VAR-catastrofe Anderlecht-Club Brugge zindert na

door
VAR-catastrofe Anderlecht-Club Brugge zindert na

Het voetbal tijdens de tweede speeldag van de Champions' Play-Offs was allesbehalve hoogstaand en dus ging het achteraf wederom vooral weer om scheidsrechterlijke misser. Meer bepaald de penaltyfase in Anderlecht-Club Brugge. Een zoveelste inschattingsfout die wel eens zware gevolgen kan hebben.


De veelbesproken fase vond al plaats na drie minuten. Charles De Ketelaere stond goed geplaatst om een voorzet richting doel te deviëren. Maar op het moment dat hij naar de bal wou gaan werd hij geduwd door Lissandro Magallan. In de herhaling was duidelijk te zien hoe de verdediger van Anderlecht zijn twee handen in de rug van zijn tegenstander zette. Maar hoewel de beelden voor zich spraken, greep de videoref niet in. Daags nadien moest het Refereeing Depatment dan ook toegeven dat de VAR een fout maakte: strafschop was wel degelijk op zijn plaats.

Opvallend: vlak na de match had Betrand Layec, technisch directeur van het RD, nog verklaard bij Eleven Sports dat de VAR wat hem betreft niet had moeten tussenkomen. Hij maakte dus een foute analyse en werd daags nadien openlijk gecorrigeerd, behoorlijk pijnlijk voor een man in zijn functie. In ieder geval was het andermaal een fout met mogelijk zware sportieve en financiële gevolgen. En dat was niet de eerste keer dit seizoen.

CLUBS ONTEVREDEN
Volgens Het Laatste Nieuws wordt de onvrede binnen de Pro League of het falen van de arbitrage dan ook steeds groter. Het zijn immers de clubs zelf die grotendeels betalen voor de scheidsrechterskosten. Naar de komende seizoenen toe zal er dan ook heel wat moet verbeteren om deze investeringen te blijven verantwoorden. Dat beseft het Refereeing Department ook. Al is het stilaan de vraag of die verbetering er ook zullen komen onder de huidige leiding.

POLL: Het Referee Department moet compleet hervormd worden ...

Meest recent

Club Brugge krijgt goed & slecht nieuws uit ziekenboeg

Dankzij een vlotte 0-5 zege tegen AA Gent nam Club Brugge zondag de koppositie over van KRC Genk. De ...

24
24
Nieuwe beelden Genk-Union: echte ballengooier bekend?

Union wist zondag als eerste ploeg dit seizoen te winnen op het veld van KRC Genk, waar de potjes in ...

477
477
'Done deal: Anderlecht heeft tweede zomeraanwinst al beet'

Na het gelijkspel tegen Antwerp is de nul van het bord, maar RSC Anderlecht wacht wel nog steeds op ...

134
134
Kompany zet op speelse wijze journalist op zijn plaats

Bayern München pakt weldra weer de titel in de Bundesliga. Een straffe prestatie en Vincent ...

79
79
Van der Vaart voorspelt wel héél opvallend Eredivisie-einde

PSV kwam afgelopen weekend niet in actie, maar de Nederlandse topclub zag dat Ajax met 4-0 verloor ...

48
48
Standard Femina wint beker en deelt Anderlecht ferme tik uit

Bij de dames stond er vandaag de bekerfinale tussen Standard en RSC Anderlecht op het programma. De ...

117
117
Blunder van AA Gent? "Rode Duivels is een optie"

Belgische ploegen kijken al wat vaker in de eigen groententuin en dat is positief. Maar het kan ...

149
149
Na de spreekkoren: hoe denken fans écht over Vandenhaute?

RSC Anderlecht speelde 0-0 tegen Royal Antwerp FC. Als er één team verdiende te ...

306
306
Vandenbempt verklaart waarom Genk verloor van Union

Union SG won met 1-2 van KRC Genk. De Brusselaars doen zo volop mee voor de titel en Racing Genk zag ...

303
303
Kompany glundert: droomaanwinst is plots gratis op te pikken

Vincent Kompany is dit seizoen met Bayern München op weg naar de landstitel. Dichtste ...

99
99
Na Anderlecht-kritiek komt Dendoncker met heuglijk nieuws

Leander Dendoncker speelt dit seizoen op huurbasis bij RSC Anderlecht. De verdediger kreeg echter al ...

145
145
Sadiki over incident KRC Genk-Union: “Ik moet er om lachen…”

Union SG won op het veld van KRC Genk en zo gaat de titelstrijd tussen drie clubs: Club Brugge, KRC ...

342
342
‘Renard doet superkoopje: Anderlecht akkoord met toptalent’

RSC Anderlecht is al volop bezig met volgend seizoen. Olivier Renard zal op de zomermercato weer ...

490
490
Guardiola verrast: "Ik ben niet fair geweest met Doku"

Manchester City kan deze week een gouden zaak doen met het oog op kwalificatie voor de Champions ...

129
129
Gent likt wonden: "Moeilijkste moment uit carrière"

Dat het verschil tussen de eerste drie en laatste drie in de Champions' Play-Off dit seizoen enorm ...

128
128
Vanderbiest bevestigt tegenvaller voor KV Mechelen

KV Mechelen heeft afgelopen weekend een slechte zaak gedaan in de strijd om eindwinst in de Europe ...

91
91
'Leicester degradeert: gevolgen voor Faes en El Khannouss'

Zondag viel voor Leicester City definitief het doek in de Premier League. De Foxes gingen met 0-1 ...

194
194
'Renard draait overuren: volgende target Anderlecht bekend'

Anderlecht kreeg afgelopen weekend nog maar eens de bevestiging dat het nog veel stappen zal moeten ...

150
150
Bondsparket grijpt in: incident Genk-Union krijgt staartje

KRC Genk kreeg zondag een mokerslag in de titelstrijd. Het leed tegen Union zijn tweede nederlaag op ...

831
831
Borkelmans ziet nog één groot manco bij KRC Genk

Sinds september stond KRC Genk onafgebroken aan de leiding in de Jupiler Pro League, maar die ...

172
172

Meer sportnieuws