Antwerp wil naar de top met ‘nieuwe Suarez’

door
Antwerp wil naar de top met ‘nieuwe Suarez’

De Nederlandse connectie levert uitstekend werk bij Antwerp FC. Op het veld zijn Vincent Janssen, Jurgen Ekkelenkamp en Calvin Stengs absolute sterkhouders, maar de echte architecten van de huidige sportieve hoogconjunctuur bevinden zich naast het veld. Mark Van Bommel maakt een stevig en quasi onverslaanbaar collectief van de Great Old, terwijl Marc Overmars puik werk leverde met zijn inkomende transfers. De technisch directeur heeft zelfs al een volgend topdoelwit geïdentificeerd.


CAVANI, FORLAN, NUNEZ & SUAREZ

Antwerp FC heeft namelijk een oogje laten vallen op Thiago Borbas, zo meldt het Nederlandse medium 1908. De 20-jarige aanvaller komt momenteel uit voor Atlético River Plate Montevideo, maar daar zal hij niet lang meer spelen. De jonge spits is momenteel de topschutter van de Primera Division met 18 competitiedoelpunten en zijn bijnaam luidt niet voor niets ‘El Goleador’ of ‘El Bombardero’. Daarnaast leverde hij ook al 5 assists, waardoor hij momenteel de meest beslissende speler is van de ganse Uruguayaanse competitie. Borbas is op z’n eentje zelfs goed voor 42% van de doelpuntenproductie van River Plate dit seizoen.



Foto Instagram: irmaosdacolina

Hij wordt dan ook niet voor niets omschreven als één van de beste jonge talenten in Uruguay en zo lonkt stilaan een transfer naar het buitenland, iets waar Thiago Borbas ook van droomt. Zijn grote idolen zijn ook niet toevallig Edinson Cavani, Diego Forlan, Darwin Nunez en Luis Suarez, stuk voor stuk pure Uruguayaanse goalgetters die furore maakten in Europa. En zoals het er nu naar uitziet, ligt Antwerp FC zelfs in pole positie om het ‘next best thing’ van het Uruguayaanse voetbal naar het oude continent te halen. In de zomermercato visten Feyenoord en Vasco da Gama achter het net voor hem.

FYSIEK MONSTER

Thiago Borbas maakt een grote indruk bij Los Darseneros, waarbij vooral zijn indrukwekkende neus voor doelpunten en klinische afwerking in het oog springt. Daarnaast is de 20-jarige snel, krachtig en atletisch, waardoor hij het begeerde profiel van een echte moderne spits bezit. Borbas is ook mobiel, explosief, sterk in de lucht, balvast en hij kan goed combineren met zijn ploegmaats. Aníbal Saralegui ontdekte hem op 13-jarige leeftijd en hij haalde Borbas naar River Plate. “Fysiek gezien is hij een beest”, verklaarde Saralegui op de Uruguayaanse TV-zender Tenfield.

“Hij een snelle en krachtige speler met een goede mentaliteit. Hij is ongetwijfeld een spits met enorme vooruitzichten.” Op latere leeftijd nam Luis Alberto Romero, zelf een gewezen spits met grote verdiensten in het Uruguayaanse voetbal, hem onder handen bij River Plate. En ook hij was meteen wild van Thiago Borbas. “Hij heeft alles om te slagen en om een echt idool te worden”, zei Romero aan Tenfield. “Hij is de ideale ‘negen’ voor Penarol.” Penarol is, samen met Nacional, de grootste club in Uruguay, maar het ziet er dus naar uit dat Borbas’ toekomst eerder in Europa zal liggen.



Foto Instagram: golalangulo_uy

Ook El Chavo Gustavo Diaz, de hoofdcoach van River Plate, liet de opmerkelijke evolutie en opmars van de talentvolle Thiago Borbas uiteraard niet onbesproken. Hij noemt de spits de beste jongere in het Uruguayaanse voetbal van vandaag, niet onlogisch omdat Borbas dit seizoen op z’n eentje garant staat voor 42% van de totale doelpuntenproductie voor zijn club. “Zijn jaar is fenomenaal geweest”, zei de coach op ESPN. “Hij maakt mij heel gelukkig als trainer, maar alle credits komen hem toe. Thiago krijgt heel wat lof, helemaal verdiend ook, maar hij blijft nederig en hij blijft zich constant verbeteren en hij staat tevens open voor opbouwende kritiek.”

DE NEUS VAN OVERMARS

Antwerp FC heeft met Thiago Borbas dus duidelijk een ruwe diamant op het oog, eentje die met zijn modern profiel en torinstinct een grote impact kan maken in Europa. De 20-jarige aanvaller hoeft zelfs niet zo’n dure vogel te zijn, want de gespecialiseerde website Transfermarkt.com schat zijn actuele marktwaarde op amper 1,3 miljoen euro. Borbas’ huidige verbintenis bij River Plate loopt eind 2023 af, waardoor de Uruguayanen zich in een erg benarde onderhandelingspositie bevindt om een mooie deal uit de brand te slepen bij een verkoop van hun goudhaantje. Marc Overmars heeft aldus duidelijk een extreem interessante transferdeal geroken.

POLL: Overmars moet niet twijfelen om hem te halen

Meest recent

Nieuwe bom in Spanje: La Liga dient klacht in tegen Barça

De voorbije jaren was het maar zelden stil rond FC Barcelona. De club belandde in een mogelijk ...

3
3
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe trainerswissel Antwerp, Anderlecht tart Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

30
30
Matz Sels op weg naar toptransfer?

Matz Sels keept dit seizoen de pannen van het dak bij Nottingham Forest. De doelman pakte dinsdag ...

69
69
‘KRC Genk pakt uit en overtuigt atypische knaltransfer’

KRC Genk legde in de zomer van 2019 6,5 miljoen euro op tafel voor een 27-jarige Patrik Hrosovsky. ...

118
118
Kompany plots in vraag gesteld: "Historische black-out"

Vincent Kompany is met Bayern München de leider van de Bundesliga. Het verschil met Bayer ...

71
71
Gouden raad Rudi Garcia: “Trossard dumpen, hij móét erin!”

De eerste interlandperiode van Rudi Garcia bij de Rode Duivels was succesvol. België ...

151
151
Ambitieus Lierse SK verbaast met nieuwe investeerder

Lierse SK is op de officiële kanalen met transfernieuws gekomen. Achter de schermen wordt er ...

36
36
Transferbom: ‘Dure Nederlander als vervanger De Bruyne’

Het contract van Kevin De Bruyne bij Manchester City loopt aan het einde van het seizoen af. De ...

116
116
'Spectaculaire uitdaging voor Thomas Müller'

Thomas Müller lijkt op weg naar zijn afscheid bij Bayern München. Gaat hij nog een ...

60
60
Operatie Schoonmaak bij Anderlecht: ruim 25 dossiers op tafel

Olivier Renard is sinds oktober aan de slag bij RSC Anderlecht. Hij hekelde het werk van Jesper ...

161
161
De Condé bevestigt transfergerucht: "Interessante speler"

KRC Genk is nu al bezig met de zomermercato, net zoals de andere ploegen in de Jupiler Pro League. ...

119
119
Genk heeft enorme titeltroef: "Beste back-up van België"

KRC Genk blijft voorlopig op koers om met de vijfde landstitel uit zijn geschiedenis aan de haal te ...

88
88
Hommeles bij Bayern München: nieuwe baas voor Kompany?

Bayern München is bezig aan een goed seizoen. Der Rekordmeister stevent af op zijn zoveelste ...

64
64
'Hete zomer Renard: tot 13 (!) vertrekkers bij Anderlecht'

Olivier Renard werd in het najaar aangeduid als sportief directeur bij RSC Anderlecht. Tijdens de ...

226
226
'Bliksemvertrek op Stayen: opvallende bestemming Lamkel Zé'

STVV pakte tijdens de winterse transferperiode uit met de komst van Didier Lamkel Zé. Maar na ...

425
425
'Club Brugge shockeert: ‘krankzinnige’ miljoenentransfer'

Caspar Jander (22) van 1. FC Nürnberg is een van de meest gewilde spelers op de transfermarkt. ...

579
579
'City reserveert 100 miljoen voor droomtransfer Guardiola'

Manchester City plaatste zich afgelopen weekend voor de halve finales van de FA Cup, maar is ...

76
76
'Chelsea en co in de rij: KRC Genk op miljoenenkoers'

KRC Genk is sterk aan de Champions' Play-Offs begonnen en heeft dat onder maar aan Konstaninos ...

217
217
'Dolberg naar exit: Anderlecht heeft vervanger in vizier'

RSC Anderlecht staat voor enkele belangrijke weken. De Brusselaars willen zich in de Champions' ...

435
435
'Club Brugge wil nationaal transferrecord verpletteren'

Onder meer dankzij de knappe campagne in de Champions League, dreigt Club Brugge komende zomer ...

802
802

Meer sportnieuws