens van een hoog niveau was. Maar uiteindelijk blijven de resultaten van primordiaal belang en daarom zette John van den Brom alles op alles tegen KV Kortrijk.



“Omdat je niet week na week kan blijven zeggen dat je tevreden en trots bent op de manier waarop er gevoetbald wordt. Het gaat natuurlijk om winnen. We hebben het dit seizoen al telkens zelf laten liggen en dat beseft ook iedereen in de groep”, verklaarde John van den Brom voor de match tegen KV Kortrijk. De nood naar een eerste overwinning was dus hoog bij KRC Genk en zaterdag was het dan eindelijk zover. Een doelpunt van Daniel Munoz in blessuretijd bezorgde de Limburgers de zege in Kortrijk.

VOORSMAAKJE TEGEN STANDARD 

De eerste overwinning in de competitie zorgde aldus voor een grote opluchting bij John van den Brom. De Nederlander zal ongetwijfeld ook tevreden geweest zijn met zijn doorgevoerde wissels in de basiself tegen KV Kortrijk. Zo gaf hij basisspelers Mujaid Sadick, Jhon Lucumi, Patrik Hrosovsky en Mike Trésor wat rust, terwijl in hun plaats John McKenzie, Carlos Cuesta, Kristian Thorstvedt en Carel Eiting mochten opdraven vanaf de start.

Voor Carel Eiting was het zijn eerste basisplaats bij KRC Genk en hij kon zich onderscheiden in het Guldensporenstadion. “Een middenvelder met het Genks DNA in het bloed”, omschreef Het Laatste Nieuws zijn uitstekende prestatie. Op die manier bevestigde Eiting zijn eerdere goede invalbeurt van tegen Standard, hoewel de Nederlandse middenvelder toen slechts 9 minuten in actie kwam, met inbegrip van de blessuretijd.



In die korte invalbeurt tegen Standard was Carel Eiting wél al meteen bepalend voor KRC Genk. Samen met de andere invaller Cyriel Dessers forceerde het duo de gelijkmaker via Theo Bongonda. Daarnaast etaleerde Eiting zijn groot voetballend vermogen, iets trouwens wat te verwachten valt van een opgeleid Ajax-product. “Ik ben blij dat ik het team kon helpen. Ik had veel zin om het veld op te gaan en probeerde iedereen op sleeptouw te nemen”, verklaarde Eiting na zijn debuut.

ONDERSCHEIDING IN KORTRIJK 

En ook in zijn eerste basisplaats tegen KV Kortrijk borduurde Carel Eiting verder op dat elan. Nadat hij zijn ploegmaats al op sleeptouw nam tegen Standard, etaleerde hij in Kortrijk opnieuw zijn winnaarsmentaliteit. Daarnaast onderscheidde Eiting zich wederom via zijn kernkwaliteiten. De Nederlandse centrale middenvelder demonstreerde een zuivere passing en een klare kijk. Aan het eind van de wedstrijd zat hij er wel wat doorheen, wat overigens logisch is na zijn eerste volledige wedstrijd met inzet.

Carel Eiting bewees een waardige vervanger te zijn van Patrik Hrosovsky, de Slowaak die dit seizoen als basisspeler wordt beschouwd op de positie van Eiting. Sterker nog. Na de wedstrijd tegen Kortrijk staat er Hrosovsky ongetwijfeld een zware concurrentieslag te wachten met Eiting. De Nederlander pakte zaterdag uit met enkele heerlijke passes, die zijn grote vista en spelintelligentie verraden. Op die manier voldoet Eiting momenteel volledig aan de oorspronkelijke verwachtingen van Genk, toen de club hem in juli wegpikte bij Ajax.



Carel Eiting stond bij Ajax, en ook vorig seizoen op huurbasis bij Huddersfield, te boek als een snelle denker die zich telkens goed weet te positioneren. Koppel daar ook nog eens een hoge spelintelligentie en tactisch vernuft aan toe, en dan kom je uit tot een speler die een grote impact kan maken bij KRC Genk en in de Jupiler Pro League. Daarnaast kan de polyvalente Eiting ook meerdere posities aan op het centrale middenveld, wat van hem een erg dankbaar profiel maakt voor John van den Brom. 

SCHAKEN MET EITING 

Tegen KV Kortrijk pakte Carel Eiting uit met meerdere sublieme passes, alsof hij zich als het ware over een schaakbord bewoog. Niet voor niets noemde de Nederlander schaker Magnus Carlsen als een inspiratiebron. “De druk die er ligt in de voorbereiding, is gigantisch. Als schakers een partij voorbereiden, weten ze van elkaar alle wedstrijden en alle zetten uit het hoofd. Je moet superintelligent zijn”, verklaarde hij ooit aan NOS.



Carel Eiting pakte tegen KV Kortrijk alvast uit met zeven passes in de box, waarvan er vijf succesvol waren. Via een lob, een verticale grondpass of een lange bal, de Nederlander heeft het allemaal in zijn arsenaal zitten. Per 90 minuten is er ook geen enkele andere Genk-speler die zijn gemiddelde van passes naar de box kan overstijgen. Niet Mike Trésor, niet Theo Bongonda en ook niet Patrik Hrosovsky.

IN DE GATEN HOUDEN

Het is uiteraard nog heel vroeg op het seizoen, en bovendien startte hij nog maar één keer in de basis bij KRC Genk, maar Carel Eiting begint alvast veelbelovend bij Genk. Op basis van zijn gemiddelde per 90 minuten behoort Eiting zelfs al tot de beste spelers in de Jupiler Pro League op het gebied van kansencreatie. Enkel Brecht Capon (KV Kortrijk), Mike Trésor (KRC Genk), Stef Peeters (KAS Eupen), Xavier Mercier (OH Leuven) en Dante Vanzeir (Union) halen op dat gebied voorlopig nog een beter gemiddelde.

En ook op het vlak van kansencreatie bevestigt Carel Eiting de verwachtingen. Vorig seizoen was hij in de Championship bij Huddersfield de op vier na beste centrale middenvelder op het gebied van de kansencreatie. Daarnaast groeide hij in de universiteitsstad uit tot de metronoom van de ploeg. Bij Huddersfield was Eiting namelijk de speler die het meeste passes ontving én het meeste passes verstuurde. In beide onderdelen behoorde hij trouwens tot de beste centrale middenvelders van de Championship.



Zijn voetballende en creatieve kernkwaliteiten kwamen vorig seizoen over Het Kanaal helemaal tot uiting, en die goede evolutie zet Carel Eiting dus verder in de Belgische voetbalcompetitie. Uiteraard moet de Nederlander deze prestaties nog bevestigen op de lange termijn en Patrik Hrosovsky weet alvast dat hij er een te duchten concurrent bij heeft gekregen. Eiting wordt alvast een speler om in de gaten te houden dit seizoen.

POLL: Wordt Eiting een topper in de JPL?

Meest recent

'PSV haalt uit en strikt plots ex-spits van Arsenal'

PSV probeerde op het einde van de transfermarkt nog een spits op te kop te tikken. Noah Ohio ...

7
7
"Ik wil Genk helpen in de titelstrijd met Club Brugge"

De titelstrijd lijkt voorlopig tussen KRC Genk en Club Brugge te gaan. Union SG en RSC Anderlecht ...

61
61
Mika Godts geniet bij Ajax: "Zoals bij Anderlecht"

Mika Godts is uitegroeid tot een van de smaakmakers van Ajax. De Belgische flankaanvaller kende zijn ...

66
66
Boskamp looft Union-pion: "Zich getoond in Europa"

Union SG heeft een gouden kans laten liggen tegen Ajax. Alles leek erop te wijzen dat ze de ...

27
27
Manchester United realiseert comeback in spektakelstuk

Manchester United verkeert in zijn grootste crisis ooit. De ooit zo fiere Engelse topclub ging ...

29
29
KV Kortrijk verklaart vroege ontslag van Vanderhaeghe

KV Kortrijk ontsloeg Yves Vanderhaeghe na amper twee maanden. Bernd Storck keerde terug naar het ...

128
128
'Juventus gaat voor deal van 45 miljoen euro'

Juventus kent een zeer pover seizoen. De Oude Dame is al jaren een subtopper in de Serie A, dat ...

48
48
"Club Brugge is zeker niet kansloos tegen Aston Villa"

Club Brugge lootte Aston Villa voor de achtste finales van de Champions League. De Engelse subtopper ...

146
146
Kompany: "Dat maakte ik ook mee bij Anderlecht"

Vincent Kompany doet het uitstekend bij Bayern München. De ploeg is op weg naar de landstitel ...

96
96
Welke tegenstanders Beerschot? Dom voorspelt deelnemers Play-Downs

Het einde van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League komt steeds dichterbij en dus nadert ...

169
169
Club schrijft historie: "Beste Belgische prestatie in Europa deze eeuw"

Club Brugge zorgde deze week voor een erg straffe prestatie. Blauw-Zwart plaatste zich immers voor ...

330
330
Geurtje aan uitschakeling Union: "Onbegrijpelijk van de VAR"

In de Europa League moesten de twee Belgische deelnemers donderdagavond het Europese toneel ...

196
196
'Mokio schrijft sprookjesboek: Europese knaltransfer wenkt'

Terwijl de zogenaamde 'Gouden Generatie' op zijn laatste benen loopt, werken momenteel verschillende ...

76
76
'Jutgla naar topcompetitie: Club legt prijskaartje vast'

De uitstekende prestaties in de Champions League heeft voor Club Brugge ook een nadeel. Zo dreigt de ...

1245
1245
TRANSFERUURTJE: 'Droomtransfer Talbi, Bayern wil jonge Belg'

De wintermercato is achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

432
432
Huerta gooit doelen Anderlecht op tafel: “Unicum in JPL"

César Huerta werd afgelopen wintermercato binnengehaald. De Mexicaanse aanvaller heeft ...

414
414
Opvallende Antwerp-evolutie Vincent Janssen: “Nog 5 jaar”

Vincent Janssen begon als spits bij Royal Antwerp FC, maar inmiddels heeft hij al op elke positie ...

284
284
KAA Gent-publiekslieveling onthult toekomstplannen

Matisse Samoise heeft zijn contract verlengd bij KAA Gent. Het jeugdproduct van de Buffalo’s ...

104
104
Vader Talbi doet boekje open over KBVB: "Vraiment triste"

Chemsdine Talbi is dit seizoen volledig ontploft bij Club Brugge. Vooral in de Champions League ...

773
773
‘Recordbrekend bod van 350 miljoen (!) op Real Madrid-ster’

Vinicius Junior liep dan wel de Gouden Bal mis aan Rodri, de Braziliaan wordt gezien als ...

182
182

Meer sportnieuws