Emmers legt uit waarom hij Roemenië boven België of Nederland koos

door
Emmers legt uit waarom hij Roemenië boven België of Nederland koos

Er werd Xian Emmers een grote toekomst voorspeld toen hij als tiener de jeugd van Genk verruilde voor die van Internazionale, maar de grote doorbraak kwam er nooit. De offensieve middenvelder haalde wel de A-kern bij de Italiaanse grootmacht, maar debuteerde nooit en verdween na uitleenbeurten aan Cremonese, Waasland-Beveren en Almere City een jaar geleden door een achterpoortje.


Roda JC gaf Emmers een kans en daar deed hij het met tien goals en tien assists in 41 wedstrijden uitstekend. Het leverde hem begin september een opmerkelijke transfer op, want hij verruilde Kerkrade voor het Roemeense Rapid Boekarest. Daar scoorde hij vorig weekend met een heerlijk hakje zijn eerste competitiegoal voor de club.

In Het Laatste Nieuws legt Emmers uit waarom hij naar Roemenië trok en niet in Nederland of België een stap vooruit zette. "Een optie in de Eredivisie of dichter bij huis? Daar was wel altijd sprake van, maar een concreet voorstel lag er nooit en zolang dat niet het geval is, heb je niets in het voetbal", stelt Emmers. "Ik had bij Roda aangegeven dat ik een stap hogerop wilde zetten en Rapid bood me er zo een."

TITEL
Bij Rapid hoopt Emmers prijzen te pakken. De club speelt dit seizoen alvast mee voor de prijzen, want na veertien wedstrijden gespeeld te hebben staan ze op de tweede plaats. Ze hebben een achterstand van vijf punten op leider Farul Constanta. Rapid kan wel nog enkele plaatsen zakken, want onder meer CFR Cluj en FCSB hebben nog enkele wedstrijden minder gespeeld en kunnen hen bijhalen als ze die inhaalmatchen ook winnen.

POLL: Had hij een kans in België moeten krijgen?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: ‘Dubbele jackpot Club Brugge, KRC Genk pakt uit’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

70
70
Filip Joos snapt niets van PO-fase: “Bezopen beslissing”

De eerste speeldag van de Play-Offs zit erop. De titelstrijd is volledig losgebarsten en ook in de ...

33
33
‘Lamkel Zé out: pijnlijke details STVV-clash onthuld’

Didier Lamkel Zé zal nooit veranderen. STVV hoopte dat de Kameroener zijn streken doorheen de ...

101
101
Opvallende move: 'Anderlecht zet vol in op Kindermans'

RSC Anderlecht is achter de schermen weer bezig met een paleisrevolutie. Verschillende pionnen ...

176
176
Antwerp-supporters viseren bestuur: “Géén pretpark”

Het rommelt bij Royal Antwerp FC. Naast de pandoering tegen Union SG in de Champions Play-Offs werd ...

116
116
Januzaj in shock na horrorblessure: ‘Geperforeerde darm’

Maandag stonden Las Palmas en Celta de Vigo tegenover elkaar in de Spaanse Primera Division. ...

43
43
Ulderink kop van jut bij Antwerp: “Twee héél rare keuzes”

Royal Antwerp FC ging op de eerste speeldag van de Champions Play-Offs met de billen bloot tegen ...

83
83
Union slikt enorme tegenvaller in volle titelstrijd

In tegenstelling tot vorig seizoen heeft Union SG zijn start van de Champions' Play-Offs allerminst ...

83
83
Real krijgt lik op stuk: "Hij gaat helemaal nergens heen"

Real Madrid wil zich dinsdagavond tegen Real Sociedad verzekeren van een plek in de finale van de ...

53
53
Zomers vertrek Jutgla? 'Club Brugge verlangt miljoenensom'

Club Brugge telde afgelopen weekend weer verschillende uitblinkers in de gewonnen clash met RSC ...

484
484
Anderlecht komt met groot nieuws voor kraker tegen Genk

RSC Anderlecht kreeg tijdens de openingsspeeldag van de Play-Offs meteen een pak voor de broek van ...

496
496
'Theate imponeert in Duitsland: toptransfer in de maak'

Kersvers bondscoach Rudi Garcia moest tijdens zijn eerste interland-periode aan het roer van de Rode ...

101
101
Antwerp legt sterkhouder vast voor volgend seizoen

Antwerp FC is met een zware nederlaag op Union SG aan de Champions' Play-Offs begonnen en wil zich ...

325
325
'Eerste zomeraanwinst op komst: Genk heeft Karestas-plan'

KRC Genk is sterk aan de Champions' Play-Offs begonnen en won met overtuigende 4-0-cijfers van AA ...

262
262
Transferbom De Cuyper doet Club Brugge daveren

Maxim De Cuyper is een bepalende speler bij Club Brugge, met sterke prestaties in zowel de ...

1360
1360
'Totale metamorfose City: toekomstbeslissing De Bruyne'

Manchester City plaatste zich afgelopen weekend voor de halve finales van de FA Cup ten koste van ...

154
154
'Lamkel Zé maakt zich onmogelijk: STVV grijpt stevig in'

STVV zette afgelopen weekend een belangrijke stap richting het behoud. Met een zege op het veld van ...

408
408
'United en co in de rij: Club wil reuzentransfer van 35 miljoen'

Club Brugge is sterk aan de Champions' Play-Offs begonnen en kende zondagmiddag geen enkel probleem ...

599
599
'Stoelendans blijft duren: opvallende vertrekker op Anderlecht'

RSC Anderlecht toont zich ook dit seizoen allerminst een baken van stabiliteit. In aanloop naar de ...

830
830
Vandenbempt schoffeert ‘bang’ Anderlecht: “Hij zorgde voor paniek”

RSC Anderlecht ging roemloos onderuit tegen Club Brugge op de eerste speeldag van de Champions ...

355
355

Meer sportnieuws