FIFA wil ingrijpen na nieuwe incidenten in Hongarije-Engeland

door
FIFA wil ingrijpen na nieuwe incidenten in Hongarije-Engeland

Engeland heeft donderdagavond een ruime 0-4-zege geboekt in Hongarije, maar dat sportieve succes werd overschaduwd door het wangedrag van de Hongaarse fans in Boedapest. Vrijwel de hele wedstrijd lang werden de Engelse spelers uitgefloten, racistisch bejegend en bekogeld. Maar ze hadden daarop een schitterende reactie in huis.

Toen Raheem Sterling er na 55 minuten spelen 0-1 van maakte, vierde hij zijn goal door een t-shirt te onthullen met een boodschap voor een overleden vriendin. De Hongaren vonden dat maar niets en vonden er niet beter op dan de vierende Engelsen te bekogelen met bierbekertjes. Maar dat lieten Jack Grealish en Declan Rice niet aan hun hart komen: ze raapten de bekertjes gewoon op en begonnen ervan te drinken.

Helaas voor de Engelsen bleef het niet bij het gooien van bekertjes. De Hongaren hadden hen al uitgefloten toen ze voor de aftrap knielden tegen racisme en daarna waren er nog oerwoudgeluiden te horen vanuit de tribunes jegens Sterling en Jude Bellingham. Bij de 0-3 van Maguire gooiden fans zelfs nog een vuurpijl richting de vierende Engelse spelers.

UPDATE 13u17
Het gedrag van de Hongaren, dat je op de beelden hieronder kan zien, zal wellicht nog een staartje krijgen. De FIFA kwam immers al met een statement waarin het stelt een onderzoek te openen. "De FIFA wijst elke vorm van racisme en geweld af en hanteert tegen dergelijk gedrag in de voetballerij een nultolerantie-standpunt. "De FIFA zal met gepaste maatregelen komen als het rapport over de wedstrijd tussen Hongarije en Engeland binnen is", klinkt het. Het is lang niet de eerste keer dat de Hongaarse fans uit de bocht gaan en dus zouden er weleens zware sancties kunnen volgen.


LEES OOK: Gattuso en Dzeko gooien olie op het vuur voor beladen clash

Moeten de Hongaren zwaar gestraft worden?

Meest recent

Ferrera slaat op tafel bij Dender na zege van de hoop

Dender won met 0-1 van La Louvière en de rode lantaarn kan zich zo vasthouden aan een vleugje ...

4
4
Van de hel naar de hemel: Pocognoli op handen gedragen

Sebastien Pocognoli ging van Union SG naar AS Monaco en kreeg in Frankrijk de ene na de andere klap. ...

21
21
Taravel haalt verwoestend uit: groot probleem bloot

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft kletsen van Club Brugge. Blauw-Zwart stond na 45 minuten al ...

50
50
El Hadj spreekt kritiek STVV tegen: “Absoluut niét”

Union SG won met het kleinste verschil van Sint-Truiden VV. De Brusselse club blijft zo leider in de ...

34
34
Llansana neemt geen blad voor de mond: “Vernedering”

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft een pak voor de broek van Club Brugge, maar in de tweede ...

103
103
Hans Vanaken verrast met uitspraken na Anderlecht

Club Brugge won met 4-2 van RSC Anderlecht. De eerste helft van Blauw-Zwart was wervelend, maar ...

316
316
Dender grijpt laatste strohalm in strijd om behoud

Dender staat voor een loodzware opdracht om in de Relegation Play-Off nog het behoud te verzekeren. ...

61
61
De Mil moet één keer wijzigen, 2 nieuwkomers bij KVM

De eerste speeldag in de Champions' Play-Off wordt maandagavond afgesloten met een partij tussen AA ...

28
28
Atalanta dankt 'assist king' Charles voor ruime zege

Atalanta heeft maandag in de Serie A een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Champions ...

22
22
Anderlecht rekent zich rijk: Real Madrid & co zien sterretjes

RSC Anderlecht nam de afgelopen dagen deel aan het bekende toernooi in Amsterdam: de Future Cup. ...

144
144
Leko noemt verrassende oorzaak voor instorting Club

Club Brugge heeft zijn play-offs geopend met een overwinning tegen Anderlecht, maar helemaal ...

230
230
Kranten streng: 3 drietjes bij dramatisch Anderlecht

Anderlecht dreigt in de Champions' Play-Off stilaan een figurant te worden. Paars-Wit zakte al weg ...

415
415
Onvrede ondanks zege bij Club: "Dat mag echt niet"

Club Brugge heeft zijn start in de Champions' Play-Off niet gemist. Het blijft in het spoor van ...

175
175
Ontgoocheling bij Anderlecht: "Eerste helft was héél slecht"

Anderlecht is er niet in geslaagd om een goede start te nemen in de Champions' Play-Off. Het leed al ...

153
153
Eén helft wervelen volstaat: Club telt Anderlecht uit

Club Brugge heeft ervoor gezorgd dat het in het spoor blijft van Union in de titelstrijd. In de ...

144
144
'Hayen kan opgelucht ademhalen na blessurenieuws'

KRC Genk likte tijdens de interlandbreak zijn wonden na het missen van de top zes. De Limburgers ...

84
84
Vertrek bij Real? Vinicius Junior spreekt klare taal

De komende dagen zullen weer alle ogen gericht zijn op de Champions League, waarin de ...

70
70
Anderlecht ziet sterretjes: fans duiden zondebok aan

De klassieker tussen Club Brugge en Anderlecht is voor beide teams van cruciaal belang. Paars-Wit ...

363
363
Pocognoli zorgt voor straffe reeks: CL op komst?

In oktober was er de nodige ophef toen Sébastien Pocognoli plots zijn biezen pakte bij Union. ...

58
58
Verrassende optie bij Duivels: "Vuurtje brandt weer"

Zowat anderhalve maand voor de selectie voor het WK bekendgemaakt moet worden, zijn er nog de nodige ...

87
87
'Dwomoh probeert carrière met transfer weer te lanceren'

Het Belgische voetbal blijft heel wat grote talenten produceren, al kunnen die niet allemaal de hoge ...

58
58
11 namen: Vanaken terug bij Club, Taravel verrast

Er wordt op Paasmaandag heel wat gevoetbald in de Jupiler Pro League. De dag wordt afgetrapt met de ...

179
179
Malinwa-hit Van Brederode scoort met knappe voetbaldochter

Bij KV Mechelen staat alles op scherp. De club begint straks aan de eerste Champions' Play-Offs uit ...

59
59
Enorme verrassing bij Anderlecht tegen Club?

Op deze paasmandag zijn in de Jupiler Pro League vrijwel alle ogen gericht op de kraker tussen Club ...

173
173
TRANSFERUURTJE: 'Club in actie voor opvolger Mignolet, droomaanwinst Barça'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

112
112

Meer sportnieuws