Anderlecht zit alweer in de maag met dure transfer

door
Anderlecht zit alweer in de maag met dure transfer

RSC Anderlecht likt zijn wonden. Paars-Wit incasseerde twee zure nederlagen op een week tijd, maar toch is het seizoen zeker niet "om zeep" zoals Marc Coucke aangaf. Maar dan moeten de sterkhouders wel opstaan.


Het blijft vreemd dat intern werd gezegd dat Anderlecht “de beste kern heeft van België”. Club Brugge steekt er inzake spelerskern bovenuit in België – kijk eens naar de straffe bank van Blauw-Zwart - en ook Racing Genk – nog altijd een raadsel hoe deze ploeg dit seizoen zo ver terugzakte – heeft meer materiaal. RSCA heeft veel jong talent (Verschaeren, Gomez, Zirkzee & co), maar gisteren bestond de bank voor meer dan de helft uit spelers van de beloften. Bij Union SG zat een Rode Duivel op de bank.

Neen, Anderlecht heeft een goede ploeg van het niveau van AA Gent en Royal Antwerp FC. Strijden voor plaats 3 tot 5. De drie clubs hebben niet genoeg kwaliteit om voor de landstitel mee te strijden en zaten dit seizoen ook nooit in die race. Het zijn goede teams, maar het is allemaal nét niet goed genoeg om voor de titel mee te spelen. Bij RSCA moeten ze zich wel eens gaan beraden.

BUNDU

Vorig seizoen flopte de duurste transfer. Mustapha Bundu kostte 2,8 miljoen euro en viel compleet door de mand. Hij draait momenteel anoniem op huurbasis mee bij Aarhus. Dit seizoen was Kristoffer OIsson met 4 miljoen euro de duurste inkomende transfer. De Zweed moest Sambi Lokonga vervangen, maar tot op heden is het (nog) geen geslaagde transfer. Olsson – die ook in Zweden regelmatig kritiek krijgt - kreeg nochtans bijzonder veel speelkansen, maar hij werd nooit een sterkhouder.

Hij werd tot op heden niet de motor van de ploeg en ondertussen is hij zelfs derde keuze geworden op het middenveld. Olsson zag Majeed Ashimeru en Marco Kana hem voorbij steken. Gaat de centrale middenvelder zich nog herpakken, of gaat voor het tweede jaar op rij de duurste ingaande transfer door de mand vallen? Olsson verdient nog het voordeel van de twijfel, maar het is ondertussen wel vijf na twaalf voor de speler. Hij moet zich de komende vijf matchen herpakken.

POLL: Komt het nog goed met Olsson?

Meest recent

Standard verrast: A-CAP vindt toch akkoord voor overname

De voorbije maanden werd er druk gespeculeerd over de toekomst van Standard. A-CAP was immers op ...

5
5
Geen promotie? RWDM reageert op licentieproblemen

In de Challenger Pro League zit de reguliere competitie in zijn laatste rechte lijn. In de laatste ...

29
29
'Standard verbaast met bizarre transferzet'

Bij Standard is er grote onzekerheid over hoe de toekomst eruit zal gaan zien. De Rouches kregen dan ...

64
64
Anderlecht ziet toptalent prestigieuze bekroning krijgen

De voorbije weken werd er regelmatig pijnlijk vastgesteld dat het Anderlecht op dit moment ontbreekt ...

67
67
'Sensationele wending: Salah keert zijn kar over toekomst'

De voorbije maanden krioelde het van de geruchten omtrent de toekomst van Mohamed Salah. Het ...

57
57
Nieuwe Penders? Genk haalt talentvolle keeper binnen

KRC Genk staat bekend voor zijn uitstekende keepersopleiding, met Mike Penders als laatste product ...

211
211
'9 clubs moeten nog wachten op proflicentie'

De lente is in het land en in het Belgische voetbal betekent dat ook dat de tijd gekomen is om de ...

159
159
Anderlecht heeft beet: contract tot medio 2028

Bij RSC Anderlecht moet Olivier Renard de komende weken en maanden héél veel knopen ...

111
111
De Conde over Karetsas: "Zij informeren wél vaak"

Konstantinos Karetsas is met afstand het grootste talent op de Belgische velden. De jonge ...

138
138
Transferstunt bij Club Brugge: "Ik zie mezelf nog hier"

Bij Club Brugge gaan ze wellicht héél veel aanbiedingen krijgen voor hun topspelers. ...

393
393
Droomtransfer voor STVV? "Mag exotisch zijn"

Bij STVV gaan er in de zomer uiteraard ook de nodige uitgaande transfers plaatsvinden. Zo is er Rein ...

84
84
Standard boekt verrassende transfer bij KRC Genk

Standard wacht vruchteloos op een overname, maar door de nodige perikelen omtrent A-Cap is er daar ...

125
125
Knaltransfer Matte Smets: 'Drie clubs in de markt'

Matte Smets is een van de allerbeste aankopen van dit seizoen in de Jupiler Pro League. De centrale ...

386
386
'Transfer voor Mbangula: betaalbaar prijskaartje bekend'

Het einde van het seizoen nadert met rasse schreden en dus beginnen vele clubs al hun zomermercato ...

49
49
'Overmars liet zich kaas van brood eten door Anderlecht'

Het dreigen nog lange play-offs te worden voor Antwerp, dat vorig weekend een 5-1 om de oren kreeg ...

230
230
De Ketelaere onder vuur in Italië: Mannaert reageert

Charles De Ketelaere kreeg in de voorbije interlandperiode zijn kans van Rudi Garcia bij de Rode ...

281
281
'Liverpool kiest ideale vervanger Van Dijk: 50 miljoen euro'

Liverpool blijft voorlopig afstevenen op de titel in de Premier League, maar in de zomer wacht ...

56
56
Blijft huurling bij Genk? "Ik voel me hier goed"

Ondanks dat ze nog in volle titelstrijd verwikkeld zijn, zijn ze bij KRC Genk toch al volop bezig ...

223
223
Alwéér grote zorgen om Roméo Lavia

De Rode Duivels begonnen in maart onder Rudi Garcia aan een nieuw tijdperk. De Fransman maakte de ...

117
117
'Droomtransfer De Cuyper: deze club toont plots interesse'

Het wordt voor Club Brugge een spannende zomer, want na de knalprestaties in de Champions League ...

747
747

Meer sportnieuws