Courtois en Batshuayi behoeden zwakke Duivels van afgang

door
Courtois en Batshuayi behoeden zwakke Duivels van afgang

De Rode Duivels hebben hun campagne op het WK in Qatar geopend met een nipte zege tegen Canada, maar daarmee is al het positieve ook gezegd. De Belgen speelden een erg povere wedstrijd en zag bij momenten behoorlijk af, er was een uitstekende Thibaut Courtois nodig om de nul te houden. Vlak voor rust tekende Michy Batshuayi uiteindelijk voor het enige doelpunt: 1-0.


Op voorhand werd al gewaarschuwd voor het stugge Canada en zijn pijlsnelle aanvallers, die waarschuwingen bleken ook gegrond. Nadat Batshuayi met een afstandsschot voor het eerste kansje had gezorgd, namen de Noord-Amerikanen de match in handen. Courtois moest aan de bak na enkele gevaarlijke pogingen van de Canadezen. En de doelman voorkwam na dik tien minuten zelfs een absoluut doemscenario.

Na een onterechte corner werd de bal van dichtbij op de arm van Yannick Carrasco getrapt, waarop de VAR ingreep om een penalty aan te geven. Alphonso Davies nam plaats achter de bal, de speler van Bayern München zag zijn matige poging echter gekeerd worden door een puike Courtois. België slaagde er vervolgens niet in om voor beterschap te zorgen. Toch konden de Duivels op voorsprong gaan rust. In de slotminuten van de eerste helft kon Batshuayi immers voor de 1-0 zorgen.

MARTINEZ GRIJPT IN
Bondscoach Roberto Martinez wisselde desondanks twee keer bij de rust, zo gooide hij Thomas Meunier en Amadou Onana in de strijd. Na een uurtje spelen maakte ook Leandro Trossard zijn WK-debuut. De wedstrijd kwam vervolgens iets meer in evenwicht. Toch zat er nog steeds veel te veel afval in het spel van de Belgen en bleven de Canadezen gevaarlijk op de loer liggen. Ook Club Brugge-aanvaller Cyle Larin dwong Courtois tot een broodnodige redding.

In de slotfase probeerden de Belgen er nog uit te komen op de counter, maar onder meer Kevin De Bruyne kende een erg ongelukkige avond. Toch slaagden de Duivels erin om de overwinning over de streep te trekken. Een uitstekend resultaat na het gelijkspel tussen Kroatië en Marokko, maar het niveau zal dringend opgekrikt moeten worden.

Scoreverloop:
1-0 (44') Michy Batshuayi

POLL: Wie vond u de beste man bij de Duivels?

Meest recent

Gouden raad Rudi Garcia: “Trossard dumpen, hij móét erin!”

De eerste interlandperiode van Rudi Garcia bij de Rode Duivels was succesvol. België ...

7
7
Ambitieus Lierse SK verbaast met nieuwe investeerder

Lierse SK is op de officiële kanalen met transfernieuws gekomen. Achter de schermen wordt er ...

11
11
Transferbom: ‘Dure Nederlander als vervanger De Bruyne’

Het contract van Kevin De Bruyne bij Manchester City loopt aan het einde van het seizoen af. De ...

44
44
'Spectaculaire uitdaging voor Thomas Müller'

Thomas Müller lijkt op weg naar zijn afscheid bij Bayern München. Gaat hij nog een ...

36
36
Operatie Schoonmaak bij Anderlecht: ruim 25 dossiers op tafel

Olivier Renard is sinds oktober aan de slag bij RSC Anderlecht. Hij hekelde het werk van Jesper ...

114
114
De Condé bevestigt transfergerucht: "Interessante speler"

KRC Genk is nu al bezig met de zomermercato, net zoals de andere ploegen in de Jupiler Pro League. ...

89
89
Genk heeft enorme titeltroef: "Beste back-up van België"

KRC Genk blijft voorlopig op koers om met de vijfde landstitel uit zijn geschiedenis aan de haal te ...

66
66
Hommeles bij Bayern München: nieuwe baas voor Kompany?

Bayern München is bezig aan een goed seizoen. Der Rekordmeister stevent af op zijn zoveelste ...

52
52
'Hete zomer Renard: tot 13 (!) vertrekkers bij Anderlecht'

Olivier Renard werd in het najaar aangeduid als sportief directeur bij RSC Anderlecht. Tijdens de ...

195
195
'Bliksemvertrek op Stayen: opvallende bestemming Lamkel Zé'

STVV pakte tijdens de winterse transferperiode uit met de komst van Didier Lamkel Zé. Maar na ...

282
282
'Club Brugge shockeert: ‘krankzinnige’ miljoenentransfer'

Caspar Jander (22) van 1. FC Nürnberg is een van de meest gewilde spelers op de transfermarkt. ...

502
502
'City reserveert 100 miljoen voor droomtransfer Guardiola'

Manchester City plaatste zich afgelopen weekend voor de halve finales van de FA Cup, maar is ...

64
64
'Chelsea en co in de rij: KRC Genk op miljoenenkoers'

KRC Genk is sterk aan de Champions' Play-Offs begonnen en heeft dat onder maar aan Konstaninos ...

160
160
'Dolberg naar exit: Anderlecht heeft vervanger in vizier'

RSC Anderlecht staat voor enkele belangrijke weken. De Brusselaars willen zich in de Champions' ...

386
386
'Club Brugge wil nationaal transferrecord verpletteren'

Onder meer dankzij de knappe campagne in de Champions League, dreigt Club Brugge komende zomer ...

686
686
Real Madrid mag na absolute thriller naar bekerfinale

Real Madrid heeft dinsdagavond een ticket voor de Spaanse bekerfinale gepakt, maar daarvoor moest ...

74
74
Joos geeft Anderlecht toch een beetje hoop voor PO1

De eerste speeldag van de Champions' Play-Off heeft meteen duidelijk gemaakt dat er een stevige ...

251
251
Waanzinnige bekerstunt in Duitsland, PSG ontsnapt

Belgische clubs mogen deze week rusten, maar in heel wat andere Europese landen staat er ...

137
137
Gedroomde comeback Arsenal, Sels klopt ook Man Utd

Omdat er vorig weekend in de FA Cup gespeeld werd, wordt er in de Premier League tijdens deze ...

57
57
'Salah heeft knoop doorgehakt: nieuwe club bekend'

Op zijn 32ste zit Mohamed Salah in de vorm van zijn leven, maar het lijkt er alsmaar meer op dat de ...

193
193

Meer sportnieuws