Kanonskogel Alaba bezorgt Italianen nieuwe kater

door
Kanonskogel Alaba bezorgt Italianen nieuwe kater

Het WK in Qatar is officieel van start gegaan en tijdens de komende dagen volgen de fraaie affiches mekaar in een razendsnel tempo op. Maar uiteraard konden 'slechts' 32 landen zich kwalificeren voor het tornooi. De meeste niet geplaatste landen werkten deze week dan ook een oefenwedstrijd af.


Eén van de belangrijkste afwezigen in Qatar, is zonder twijfel Italië. Goed anderhalf jaar geleden beleefde La Squadra nog een geweldig hoogtepunt door ietwat verrassend beslag te leggen op de Europese titel. Maar nadien liep het behoorlijk fout voor de Italianen. Zo eindigde de ploeg van bondscoach Roberto Mancini slechts tweede in zijn WK-kwalificatiepoule, om vervolgens te sneuvelen in de barrages.

Die pijnlijke misstap hopen de Italianen eind dit seizoen goed te maken door beslag te leggen op de eindwinst in de Nations League. Om de Final Four al voor te bereiden werkte La Squadra deze week dan ook twee oefenmatchen af. Woensdag werd alvast met 3-1 gewonnen van Albanië. Maar zondagavond zadelde Oostenrijk de Italianen met een nieuwe kater op.

WERELDGOAL ALABA
De Europese kampioen startte nochtans met een behoorlijke sterke basiself, maar kwamen al na 6 minuten op achterstand door toedoen van RB Leipzig-middenvelder Xaver Schlager. En na 35 minuten stond de eindstand zelfs al op het bord: zo scoorde Alaba de 2-0 na een formidabele vrije trap. Mancini heeft dus nog wat werk in aanloop naar de Final Four. Maar in tegenstelling tot de drie andere deelnemers (Nederland, Kroatië en Spanje) kunnen zijn spelers in de komende vier weken wel de batterijen weer opladen voor de tweede seizoenshelft.

POLL: Welk land zal u het meeste missen op het WK?

Meest recent

Ongezien! Stoppen slaan door bij Hasi, spelers moeten ingrijpen

Nog geen week na de cruciale overwinning op het veld van Union SG, heeft KV Mechelen opnieuw steken ...

12
12
'Knaltransfer Club in stroomversnelling: Juve opent gesprekken'

Club Brugge is bezig aan een uitstekende campagne in de Champions League. Logischerwijs hebben ...

122
122
'Harde keuzes Hubert: revelatie in problemen bij Anderlecht'

RSC Anderlecht sneuvelde donderdagavond tegen Fenerbahçe in de Europa League. Een ...

111
111
Storck verrast bij KV Kortrijk: "Beter dan toen"

KV Kortrijk stelde Bernd Storck voor als de nieuwe trainer. De coach moet de Kerels in de Jupiler ...

58
58
Ophef na KV Mechelen - STVV: Hasi woedend op supporter

Een bijzonder pover KV Mechelen speelde 1-1 tegen STVV. De Maneblussers speelden amper iets klaar en ...

310
310
Anderlecht baalt: twee Genk-parels glipten door de handen

KRC Genk is al vele jaren een van de voorbeeldclubs in België inzake jeugdopleiding. De ...

255
255
STVV zadelt KV Mechelen alsnog met kater op

Om 20u45 stond er onderaan het klassement een bijzonder belangrijk duel op het programma: KV ...

120
120
Fink waarschuwt: "Moeilijk om hen te verslaan"

KRC Genk is aan een zeer goed seizoen bezig in de Jupiler Pro League. Ze staan acht punten voor op ...

117
117
RSCA-revelatie: "Voel me meer op mijn gemak op die positie"

Bij RSC Anderlecht heeft Thomas Foket een probleem. Hij is de nummer drie op de rechtsachterpositie. ...

178
178
Zulte Waregem deelt Jong Genk ferme tik uit

In de Challenger Pro League stonden er vanavond twee matchen op het programma. RWDM ontving Francs ...

105
105
Einde verhaal na straf avontuur voor Mertens en Vertonghen?

Jan Vertonghen en Dries Mertens liggen met RSC Anderlecht en Galatasaray uit de Europa League. ...

282
282
Anderlecht is het beu en straft 'fans' tegen Union SG

RSC Anderlecht kende een degelijke Europese campagne, maar een deel van de fans hebben zich dit ...

802
802
Red Flames van hemel naar de hel in extra tijd

De Red Flames begonnen vanavond aan hun nieuw tijdperk. Elisabet Gunnarsdottir werkte haar eerste ...

95
95
Hasi looft pion: "Zo iemand hadden we vorig jaar niet"

Het is duidelijk: Besnik Hasi heeft van hogerhand toch wel een veeg uit de pan gekregen omwille van ...

43
43
Roofe (ex-Anderlecht) vindt eindelijk nieuwe club

Kennen jullie Kemar Roofe nog? De Britse aanvaller speelde jaren geleden voor RSC Anderlecht. Hij ...

39
39
KV Mechelen - STVV: Hasi en Mazzu wisselen één keer

KV Mechelen en STVV openen vanavond de 27ste speeldag in de Jupiler Pro League. Dat is voor de twee ...

35
35
Nieuwe eigenaar bij STVV? DMM reageert

STVV staat voor een zeer belangrijk duel tegen KV Mechelen. Ze moeten er vanavond punten rapen en ...

106
106
'Anderlecht wil 'kind van het huis' tot 2030 vastleggen'

RSC Anderlecht is bezig met een aantal contracten. Olivier Renard merkt wel dat het niet van een ...

383
383
'Mannaert vangt bot: Rode Duivels mislopen toptalent'

Vincent Mannaert is op een missie. De technisch directeur van de voetbalbond hoopt een aantal ...

456
456
'Grootmacht loopt blauwtje: prijskaartje Jashari bekend'

Wie dacht dat Vincent Mannaert zijn vertrek een groot gat zou achterlaten bij Club Brugge komt ...

1283
1283

Meer sportnieuws