Zirkzee op vingers getikt in eigen land

door
Zirkzee op vingers getikt in eigen land

RSC Anderlecht staat voor nog een spannend slot van de reguliere competitie, maar de sportieve leiding is ongetwijfeld ook al met de komende transferperiode bezig. Dan zal Paars-Wit immers op zoek moeten gaan naar een nieuwe spits. De kans op een langer verblijf van Joshua Zirkzee is immers behoorlijk klein.


Afgelopen weekend geraakte namelijk bekend dat Bayern München liefst 10 à 12 miljoen euro verlangt voor de Nederlandse aanvaller. Dat bedrag lijkt veel te hoog voor het huidige RSCA. Bovendien is het maar de vraag of Zirkzee zo'n investering waard is. Het talent van de Nederlander staat weliswaar buiten kijf en ook zijn statistieken zijn best aardig, maar nog te vaak laat hij een wat afwezige indruk achter.

Daarnaast tikte de Nederlandse analist Hans Kraay Jr. hem ook op de vingers voor een gebrek aan gretigheid, een gebrek aan drang om zich te manifesteren. "Ik denk dat hij wat hongeriger moet zijn", klonk het bij ESPN. "Arnold Bruggink zei ooit: 'Zorg nou dat als de bal aan de zijlijn is dat jij gewoon met stoom uit je oren in de zestien meter bent'. Daar had hij volledig gelijk in. Ik denk dat Zirkzee dat moet hebben, die enorme drang om te scoren."

GOEDE ZET
In ieder geval maakt Zirkzee momenteel wel de nodige minuten om aan zijn werkpunten te sleutelen. Mede-analist Kees Kwakman vindt zijn tijdelijke overgang naar Anderlecht dan ook een goede keuze. "Wat dat betreft is hij een voorbeeld voor spelers als Brian Brobbey en Myron Boadu. Dat hij nu gewoon speelt. Het is een goede club en gewoon even een wat lager niveau, een beetje zoals de Nederlandse competitie. Al is Anderlecht wel iets minder de laatste tijd."

POLL: Zirkzee hoort bij de drie beste aanvallers in de JPL ...

Meest recent

Simons verrast: Anderlecht-verstoteling maakt indruk

Westerlo speelde afgelopen speeldag 1-1 gelijk op het veld van Standard Luik. De Kemphanen staan ...

0
0
Bizar sprookje: Belgische held zag niets: “Maakte geen reet uit”

In Nederland pakte Go Ahead Eagles voor het eerst in de clubgeschiedenis de beker. In de finale ...

7
7
Ulderink zorgt voor enorme wending Praet bij Antwerp

Dennis Praet (30) werd met toeters en bellen binnengehaald bij Royal Antwerp FC. De middenvelder won ...

43
43
Pijnlijke City-details: “De Bruyne zou in de weg lopen…”

Kevin De Bruyne neemt aan het einde van het seizoen afscheid van Manchester City. De afgelopen tien ...

72
72
‘Anderlecht baalt, verrassende Belg is beste van 2025’

RSC Anderlecht liet Lucas Stassin in 2023 voor een appel en ei naar Westerlo vertrekken. De ...

91
91
Vrouw Josip Weber brengt pakkend eerbetoon: "De droom was..."

Josip Weber is ongetwijfeld één van de meest aimabele aanvallers die er ooit in ons ...

82
82
Club Brugge velt blessureverdict Mignolet én Nilsson

Club Brugge staat weer aan de leiding van de Jupiler Pro League. In de Champions Play-Offs zit ...

191
191
'Club zet zich schrap: Ajax en co willen spelmaker wegroven'

Club Brugge wist de voorbije seizoenen verschillende jeugdspelers met succes te lanceren bij de ...

170
170
Union keihard aangepakt: "Op geen manier goed te praten"

Union SG is op indrukwekkende wijze aan de Champions' Play-Offs begonnen. De Brusselaars wisten hun ...

169
169
Alderweireld maakt straffe belofte over Antwerp-comeback

Antwerp FC is bezig aan een belabberde campagne in de Champions' Play-Offs. Daar speelt de ...

123
123
Joos noemt 'nieuwe Duivel' bij naam: "Kan niet anders"

Begin juni trappen de Rode Duivels hun kwalificatiecampagne voor het WK 2026 op gang met duels tegen ...

172
172
Vandenhaute buiten? "Kans bestaat dat het deze keer lukt"

RSC Anderlecht blijft voorlopig maar aanmodderen in de Champions' Play-Offs. Bij een groot deel van ...

384
384
'Man United dropt PL-bom: transfer van 70 miljoen'

Manchester United plaatste zich in extremis voor de halve finales van de Europa League, maar blijft ...

91
91
Titelstrijd déze week beslist? "Dan is de kampioen bekend"

Sinds afgelopen weekend heeft de Jupiler Pro League een nieuwe leider, zo nam Club Brugge de macht ...

547
547
'Anderlecht zet de transfersoap van de zomer op z’n kop'

RSC Anderlecht toont opnieuw interesse in Ahmed Touba, de 27-jarige centrale verdediger van KV ...

370
370
Pijnlijke wake up-call Gent: "Sommige spelers beseften het niet"

AA Gent heeft zondag een flinke optater geïncasseerd in de Champions' Play-Offs. Op eigen veld ...

132
132
'Nieuwe trainer voor Real: Ancelotti op weg naar topjob'

Real Madrid sneuvelde vorige week op pijnlijke wijze uit de Champions League. Sindsdien wordt druk ...

299
299
Incident Genk-Union krijgt stevig staartje: Club grote winnaar?

Union SG deed zondagavond een gouden zaak door met 1-2 te winnen op het veld van KRC Genk, maar de ...

1123
1123
'Anderlecht pakt uit op transfermarkt: contract tot 2029'

RSC Anderlecht blijft maar aanmodderen in de Champions' Play-Offs en zal zijn niveau in aanloop naar ...

210
210
Vandenbempt snoeihard: “Koers van kreupele paarden”

Speeldag 4 van de Play-Offs zit erop en naar goede gewoonte analyseerde Peter Vandenbempt de ...

235
235

Meer sportnieuws