FIFA wil ingrijpen na nieuwe incidenten in Hongarije-Engeland

108 stemmen
FIFA wil ingrijpen na nieuwe incidenten in Hongarije-Engeland

Engeland heeft donderdagavond een ruime 0-4-zege geboekt in Hongarije, maar dat sportieve succes werd overschaduwd door het wangedrag van de Hongaarse fans in Boedapest. Vrijwel de hele wedstrijd lang werden de Engelse spelers uitgefloten, racistisch bejegend en bekogeld. Maar ze hadden daarop een schitterende reactie in huis.

Toen Raheem Sterling er na 55 minuten spelen 0-1 van maakte, vierde hij zijn goal door een t-shirt te onthullen met een boodschap voor een overleden vriendin. De Hongaren vonden dat maar niets en vonden er niet beter op dan de vierende Engelsen te bekogelen met bierbekertjes. Maar dat lieten Jack Grealish en Declan Rice niet aan hun hart komen: ze raapten de bekertjes gewoon op en begonnen ervan te drinken.

Helaas voor de Engelsen bleef het niet bij het gooien van bekertjes. De Hongaren hadden hen al uitgefloten toen ze voor de aftrap knielden tegen racisme en daarna waren er nog oerwoudgeluiden te horen vanuit de tribunes jegens Sterling en Jude Bellingham. Bij de 0-3 van Maguire gooiden fans zelfs nog een vuurpijl richting de vierende Engelse spelers.

UPDATE 13u17
Het gedrag van de Hongaren, dat je op de beelden hieronder kan zien, zal wellicht nog een staartje krijgen. De FIFA kwam immers al met een statement waarin het stelt een onderzoek te openen. "De FIFA wijst elke vorm van racisme en geweld af en hanteert tegen dergelijk gedrag in de voetballerij een nultolerantie-standpunt. "De FIFA zal met gepaste maatregelen komen als het rapport over de wedstrijd tussen Hongarije en Engeland binnen is", klinkt het. Het is lang niet de eerste keer dat de Hongaarse fans uit de bocht gaan en dus zouden er weleens zware sancties kunnen volgen.


LEES OOK: Knock out-fase WK 26: één topfavoriet zwaar in het voordeel

Moeten de Hongaren zwaar gestraft worden?

Meest recent

Hans Vanaken richting Eredivisie? "Als hij betaalbaar is ..."

Hans Vanaken heeft een goede beurt gemaakt bij zijn eerste basisplaats ooit op het WK. Zijn ...

18
18
Brazilië door kleinste gaatje: Japan kraakt in 96ste minuut

Brazilië heeft zich maandagavond als tweede land geplaatst voor de 1/16de finales van het WK ...

24
24
Beste spelers WK 2026: Twee Duivels duiken top 50 in

Het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico wordt aan een razend tempo ...

143
143
'Commotie bij Anderlecht: topclub biedt op Stroeykens'

RSC Anderlecht is inmiddels al een week terug aan het trainen. Ook Mario Stroeykens tekende present ...

211
211
Na Club Brugge-akkoord: nachtmerrie voor Adedeji-Sternberg

Noah Adedeji-Sternberg heeft zijn keuze gemaakt: hij wil naar Club Brugge. Alleen is Genk daar ...

850
850
Hayen doet boekje open over transfersoap Genk & Club Brugge

Dé transfersoap van deze zomer lijkt nu reeds een feit. Club Brugge bereikte achter de rug ...

360
360
AA Gent verrast en stelt vierde zomeraanwinst voor

AA Gent verzekerde zich op de valreep nog van een Europees ticket, maar na alweer een teleurstellend ...

121
121
Marc Coucke en Gert Verhulst pakken samen grote crisis aan

Terwijl de storm rond Anderlecht de voorbije maanden stevig bleef woeden, lijkt Marc Coucke zich ...

162
162
'Tzolis out, Sommer in: transferupdate bij Club Brugge'

Club Brugge staat op het punt om de overbodige Zaid Romero definitief van de hand te doen, maar ook ...

622
622
Vertonghen maakt gehakt van Wilmots: "Pure onkunde"

In het kader van zijn stage bij de voetbalbond leek Jan Vertonghen even te zullen meegaan naar het ...

419
419
Waarom Sporza-commentatoren plots zwaar onder vuur liggen

Het WK in de Verenigde Staten (en Mexico en Canada) blijkt niet alleen een beproeving voor de ...

245
245
Mirakel van Diego Armando Maradona: exact 40 jaar geleden

Het is vandaag exact 40 jaar geleden dat Argentinië wereldkampioen werd. Het werd hét ...

21
21
Lommel SK geeft stevige transferplannen prijs

Lommel SK promoveerde naar de Jupiler Pro League. De Limburgers moeten nog de nodige versterking ...

104
104
Goots ziet heel verrassende titelkandidaten in CPL

De Challenger Pro League start binnen een aantal weken. Patrick Goots heeft opvallend genoeg al ...

178
178
AA Gent haalt oude bekende terug

AA Gent heeft zijn volgende versterking beet. De Buffalo's hebben een nieuwe assistent-trainer ...

51
51
'Westerlo drukt door en klopt aan bij topclub'

KVC Westerlo gaat deze mercato voor heel veel geld spelers verkopen, maar ze zijn ook op zoek naar ...

71
71
Nederland onder druk: pijnlijke statistiek baart zorgen

Nederland wereldkampioen! Je hoort het bij elk WK waar ze aanwezig zijn, maar het lukte hen nog ...

56
56
Genoemd bij Club Brugge en Anderlecht, nu ontslagen bij Ajax

Bij Ajax blijf het woelig werken. De Amsterdammers willen heel wat spelers van de hand doen, maar ...

79
79
Manchester City maakt eindelijk opvolger Guardiola bekend

Na vele maanden van geruchten heeft Manchester City eindelijk de opvolger van succescoach Pep ...

82
82
"Ik wil dolgraag de overstap maken naar Union SG"

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt. De Brusselaars zijn volop bezig met het proberen af ...

135
135
'AA Gent legt pittig prijskaartje vast: 8 miljoen euro'

AA Gent zal deze zomer snel klaar moeten zijn met zijn transferhuiswerkt, want de eerste opdracht in ...

451
451
'Meunier heeft nieuwe club zo goed als beet'

Voor Thomas Meunier is de wereldbeker nog geen echt succes geworden. De rechtsachter begon het ...

106
106
Na WK sensationele transfer voor Harry Kane?

Engeland overleefde vlotjes de groepsfase op het WK, want met een zeven op negen tegen Kroatië, ...

163
163
'Standard zet volgende oude bekende op wenslijst'

Standard is deze zomer al behoorlijk druk in de weer op de transfermarkt. Daarbij vist het tot ...

107
107
'Club Brugge en Anderlecht azen op WK-revelatie'

We zijn zowat halfweg het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, want de groepsfase zit erop ...

567
567

Meer sportnieuws