'Denayer kan Lyon verlaten met pikante overstap'

door
'Denayer kan Lyon verlaten met pikante overstap'

In aanloop naar de clash met Nederland van aanstaande vrijdag, zag bondscoach Roberto Martinez twee belangrijke krachten afhaken bij de Rode Duivels. Thibaut Coutois sukkelt immers met pubalgie en vertrekt vroegtijdig met vakantie om zijn herstel te bevorderen. Daarnaast moest ook Jason Denayer forfait geven.


De centrale verdediger meldde zich wel in Tubeke, maar ondervond te veel last van een blessure. Bovendien had hij amper wedstrijdritme in de benen. Zo kwam Denayer in de voorbije maanden amper in actie bij Olympique Lyon. En dat had alles met zijn contractsituatie te maken. Zijn overeenkomst loopt immers af en door hem aan de kant te houden, wou Lyon de druk opvoeren zodat hij alsnog verlengde. Dat plannetje had echter een averechts effect.

Het heeft er immers alle schijn van dat Denayer transfervrij vertrekt uit het Groupama-stadion. Verschillende Europese ploegen toonden alvast interesse in zijn komst. Maar de 26-jarige zou ook in de Ligue 1 kunnen blijven voetballen. Volgens Footmercato heeft Stade Rennes, een directe concurrent van Lyon, immers zijn zinnen gezet op de Rode Duivel. Daar zou men in Denayer een ideale vervanger zien voor Nayef Aguerd, die op zijn beurt op weg is naar West Ham United.

EUROPEES VOETBAL
Rennes heeft alvast een degelijk seizoen achter de rug, waarin het knap vierde eindigde. In tegenstelling tot Lyon is het daardoor verzekerd van Europees voetbal in de komende jaargang. Bovendien zou Denayer er normaal gezien kunnen rekenen op een vaste basisstek. Of hij zelf ook openstaat voor een eventuele overstap naar het Roazhon Park is vooralsnog niet geweten. Veel zal afhangen van welke andere aanbiedingen hij voorgeschoteld krijgt.

POLL: Denayer is een zekerheid in de Belgische WK-selectie ...

Meest recent

'Spectaculaire uitdaging voor Thomas Müller'

Thomas Müller lijkt op weg naar zijn afscheid bij Bayern München. Gaat hij nog een ...

3
3
Operatie Schoonmaak bij Anderlecht: ruim 25 dossiers op tafel

Olivier Renard is sinds oktober aan de slag bij RSC Anderlecht. Hij hekelde het werk van Jesper ...

43
43
De Condé bevestigt transfergerucht: "Interessante speler"

KRC Genk is nu al bezig met de zomermercato, net zoals de andere ploegen in de Jupiler Pro League. ...

41
41
Genk heeft enorme titeltroef: "Beste back-up van België"

KRC Genk blijft voorlopig op koers om met de vijfde landstitel uit zijn geschiedenis aan de haal te ...

35
35
Hommeles bij Bayern München: nieuwe baas voor Kompany?

Bayern München is bezig aan een goed seizoen. Der Rekordmeister stevent af op zijn zoveelste ...

34
34
'Hete zomer Renard: tot 13 (!) vertrekkers bij Anderlecht'

Olivier Renard werd in het najaar aangeduid als sportief directeur bij RSC Anderlecht. Tijdens de ...

154
154
'Bliksemvertrek op Stayen: opvallende bestemming Lamkel Zé'

STVV pakte tijdens de winterse transferperiode uit met de komst van Didier Lamkel Zé. Maar na ...

178
178
'Club Brugge shockeert: ‘krankzinnige’ miljoenentransfer'

Caspar Jander (22) van 1. FC Nürnberg is een van de meest gewilde spelers op de transfermarkt. ...

416
416
'City reserveert 100 miljoen voor droomtransfer Guardiola'

Manchester City plaatste zich afgelopen weekend voor de halve finales van de FA Cup, maar is ...

47
47
'Chelsea en co in de rij: KRC Genk op miljoenenkoers'

KRC Genk is sterk aan de Champions' Play-Offs begonnen en heeft dat onder maar aan Konstaninos ...

128
128
'Dolberg naar exit: Anderlecht heeft vervanger in vizier'

RSC Anderlecht staat voor enkele belangrijke weken. De Brusselaars willen zich in de Champions' ...

340
340
'Club Brugge wil nationaal transferrecord verpletteren'

Onder meer dankzij de knappe campagne in de Champions League, dreigt Club Brugge komende zomer ...

589
589
Real Madrid mag na absolute thriller naar bekerfinale

Real Madrid heeft dinsdagavond een ticket voor de Spaanse bekerfinale gepakt, maar daarvoor moest ...

68
68
Joos geeft Anderlecht toch een beetje hoop voor PO1

De eerste speeldag van de Champions' Play-Off heeft meteen duidelijk gemaakt dat er een stevige ...

218
218
Waanzinnige bekerstunt in Duitsland, PSG ontsnapt

Belgische clubs mogen deze week rusten, maar in heel wat andere Europese landen staat er ...

115
115
Gedroomde comeback Arsenal, Sels klopt ook Man Utd

Omdat er vorig weekend in de FA Cup gespeeld werd, wordt er in de Premier League tijdens deze ...

48
48
'Salah heeft knoop doorgehakt: nieuwe club bekend'

Op zijn 32ste zit Mohamed Salah in de vorm van zijn leven, maar het lijkt er alsmaar meer op dat de ...

176
176
'Nieuwe wending: overname Standard opgeschort'

Standard gaat in de play-offs nog op zoek naar een mogelijk ticket, wat toch een mirakel zou zijn ...

298
298
'Anderlecht bereikt akkoord: thuishaven Futures gekend'

Voor Anderlecht dreigt het seizoen op een grote ontgoocheling uit te draaien. Nadat het de play-offs ...

429
429
'Bayern hakt knoop door over transfer Karetsas'

Na een topseizoen wacht KRC Genk in de zomer wellicht een helse klus om zijn kern bijeen te houden. ...

629
629

Meer sportnieuws