Genk pakt op valreep drie gouden punten mee uit Wenen

door
Genk pakt op valreep drie gouden punten mee uit Wenen

Na een wedstrijd die heel lang op 0-0 leek af te stevenen heeft Onuachu andermaal zijn grote waarde aangetoond voor de vice-kampioen. De VAR stak eerst nog een stokje voor zijn winning-goal maar dat deerde de Nigeriaan niet want in de blessuretijd deed hij dat kunststukje nog eens fijntjes over.

Tegen het Oostenrijkse Rapid Wenen opende Racing Genk zijn poulefase in de Europa League. De Limburgers kenden tot nu toe een geslaagde competitiestart, al zal de late gelijkmaker van Union nog stevig op de maag liggen van John van den Brom en co. De Genkse veldheer koos alvast (op papier) voor zijn sterkste elftal vanavond, onder meer Eiting en het sterke trio voorin: Onuachu-Bongonga-Ito stonden in de basis.
Spektakelarme eerste helft in Wenen
Blauw-Wit begon met veel dadendrang en na dik tien minuten spelen ging een uithaal van Onuachu niet zo ver voorlangs. De wedstrijd verwaterde nadien compleet: Racing Genk had wel het meeste balbezit maar deed daar enorm weinig mee. Aan de overzijde toonde Rapid Wenen zich niet meteen een ploeg met veel vertrouwen en zo bleef ook doelman Vandevoordt volledig werkloos. Op slag van rust kreeg Bongonda aan de rand van de zestien meter nog een prima schietkans maar ook zijn schot ging ruim over. Halfweg stond het nog 0-0 in het Allianz Stadion.

Racing Genk krijgt veel de bal van de thuisploeg maar doet er weinig mee.
VAR steekt heel even stokje voor Genkse winning-goal
Bij de bezoekers verving Trésor na de pauze Bongonda, de ex-speler van Willem II was ook meteen gevaarlijk met een geplaatst schot dat een dikke meter over vloog. Op het uur dreigde ook de thuisploeg nog eens via de bedrijvige Kara, zijn schot ging niet zo ver naast de kooi van Vandevoordt. We zagen plots kansen over en weer: eerst schoot Ito nipt over en aan de overzijde krulde Grull de bal voorlangs. Een doelpunt hing in de lucht en leek voor Genk ook aan de juiste kant te vallen toen Onuachu een voorzet van Ito in doel verwerkte, de VAR overrulede wegens buitenspel van de Japanner. Hetzelfde duo was even later opnieuw gevaarlijk, deze keer mikte de Nigeriaan zijn kopbal op het dak van het doel. Uiteindelijk werd Onuachu toch nog de gevierde man, in de blessuretijd benutte hij opnieuw een assist van Ito en deze keer telde hij wel: 0-1 en een gouden driepunter voor het team van John van den Brom.
Scoreverloop:
0-1 (90+2') Onuachu

POLL: Terechte zege?

Meest recent

Gewild toptalent drukt hoop Rode Duivels helemaal de kop in

De Rode Duivels hebben een eerste interlandperiode onder bondscoach Rudi Garcia achter de rug. De ...

4
4
AA Gent rekent op 'parel in PO's': "Mooie kans voor hem"

AA Gent heeft na vele jaren eindelijk weer de Champions' Play-Offs weten te halen. De Buffalo's ...

55
55
Fink lacht tanden bloot: "Gunde ik geen andere trainer"

KRC Genk begint op een wolk aan de Play-Offs. De internationals kenden prachtige momenten, Genk is ...

48
48
Hasi analyseert Club Brugge: "Dat hebben ze allemaal"

RSC Anderlecht maakt zich klaar Besnik Hasi 2.0. Kan de coach Paars-Wit naar een mooi einde van het ...

130
130
Brazilië grijpt keihard in: bondscoach vliegt na afgang

In de Zuid-Amerikaanse kwalificatiecampagne voor het WK 2026, maakte Brazilië tot dusver niet ...

17
17
Thorgan onthult: "Welke speler van Club ik bij Anderlecht wil?"

RSC Anderlecht vat zondagmiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs aan met een bezoek aan Club ...

291
291
Boskamp helemaal overtuigd: "Zij pakken de titel!"

Dit weekend is het eindelijk zover, dan barsten de Champions' Play-Offs in de Jupiler Pro League in ...

456
456
'Kompany gaat vol voor Anderlecht-reünie van 70 miljoen'

Vincent Kompany stoomt zijn spelers bij Bayern München momenteel klaar voor de ontknoping van ...

130
130
'Zomertransfer Dolberg krijgt vorm: eerste club in actie'

RSC Anderlecht wil zich in de komende weken verzekeren van een Europees ticket via de Champions' ...

295
295
'Club houdt hart vast: bliksemvertrek Jashari plots concreet'

Club Brugge vat dit weekend in de Champions' Play-Offs zijn queeste aan om voor de 20ste keer uit de ...

600
600
Rits waarschuwt concurrentie: "Als we dat doen…"

RSC Anderlecht wil in de Champions’ Play-Offs iedereen verrassen, maar dan zal het een pak ...

224
224
Storck panikeert niet ondanks problemen: "Heb een plan"

KV Kortrijk staat voor héél cruciale weken. De Kerels moeten aan de bak in de ...

117
117
Vadis Odjidja verrast iedereen met nieuwe Belgische club

Het was al een hele tijd stil rondom Vadis Odjidja. De middenvelder leek geruisloos te stoppen, maar ...

354
354
Charleroi blijft gefrustreerd achter tegen tienkoppig OHL

OH Leuven en Sporting Charleroi openden vanavond de Play-Offs. Wie kon de leiding nemen in de Europe ...

55
55
Coosemans met opvallend Kompany-verhaal: "Is héél zeldzaam"

Vincent Kompany doet het uitstekend bij Bayern München. De Belgische coach startte zijn ...

199
199
Leko slaat mea culpa na bizarre uitspraak: "Wie mij kent…"

Standard opent zijn Europe Play-Offs met een thuisduel tegen KV Mechelen. De Rouches starten als ...

95
95
Pocognoli deelt goed én slecht nieuws mee

Union SG opent zijn Play-Offs met een duel tegen Royal Antwerp FC. Winnen is de boodschap als de ...

66
66
Hayen schept duidelijkheid: Ordonez klaar voor Anderlecht?

Club Brugge heeft een aantal spelers die met kwaaltjes terugkeerden van de interlandperiode.,Er ...

157
157
Anderlecht mag dromen van enorme Club Brugge-meevaller

RSC Anderlecht staat zondag voor een heel zware taak. De Brusselaars moeten op het veld van Club ...

253
253
Fink verklaart waarom het beter is dat Genk de titel pakt

Thorsten Fink is een zegen voor het Belgische voetbal. Vorig jaar liet hij STVV dartel spelen en ...

184
184

Meer sportnieuws