'Opmerkelijke rentree Mboyo in 1B'

door
'Opmerkelijke rentree Mboyo in 1B'

In de Challenger Pro League zal de terugronde nog razend spannend worden, want alles blijft zeer dicht op elkaar staan in de reeks. Enkel tussen de top zeven en de laatste vijf hangt een kloofje, maar in die tweede categorie zal nog stevig gebikkeld worden om het behoud. Daarin is mogelijk een belangrijke rol weggelegd voor Ilombe Mboyo.


De 35-jarige ex-Rode Duivel verdween in februari door een achterpoortje uit het profvoetbal. Hij werd ontslagen bij AA Gent nadat hij beschuldigd was van huiselijk geweld. Zeven maanden lang zat de spits daarna zonder club, tot hij in september een contract tekende bij USRL Visé. Bij de eerstenationaler scoorde hij sindsdien drie keer in acht wedstrijden.

Die prestaties kunnen hem een nieuwe stap hogerop opleveren, want volgens Sudpresse wil Virton Mboyo binnenhalen. De club uit de provincie Luxemburg is na zeventien speeldagen met elf schamele puntjes de rode lantaarn in 1B en kan dus in januari de nodige versterking gebruiken om toch nog het behoud af te dwingen. Mboyo zou voor doelpunten moeten zorgen.

LANGE LIJST
Mogelijk lonkt zo een nieuwe kans in het profvoetbal voor de gecontesteerde aanvaller, die zelden helemaal vrij was van controverse. Mboyo versleet in zijn carrière dan ook een lange lijst aan clubs en was actief bij Charleroi, KV Kortrijk, AA Gent, KRC Genk, FC Sion, Cercle Brugge, opnieuw KV Kortrijk, Al-Raed, nogmaals KV Kortrijk, STVV en een tweede keer AA Gent.

POLL: Zal Mboyo in 1B nog een meerwaarde zijn?

Meest recent

Real Madrid mag na absolute thriller naar bekerfinale

Real Madrid heeft dinsdagavond een ticket voor de Spaanse bekerfinale gepakt, maar daarvoor moest ...

12
12
Joos geeft Anderlecht toch een beetje hoop voor PO1

De eerste speeldag van de Champions' Play-Off heeft meteen duidelijk gemaakt dat er een stevige ...

60
60
Waanzinnige bekerstunt in Duitsland, PSG ontsnapt

Belgische clubs mogen deze week rusten, maar in heel wat andere Europese landen staat er ...

33
33
Gedroomde comeback Arsenal, Sels klopt ook Man Utd

Omdat er vorig weekend in de FA Cup gespeeld werd, wordt er in de Premier League tijdens deze ...

19
19
'Salah heeft knoop doorgehakt: nieuwe club bekend'

Op zijn 32ste zit Mohamed Salah in de vorm van zijn leven, maar het lijkt er alsmaar meer op dat de ...

68
68
'Nieuwe wending: overname Standard opgeschort'

Standard gaat in de play-offs nog op zoek naar een mogelijk ticket, wat toch een mirakel zou zijn ...

165
165
'Anderlecht bereikt akkoord: thuishaven Futures gekend'

Voor Anderlecht dreigt het seizoen op een grote ontgoocheling uit te draaien. Nadat het de play-offs ...

283
283
'Bayern hakt knoop door over transfer Karetsas'

Na een topseizoen wacht KRC Genk in de zomer wellicht een helse klus om zijn kern bijeen te houden. ...

356
356
Union SG draait KRC Genk een loer: "Vervanger Vanhoutte"

Union SG sloeg de afgelopen jaren al stevig toe met koopjes. Bij RSC Anderlecht haalden ze Noah ...

244
244
KBVB haalt nogmaals uit: alweer bijltjesdag op de bond

Bij de KBVB is het ook een duiventil. Er viel nog maar eens een ontslagronde te noteren. ...

30
30
Vandenhaute flikt het: nieuwe patron naar Anderlecht

Wouter Vandenhaute heeft met de komst van Cedric Hatenboer een belangrijke slag geslagen voor ...

522
522
De Condé kondigt nu al twee uitgaande toptransfers aan

KRC Genk heeft een uitstekende kern, net als vorig seizoen. Toen haalde Wouter Vrancken er ...

523
523
Verhuurde spelers: spits scoort aan de lopende band

Dit seizoen spelen er weer heel wat spelers uit de Jupiler Pro League in het buitenland. Bij ...

131
131
Anderlecht speurt rond: "Of ze interesse hebben?"

RSC Anderlecht gaat in de zomer voor de zoveelste keer de afgelopen jaren een grote schoonmaak ...

135
135
'Stoelendans bij Antwerp: Gheysens kiest nieuwe coach'

Antwerp verbaasde vriend en vijand door Jonas De Roeck vlak voor de play-offs te vervangen door ...

1307
1307
KRC Genk onthult concrete plannen met Penders & Karetsas

Terwijl coach Thorsten Fink en zijn troepen zich focussen op de titelrace blijven zijn bazen niet ...

234
234
Club Brugge heeft beet: goudhaantje tekent tot medio 2028

Club Brugge hoopt in de play-offs nog maar eens een inhaalrace tot een goed einde te brengen, ...

418
418
'Renovatiewerken Renard: Anderlecht houdt grote kuis'

Ondanks de trainerswissel werd Anderlecht zondag nog maar eens met de neus op de feiten gedrukt door ...

582
582
'Overmars grandioos de mist in: Antwerp loopt miljoenen mis'

Na de zware 5-1 nederlaag tegen Union dreigt Antwerp slechts een bijrol te vertolken in de ...

545
545
Club Brugge bibbert: dubbele opdoffer uit ziekenboeg?

Club Brugge nam zondag vlot de maat van Anderlecht. Nochtans kon Nicky Hayen nog geen beroep doen op ...

799
799

Meer sportnieuws