PSV maakt recordtransfer Cody Gakpo bekend

door
PSV maakt recordtransfer Cody Gakpo bekend

Aanstaande maandag opent de winterse transfermarkt officieel zijn deuren. Maar heel wat ploegen doen zelfs niet eens de moeite om tot dan te wachten om bepaalde deals al af te sluiten. PSV Eindhoven kondigde maandagavond bijvoorbeeld al de recordtransfer van Cody Gakpo aan.


De Nederlandse aanvaller maakte in de afgelopen weken indruk tijdens het wereldkampioenschap in Qatar. De aanvaller van PSV was zelfs één van de grote smaakmakers van de WK-groepsfase. Zo wist hij in elke groepsmatch een doelpuntje mee te pikken, het ene al wat mooier dan het andere. En ook op clubniveau was Gakpo bezig aan een puik seizoen. Hij kon de WK-break bijvoorbeeld inzetten met 13 doelpunten en 17 assists op de teller in 24 wedstrijden namens PSV.

Het is dan ook niet onlogisch dat de 23-jarige grof wild was op de Europese transfermarkt. Verschillende topclubs hadden zijn naam met rood omcirkeld. Met name Manchester United werd nadrukkelijk genoemd als mogelijke bestemming. Maar uiteindelijk is het een andere Engelse club die met zijn handtekening aan de haal gaat. Zo is Gakpo vanaf januari te bewonderen in het shirt van Liverpool FC.

RECORDSOM
De Engelse vice-kampioen was op zoek naar extra aanvallende impulsen en verzekerde zich met de Nederlander van iemand die in principe nog een hele poos van belang kan zijn. Gakpo zal eerstdaags naar Engeland afreizen om zijn overgang helemaal af te ronden. Over de exacte transfersom werden geen publieke uitlatingen gedaan. "Maar dit is een recordtransfer voor PSV", stelt algemeen directeur Marcel Brands op de clubwebsite. Volgens transferautoriteit Fabrizio Romano gaat het om een vast bedrag van zo'n 42 miljoen euro, daar kunnen dus nog de nodige bonussen en variabelen bij komen.

POLL: Welke club heeft momenteel de sterkste kern?

Meest recent

'Sensationele wending: Salah keert zijn kar over toekomst'

De voorbije maanden krioelde het van de geruchten omtrent de toekomst van Mohamed Salah. Het ...

4
4
Nieuwe Penders? Genk haalt talentvolle keeper binnen

KRC Genk staat bekend voor zijn uitstekende keepersopleiding, met Mike Penders als laatste product ...

55
55
'9 clubs moeten nog wachten op proflicentie'

De lente is in het land en in het Belgische voetbal betekent dat ook dat de tijd gekomen is om de ...

49
49
Anderlecht heeft beet: contract tot medio 2028

Bij RSC Anderlecht moet Olivier Renard de komende weken en maanden héél veel knopen ...

81
81
De Conde over Karetsas: "Zij informeren wél vaak"

Konstantinos Karetsas is met afstand het grootste talent op de Belgische velden. De jonge ...

89
89
Transferstunt bij Club Brugge: "Ik zie mezelf nog hier"

Bij Club Brugge gaan ze wellicht héél veel aanbiedingen krijgen voor hun topspelers. ...

269
269
Droomtransfer voor STVV? "Mag exotisch zijn"

Bij STVV gaan er in de zomer uiteraard ook de nodige uitgaande transfers plaatsvinden. Zo is er Rein ...

64
64
Standard boekt verrassende transfer bij KRC Genk

Standard wacht vruchteloos op een overname, maar door de nodige perikelen omtrent A-Cap is er daar ...

90
90
Knaltransfer Matte Smets: 'Drie clubs in de markt'

Matte Smets is een van de allerbeste aankopen van dit seizoen in de Jupiler Pro League. De centrale ...

302
302
'Transfer voor Mbangula: betaalbaar prijskaartje bekend'

Het einde van het seizoen nadert met rasse schreden en dus beginnen vele clubs al hun zomermercato ...

38
38
'Overmars liet zich kaas van brood eten door Anderlecht'

Het dreigen nog lange play-offs te worden voor Antwerp, dat vorig weekend een 5-1 om de oren kreeg ...

190
190
De Ketelaere onder vuur in Italië: Mannaert reageert

Charles De Ketelaere kreeg in de voorbije interlandperiode zijn kans van Rudi Garcia bij de Rode ...

201
201
'Liverpool kiest ideale vervanger Van Dijk: 50 miljoen euro'

Liverpool blijft voorlopig afstevenen op de titel in de Premier League, maar in de zomer wacht ...

42
42
Blijft huurling bij Genk? "Ik voel me hier goed"

Ondanks dat ze nog in volle titelstrijd verwikkeld zijn, zijn ze bij KRC Genk toch al volop bezig ...

175
175
Alwéér grote zorgen om Roméo Lavia

De Rode Duivels begonnen in maart onder Rudi Garcia aan een nieuw tijdperk. De Fransman maakte de ...

106
106
'Droomtransfer De Cuyper: deze club toont plots interesse'

Het wordt voor Club Brugge een spannende zomer, want na de knalprestaties in de Champions League ...

627
627
'Anderlecht slaat slag: gegeerde revelatie blijft aan boord'

Er staat bij Anderlecht wellicht een zeer drukke transferzomer voor de deur. Een grondige evaluatie ...

345
345
Nieuwe bom in Spanje: La Liga dient klacht in tegen Barça

De voorbije jaren was het maar zelden stil rond FC Barcelona. De club belandde in een mogelijk ...

268
268
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe trainerswissel Antwerp, Anderlecht tart Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

368
368
Matz Sels op weg naar toptransfer?

Matz Sels keept dit seizoen de pannen van het dak bij Nottingham Forest. De doelman pakte dinsdag ...

422
422

Meer sportnieuws