Casemiro neemt in tranen afscheid van Real Madrid

door
Casemiro neemt in tranen afscheid van Real Madrid

Real Madrid liet zaterdagavond geen steek vallen tegen Celta Vigo, ondanks dat Carlo Ancelotti niet op een paar sterkhouders kon rekenen. Zo moest de trainer het stellen zonder onder meer Casemiro, want de Braziliaan bleef aan de kant in afwachting van zijn transfer naar Manchester United. Dat had een dag eerder al een princiepsakkkoord aangekondigd.


Begin deze week zal de overgang helemaal afgerond worden. Casemiro nam maandag alvast uitgebreid afscheid van Real Madrid op een persconferentie die speciaal voor hem belegd werd. Hij poseerde er met alle trofeeën die hij gewonnen heeft in zijn periode bij de club en nam ook het woord. Daarbij slaagde de 30-jarige er niet in om het droog te houden.

"Ik heb hier veel prijzen gewonnen, maar de grootste prijs was dat ik hier elke dag mocht komen trainen", verklaarde hij onder meer tussen de snikken door. "Ik dank God voor al die trofeeën, maar ik kreeg ook hulp van mijn vrouw. Ik wil ook de voorzitter en mijn ploegmaats bedanken. Zonder jullie zou dit niet mogelijk geweest zijn. Ik moet ook twee namen speciaal vermelden: Modric en Kroos. Het was een plezier om met hen te voetballen."

EINDE CYCLUS
Daarna volgde ook nog een vragenronde, waarop Casemiro wat meer uitleg gaf bij zijn beweegredenen. "Ik had het gevoel dat mijn cylus hier ten einde liep", verklaarde hij. "Ik wilde een nieuwe uitdaging in een nieuwe competitie, een andere cultuur leren kennen. Ik heb altijd al in de Premier League willen spelen. Ik wil Manchester United helpen zoals ik Real Madrid ook geholpen heb."

Casemiro was maar liefst 9,5 jaar aan de slag bij Real Madrid, dat hem in januari 2013 overnam van São Paulo. Na een halfjaar in de B-ploeg werd hij doorgeschoven naar de A-kern, maar daar bleek doorbreken moeilijk. Na een jaar werd hij uitgeleend aan FC Porto en daarna groeide hij wel uit tot een sleutelspeler. Het leverde Casemiro drie titels, een beker, vijf keer de Champions League en drie keer het WK voor clubteams op.


POLL: Zal Real Madrid hem kunnen vervangen?

Meest recent

Chery scherprechter in titelduel: "Hij is de beste bij Club"

Behoudens een onwaarschijnlijke ommekeer, zal Antwerp FC ook dit seizoen weer deelnemen aan Play-Off ...

36
36
Ongezien! Stoppen slaan door bij Hasi, spelers moeten ingrijpen

Nog geen week na de cruciale overwinning op het veld van Union SG, heeft KV Mechelen opnieuw steken ...

202
202
'Club-fiasco niet zonder gevolgen: sterspeler weg bij Atalanta'

Atalanta BC incasseerde afgelopen dinsdag een mokerslag door uit de Champions League gewipt te ...

81
81
'Knaltransfer Club in stroomversnelling: Juve opent gesprekken'

Club Brugge is bezig aan een uitstekende campagne in de Champions League. Logischerwijs hebben ...

306
306
'Harde keuzes Hubert: revelatie in problemen bij Anderlecht'

RSC Anderlecht sneuvelde donderdagavond tegen Fenerbahçe in de Europa League. Een ...

245
245
Storck verrast bij KV Kortrijk: "Beter dan toen"

KV Kortrijk stelde Bernd Storck voor als de nieuwe trainer. De coach moet de Kerels in de Jupiler ...

73
73
Ophef na KV Mechelen - STVV: Hasi woedend op supporter

Een bijzonder pover KV Mechelen speelde 1-1 tegen STVV. De Maneblussers speelden amper iets klaar en ...

373
373
Anderlecht baalt: twee Genk-parels glipten door de handen

KRC Genk is al vele jaren een van de voorbeeldclubs in België inzake jeugdopleiding. De ...

338
338
STVV zadelt KV Mechelen alsnog met kater op

Om 20u45 stond er onderaan het klassement een bijzonder belangrijk duel op het programma: KV ...

125
125
Fink waarschuwt: "Moeilijk om hen te verslaan"

KRC Genk is aan een zeer goed seizoen bezig in de Jupiler Pro League. Ze staan acht punten voor op ...

148
148
RSCA-revelatie: "Voel me meer op mijn gemak op die positie"

Bij RSC Anderlecht heeft Thomas Foket een probleem. Hij is de nummer drie op de rechtsachterpositie. ...

207
207
Zulte Waregem deelt Jong Genk ferme tik uit

In de Challenger Pro League stonden er vanavond twee matchen op het programma. RWDM ontving Francs ...

113
113
Einde verhaal na straf avontuur voor Mertens en Vertonghen?

Jan Vertonghen en Dries Mertens liggen met RSC Anderlecht en Galatasaray uit de Europa League. ...

322
322
Anderlecht is het beu en straft 'fans' tegen Union SG

RSC Anderlecht kende een degelijke Europese campagne, maar een deel van de fans hebben zich dit ...

880
880
Red Flames van hemel naar de hel in extra tijd

De Red Flames begonnen vanavond aan hun nieuw tijdperk. Elisabet Gunnarsdottir werkte haar eerste ...

101
101
Hasi looft pion: "Zo iemand hadden we vorig jaar niet"

Het is duidelijk: Besnik Hasi heeft van hogerhand toch wel een veeg uit de pan gekregen omwille van ...

50
50
Roofe (ex-Anderlecht) vindt eindelijk nieuwe club

Kennen jullie Kemar Roofe nog? De Britse aanvaller speelde jaren geleden voor RSC Anderlecht. Hij ...

42
42
KV Mechelen - STVV: Hasi en Mazzu wisselen één keer

KV Mechelen en STVV openen vanavond de 27ste speeldag in de Jupiler Pro League. Dat is voor de twee ...

35
35
Nieuwe eigenaar bij STVV? DMM reageert

STVV staat voor een zeer belangrijk duel tegen KV Mechelen. Ze moeten er vanavond punten rapen en ...

113
113
'Anderlecht wil 'kind van het huis' tot 2030 vastleggen'

RSC Anderlecht is bezig met een aantal contracten. Olivier Renard merkt wel dat het niet van een ...

435
435

Meer sportnieuws