Vanhaezebrouck niet uitgeraasd: "De omgekeerde wereld"

door
Vanhaezebrouck niet uitgeraasd:

Hein Vanhaezebrouck maakt dit weekend zijn rentree op de dug-out bij AA Gent, maar mogelijk moet hij weldra opnieuw op het strafbankje plaatsnemen. Zo heeft het bondsparket een nieuwe sanctie geëist tegen de trainer. Dit keer vanwege zijn openlijke kritiek op de arbitrage, maar Vanhaezebrouck is niet zinnens om daar één woord van terug te nemen.


De coach ging in de match tegen KRC Genk helemaal en pakte een rode kaart wegens buitensporig protest. Achteraf haalde hij op de persconferentie ook vernietigend uit naar scheidsrechter Nathan Verboomen. Afgelopen weekend deed hij daar nog een schepje bovenop. In een uitgebreid interview met de krant 'Het Laatste Nieuws' verwees hij onder meer naar het Referee Department als 'leugenaars'. Die scherpe uitspraken worden hem niet in dank afgenomen. Zo vroeg het bondsparket in totaal om liefst drie speeldagen schorsing, al ging Gent wel al in beroep.

Aanstaande dinsdag volgt de hoorzitting. Maar in aanloop daarvan neemt Vanhaezebrouck geen gas terug. Zo vond hij het niet kunnen dat Verboomen vlak na zijn veelbesproken optreden plots de topper tussen Anderlecht en Club Brugge mocht fluiten. "Als een scheidsrechter vroeger een mindere match floot, dan werd hij eventjes ‘on hold’ gezet of teruggeschakeld naar mindere matchen. Dat dat niet meer gebeurt, daar kan ik nog mee leven. Maar nu zitten we in een omgekeerde wereld. Nu worden ze gepromoot en op grotere matchen gezet", werd hij geciteerd bij HLN.

UIT DE PLOEG
Vanhaezebrouck wijst er verder op dat zo'n fouten zwaar nochtans worden afgestraft bij de andere hoofdrolspelers in het hedendaagse voetbal. "Als een speler bij mij twee slechte matchen speelt, dan vliegt hij uit de ploeg. Een trainer moet zelfs geen slechte beslissingen nemen. Als hij de tegenslag heeft dat de resultaten wat tegen zitten, dan vliegt hij ondanks alles wat hij goed gedaan heeft gewoon buiten. Dan krijgt hij zelfs geen kans om zich te herpakken."

LEES OOK: 'Baro loopt blauwtje: AA Gent mag 2 coaches schrappen'

Scheidsrechters moeten strenger bestraft worden voor hun fouten ...

Meest recent

Analist pakt Bounida aan: "Hij vergooit zijn eigen kansen"

Lange tijd was het crisis bij Ajax, maar nu kan de Nederlandse topclub terugblikken op een geweldige ...

22
22
Westerlo te zwaar gestraft? "Geel was genoeg"

Westerlo verbaasde vorige week door Anderlecht met 4-0 te kloppen en kwam zondag dicht bij een ...

48
48
Volgend ontslag in 1B: RWDM zet Frans op straat

In de Jupiler Pro League blijft het dit seizoen opvallend rustig qua ontslagen trainers. Nicky Hayen ...

37
37
Alonso voorlopig veilig: Real pakt zeer moeizame zege

De voorbije dagen speculeerde de Spaanse media druk over een mogelijk ontslag van Xabi Alonso bij ...

16
16
Wéér een ontgoocheling: Fink reageert op ontslaggeruchten

KRC Genk blijft op de sukkel. Zondag werd er tegen Westerlo wel een einde gemaakt aan de reeks van ...

211
211
Union struikelt weer: harde woorden bij Hubert

Union lijkt even in een dipje te zitten. De landskampioen denderde aanvankelijk door de competitie ...

127
127
'Stevige blessuredomper voor Club Brugge'

Club Brugge liet zondag na een zeer woelige week de rust weer wat terugkeren met een ruime zege. Op ...

326
326
Net geen droomdebuut voor Cornelis: "Natuurlijk ontgoocheld"

Bij Charleroi beleefden ze een woelige week met het plotse vertrek van Rik De Mil naar AA Gent. ...

34
34
'KV Mechelen dreigt smaakmaker in januari te verliezen'

KV Mechelen blijft dit seizoen hoge ogen gooien in de Jupiler Pro League. Malinwa pakte dit weekend ...

319
319
Fink onder zware druk ondanks late redding tegen Westerlo

Een strijdvaardig Westerlo leek vanavond lange tijd op weg naar een zege in de Cegeka Arena. De ...

213
213
Leko blikt vooruit naar dé clash met AA Gent

Na 46 minuten leek Club Brugge op weg naar een héél moeilijke match. Het stond 1-0 ...

316
316
Union ziet cruciale zege verdampen door pijnlijke blunder

Union leek lange tijd op weg naar een nieuwe zege tegen Sporting Charleroi, maar gaf die in de ...

126
126
Langer bij Antwerp? Van den Bosch geeft update

Royal Antwerp FC moet komende zomer weer spelers gaan verkopen, zoals elke Belgische club. De Great ...

205
205
Tzolis haalt opgelucht adem: "Moeilijke periode"

Bij Club Brugge speelden ze een enorm zwakke eerste helft op het veld van FCV Dender. Gelukkig voor ...

126
126
Vrancken verklaart waar het misliep tegen Anderlecht

STVV verloor zaterdagavond kansloos op het veld van RSC Anderlecht, ook al was het amper 2-1. ...

164
164
Kompany blameert zich met Bayern tegen hekkensluiter

Bayern München kon na de nederlaag van RB Leipzig alweer een geweldige zaak doen in de ...

176
176
Spelers AA Gent delen sneer uit aan Ivan Leko

Ivan Leko verliet AA Gent deze week via de achterdeur. De coach onderhandelde met Club Brugge en ...

661
661
Supersub Vermant verklapt: 'Dít zei Leko tijdens de rust'

Ivan Leko heeft zijn eerste competitiewedstrijd sinds zijn terugkeer als hoofdcoach van Club Brugge ...

683
683
Laatste kans: Fink verrast met basiself in must-win

KRC Genk staat zondagavond onder een enorme druk voor het bezoek van KVC Westerlo. Loopt het opnieuw ...

50
50
Antwerp blijft verbazen: "Dit hield niemand voor mogelijk"

Vlak na de heenronde van de reguliere competitie, was Antwerp FC nog op sterven na dood. Maar ...

317
317
Nieuwe baaldag voor De Roeck, spektakel op Daknam in CPL

Op Daknam zorgden Lokeren en Jong Genk voor spektakel in de Challenger Pro League. De Oost-Vlaamse ...

110
110
Eerste succes voor Leko: Club walst na rust over Dender

Ivan Leko heeft zijn eerste overwinning als nieuwbakken coach van Club Brugge te pakken. Blauw-Zwart ...

196
196
De Mil trekt conclusie na mislukt AA Gent-debuut

Op enkele dagen tijd mogen uiteraard geen mirakels verwacht worden, maar het is duidelijk dat Rik De ...

167
167
Doku-loos City pakt gouden punten, Tielemans wéér belangrijk

In de Engelse Premier League hebben de achtervolgers van leider Arsenal FC geen steken laten vallen. ...

54
54
Club ziet af op Dender: 'zwakke schakel' krijgt volle laag

Na alle commotie van de voorbije dagen, wou Club Brugge zondagnamiddag absoluut een goed resultaat ...

291
291

Meer sportnieuws