Van Himst ziet groot manco bij Zirkzee en Kouamé

door
Van Himst ziet groot manco bij Zirkzee en Kouamé

Het wordt afwachten hoe Anderlecht zondag voor de dag zal komen, want de mentale schade lijkt groot nadat de bekerfinale na strafschoppen verloren werd tegen AA Gent. Nochtans zal het er meteen op moeten zijn voor Paars-Wit, dat de play-offs opent met een trip naar stadsgenoot en leider Union. Bij een nederlaag loopt de achterstand al op tot tien punten en mag een week na de bekerdroom ook de titeldroom geschrapt worden.


Anderlecht kan zich dus geen misstappen veroorloven in de play-offs als het nog een rol van betekenis wil spelen en nog een zo goed mogelijk Europees ticket uit de brand wil slepen. Kompany zal ongetwijfeld hopen dat zijn spitsen beslissend zullen kunnen zijn, want Joshua Zirkzee en Christian Kouamé waren samen al goed voor 30 goals en zestien assists in alle competities.

Maar icoon Paul Van Himst ziet wel een groot mankement. "Anderlecht is in balbezit misschien wel de beste ploeg van België, maar heeft het zo moeilijk om in de topmatchen doelgevaar te creëren", stelt hij tegenover RTBF. "Zirkzee en Kouamé zijn goede spelers, maar ze zakken vaak ver terug om de bal te voelen of mee te verdedigen. Ik weet dat dat bij het moderne voetbal hoort, maar dat heeft een impact op hun efficiëntie. Ik las in de krant dat die twee samen slechts één keer gescoord hebben tegen ploegen uit de top vijf. Dat is duidelijk onvoldoende."

ANTWERP
De stelling van Van Himst klopt inderdaad ook, wat we eerder deze week al uitgebreid aan het licht brachten. Het kanon van Kouamé zweeg in de onderlinge confrontaties met de andere deelnemers aan de play-offs, terwijl Zirkzee enkel in de thuismatch tegen Antwerp kon scoren. In de zes matchen tegen Union, Club Brugge en Antwerp scoorde Anderlecht alles samen amper zes keer, wat onvoldoende is om veel potten te breken. Een vijf op achttien is het logische resultaat. De andere doelpunten in de toppers kwamen voor de volledigheid op naam van Refaelov, Verschaeren, Raman, Amuzu en Hoedt.

POLL: Schieten Zirkzee en Kouamé te kort in de toppers?

Meest recent

Club Brugge maakt ambities… van Marc Coucke waar

Club Brugge heeft voor de tweede keer in drie jaar tijd de achtste finales van de Champions League ...

106
106
MLS wordt steeds ‘Belgischer’: Lionel Messi en de rest

De Major League Soccer opent dit weekend weer de debatten. Het is uiteraard uitkijken naar het feit ...

10
10
Prachtige beelden: Preud'homme keert terug bij Benfica

Sinds enkele jaren is Michel Preud'homme onofficieel op pensioen. De 66-jarige ex-trainer lijkt niet ...

95
95
Kater voor Antwerp: "Moeten hier lessen uit trekken"

Antwerp had zaterdagavond een uitstekende zaak kunnen doen in de strijd om Play-Off I en de derde ...

75
75
Barça moet zwoegen maar herovert koppositie wel

FC Barcelona heeft zaterdag zijn koppositie weer ingenomen in La Liga. Het had die even moeten ...

18
18
Antwerp geeft in slotseconden zege nog weg tegen OHL

Voor de eerste keer sinds oktober leek Antwerp nog eens een tweede zege op rij te pakken en zo een ...

106
106
'Diawara verbaast na vertrek bij Anderlecht met nieuwe club'

Voor Anderlecht was de wintermercato zeer druk, vooral aan inkomende zijde. Paars-Wit liet echter ...

308
308
Oude bekende nekt Club NXT, RSCA Futures geven zege nog weg

In de Challenger Pro League heeft Lokeren-Temse een uitstekende zaak gedaan in de strijd om het ...

155
155
Westerlo panikeert niet: "Blijven geloven in Play-Off II"

De strijd om het behoud in de Jupiler Pro League blijft razend spannend. Ook Westerlo zal in de ...

48
48
Opluchting voor Charleroi: "Dit was onze belangrijkste zege"

Mathematisch is het nog niet helemaal zeker, maar op drie speeldagen van het einde van de reguliere ...

18
18
Kuyt baalt enorm: "Dit is een zware teleurstelling"

Beerschot is al een tijdje zeker dat het straks aan de bak zal moeten in de Relegation Play-Off, ...

112
112
Tielemans legt Chelsea over knie, schietoefeningen Dortmund

In de Premier League mengt het Aston Villa van Youri Tielemans zich weer volop in de strijd om de ...

74
74
Charleroi draait Westerlo een loer en is zo goed als veilig

Rik De Mil heeft zijn oude club een loer gedraaid. De trainer zag zijn Charleroi immers in Westerlo ...

34
34
Antwerp - OHL: De Roeck voert drie wissels door

Royal Antwerp FC speelt vanavond om 20u45 in eigen huis tegen Oud-Heverlee Leuven. Dat is een ...

140
140
Debutant bij Beerschot: "Waarom ik naar het Kiel kwam?"

Beerschot blijft povere resultaten op de mat leggen. De Kielse Ratten trokken naar FCV Dender en ze ...

95
95
Dender gelukkig, maar ook weer niet: "Toch zuur gevoel"

FCV Dender pakte met tien spelers een punt tegen Beerschot. Ze speelden een uur met een man minder, ...

26
26
Blijven Patris & co? Tateishi geeft stand van zaken

STVV is een elftal dat heus wel de nodige kwaliteit heeft, maar ze staan wel onderaan. Dat zorgt dus ...

89
89
Burgess bezig aan laatste maanden bij Union SG?

Christian Burgess speelde tegen Ajax zijn 200ste wedstrijd voor Union SG. De Britse verdediger gaat ...

175
175
Hayen maakt selectie voor treffen met Standard bekend

Club Brugge neemt het morgen om 13u30 in een uitverkocht Jan Breydelstadion op tegen Standard. ...

346
346
Beerschot mist uitgelezen kans tegen tienkoppig Dender

Om 16u stond het duel tussen FCV Dender en Beerschot op het programma. Het werd een duel waarin ...

39
39

Meer sportnieuws