Vandenbempt ziet rotte appel bij Pro League

door
Vandenbempt ziet rotte appel bij Pro League

De Pro League moet op zoek naar een nieuwe voorzitter. Peter Croonen nam deze week namelijk ontslag als preses. Zo blijft het dus rommelen in ons vaderlandse voetbal.


Croonen zag het niet langer zitten om tegelijkertijd voorzitter van zowel de Pro League als KRC Genk te zijn. In een kalenderkwestie tussen de Pro League en de club sprak hij in een open brief van "de spreidstand te veel". Hij pleit nu voor een onafhankelijke voorzitter, die dus niet verbonden is aan een van onze clubs. Zelf blijft Croonen actief in het voetbal. Hij zal zijn mandaat als voorzitter van KRC Genk blijven uitoefenen.

NEGATIEVE INVLOED FRANÇOIS

Bij Sporza keek Peter Vandenbempt terug op de ambtstermijn van Croonen als voorzitter van de Pro League. Hij vindt dat hij zijn taak zo goed mogelijk heeft proberen uit te voeren. "Het is een zeer ondankbare taak en ik ben de eerste om te zeggen dat hij een bonafide voorzitter geweest is. Iemand die het goed meende", aldus Vandenbempt. De analist ziet wel dat Croonen zich te veel laten leiden heeft door een bepaald (negatief) figuur. "Croonen stond ook onder de negatieve invloed van CEO Pierre François, wiens juridische adviezen hij toch te veel gevolgd heeft", klink het.

François is al een hele tijd actief in het voetbal. We kennen hem vooral als voormalig algemeen directeur van Standard. Daarna nam hij ook functies op bij het Zwitserse Lausanne, White Star Bruxelles en RAEC Mons. Sinds april 2015 is hij CEO van de Pro League, waar hij dus een grote invloed uitoefent. Een té grote invloed, volgens Vandenbempt.

POLL: Heeft François te veel invloed, denk je?

Meest recent

'Done deal: KRC Genk heeft eerste zomeraanwinst te pakken'

Na maanden onafgebroken aan de leiding te hebben gestaan is KRC Genk koploper af, al hopen de ...

53
53
Opvallend: 'Club Brugge wil toptransfer Anderlecht kapen'

In de Champions' Play-Offs is RSC Anderlecht veroordeeld tot een bijrol, en dus hebben de ...

177
177
Duivelse monstertransfer naar Real Madrid? “De beste keuze”

Verschillende Rode Duivels zitten in bloedvorm bij hun club, maar Youri Tielemans spant mogelijk de ...

85
85
Belgische sensatie heerst en laat Yamal en co achter zich

Lucas Stassin werd doorgestuurd bij RSC Anderlecht, maar bij Westerlo floreerde de aanvaller. ...

33
33
Ulderink al op de schopstoel bij Antwerp? T1 reageert

Andries Ulderink was in het verleden de assistent van Mark van Bommel bij Antwerp en nam vlak voor ...

103
103
Union én Chambaere horen straf na KRC Genk-commotie

Union SG won op het veld van KRC Genk en de titelstrijd in de Jupiler Pro League is volledig ...

631
631
‘Club Brugge staat wéér voor ferm transferdilemma’

Club Brugge heeft een erg competitieve kern en Romeo Vermant is daar het grote bewijs van. De ...

292
292
Ancelotti baart opzien met straffe taal over toekomst

Carlo Ancelotti kent dit seizoen teleurstellende resultaten bij Real Madrid. De supporters roepen ...

29
29
Miljoenenwinst: Anderlecht troeft Club Brugge verrassend af

Club Brugge heeft de afgelopen jaren een sportieve voorsprong op RSC Anderlecht gepakt, maar qua ...

546
546
Nieuwe patron bij Rode Duivels? “In de vorm van zijn leven”

Onder Rudi Garcia zijn de Rode Duivels aan een nieuw hoofdstuk begonnen. De Franse keuzeheer is van ...

172
172
Renard zit niet stil: ‘Anderlecht contacteert JPL-smaakmaker’

RSC Anderlecht zit niet stil en is al bezig met volgend seizoen. Olivier Renard zal komende zomer ...

276
276
Courtois deelt gigantische klap uit bij Real Madrid

Thibaut Courtois is al jaren de nummer 1 onder de lat bij Real Madrid. In de beker kreeg concurrent ...

253
253
Union grijpt zwaar in: statement en duidelijkheid Genk-incident

Union SG won met 1-2 op het veld van KRC Genk, maar na afloop werd er vooral gediscussieerd over ...

514
514
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht verbaast, Club Brugge wint én verliest'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

460
460
Simons verrast: Anderlecht-verstoteling maakt indruk

Westerlo speelde afgelopen speeldag 1-1 gelijk op het veld van Standard Luik. De Kemphanen staan ...

249
249
Bizar sprookje: Belgische held zag niets: “Maakte geen reet uit”

In Nederland pakte Go Ahead Eagles voor het eerst in de clubgeschiedenis de beker. In de finale ...

34
34
Ulderink zorgt voor enorme wending Praet bij Antwerp

Dennis Praet (30) werd met toeters en bellen binnengehaald bij Royal Antwerp FC. De middenvelder won ...

193
193
Pijnlijke City-details: “De Bruyne zou in de weg lopen…”

Kevin De Bruyne neemt aan het einde van het seizoen afscheid van Manchester City. De afgelopen tien ...

287
287
‘Anderlecht baalt, verrassende Belg is beste van 2025’

RSC Anderlecht liet Lucas Stassin in 2023 voor een appel en ei naar Westerlo vertrekken. De ...

160
160
Vrouw Josip Weber brengt pakkend eerbetoon: "De droom was..."

Josip Weber is ongetwijfeld één van de meest aimabele aanvallers die er ooit in ons ...

300
300

Meer sportnieuws