‘Premier League-ster in the making’ voor Club Brugge

door
‘Premier League-ster in the making’ voor Club Brugge

Jack Hendry was vorig seizoen één van de meest stabiele en best presterende verdedigers van Club Brugge, maar onder Alfred Schreuder en vooral dit seizoen onder Carl Hoefkens kwam hij amper aan de bak. De Schot werd opeens persona non grata op Jan Breydel en tot op vandaag blijft het gissen naar de exacte reden hiervoor. Hendry werd verbannen naar Cremonese, waar hij amper aan de bak raakt, maar door de defensieve problemen in Brugge wil Scott Parker hem een nieuwe kans geven. Ondanks zijn weinige speelminuten blijft Hendry wel grote indruk maken bij de Schotse nationale ploeg. John Carver, assistent-bondscoach van de Tartan Army, zei onlangs zelfs dat de verdediger een Premier League-ster ‘in the making’ is.


DE SCHOT DIE MESSI HET ZWIJGEN OPLEGDE

Club Brugge mist leiderschap, duelkracht, grinta en onverzettelijkheid in de defensie, en daarom is het niet vreemd dat Scott Parker denkt aan een terugkeer van Jack Hendry. De Schotse verdediger maakte met deze kwaliteiten het verschil in het Jan Breydelstadion, vooraleer hij verbannen werd op uitleenbasis bij Cremonese. Hendry was van alle Brugse centrale verdedigers toen de beste kopper, hij won het meeste duels én hij pakte uit met de meeste geslaagde defensieve acties. Daarom was het des te vreemder dat hij amper in actie kwam onder Alfred Schreuder en Carl Hoefkens.

Jack Hendry had dit seizoen zeker niet misstaan in de defensie van Club Brugge, want hij is minstens de evenknie van titularis Brandon Mechele en hij zou ongetwijfeld een veel belangrijkere rol gespeeld hebben dan Dedryck Boyata. De Schot heeft bijvoorbeeld grotere leiderschapskwaliteiten dan Mechele, hij is fysiek sterker in de duels, hij beschikt over een groter voetballend vermogen en legt meer verticaliteit in zijn spel. Vorig seizoen maakte hij bovendien ook zwaar indruk in de Champions League, onder meer in de absolute topaffiche tegen Paris Saint-Germain.



Die glansprestatie leverde Jack Hendry zelfs grote lof op van verschillende Engelse media én de interesse van verschillende clubs uit de Premier League waaronder Burnley FC en Newcastle United. “De Schot die Messi, Neymar en Mbappé het zwijgen oplegde”, schreef Daily Mail na zijn sterke wedstrijd in het Kampioenenbal tegen Paris Saint-Germain. De Britse krant bewierookte Hendry’s balbehandeling, fysieke kwaliteiten, positiespel én spel intelligentie. Onder Philippe Clement was hij incontournable, maar onder Alfred Schreuder en Carl Hoefkens werd hij precies een paria.

PROBLEMEN BIJ CREMONESE

Sinds de jaarwisseling in 2022 kwam Jack Hendry amper aan de bak bij Club Brugge, en bijgevolg nam de buitenlandse interesse voor hem stevig af. De West-Vlamingen moesten zelfs een noodoplossing zoeken om Hendry kwijt te spelen aan ‘minder hoog aangeschreven clubs’ zoals Saliternata en Augsburg. Uiteindelijk wist Cremonese hem aan te trekken middels een éénjarige uitleenbeurt met een niet-verplichte aankoopoptie. Geen Premier League dus, maar wel de Serie A.

Jack Hendry was een ‘key transfer’ van Givanni Arvedini, de eigenaar van Cremonese, die in de vorige zomer flink wat geld investeerde in de hoop om zijn club na een afwezigheid van 26 jaar definitief in de Serie A te houden. Arvedini haalde daarom maar liefst 30 nieuwe spelers naar de club, met Hendry als één van de posterboys van de eigenaar. Maar door blessureproblemen bij de Schotse nationale ploeg raakte de 27-jarige moeilijk uit de startblokken bij Cremonese.



Onder Massimiliano Alvini, ondertussen ontslagen, en onder Davide Ballardini slaagt Jack Hendry er niet in om een vaste basisplaats op te eisen bij Cremonese. De Schot werkte wel een goede winterstage af, met enkele puike prestaties in de oefenwedstrijden, maar dat bleek dus niet genoeg om de nieuwe coach Ballarini te overtuigen. Hendry heeft moeite om zich aan te passen in Italië, hij is bovendien de taal niet machtig, terwijl zijn coaches op hun beurt geen Engels spreken.

SCHITTEREN BIJ SCHOTLAND

Die zaken zorgen ervoor dat het integratieproces van Jack Hendry bij Cremonese erg moeizaam verloopt. Hij hoopte dat een (tijdelijke) verhuis naar de Serie A goed zou zijn voor zijn ontwikkeling, want een betere competitie de kneepjes en de kunst van het verdedigen te verfijnen, is er niet. Ondanks de moeilijke situatie van Hendry bij Cremonese is hij wel nog steeds een belangrijke pion bij de Schotse nationale ploeg. En daar maakt hij wél nog een grote indruk.

Dit seizoen is hij altijd een basisspeler geweest bij the Tartan Army en hij speelde enkele heel goede wedstrijden. Assistent-bondscoach John Carver vertelde verschillende Premier League-clubs zelfs dat ze Jack Hendry moeten aantrekken. Hendry was namelijk outstanding in de interlands tegen Oekraïne en Ierland, en dat liet Carver duidelijk merken in een interview met Daily Record. Hij stelde zelfs dat Hendry een Premier League-ster ‘in the making’ is. “Ik hou echt van Jack”, zei Carver.



“Ik heb hem aanbevolen bij enkele Premier League-clubs waarvan, zonder in detail te treden, één club hem bijna nam in de vorige zomer. Hij is een snelle en voetballende centrale verdediger. Dat is een kwaliteit die je nodig hebt in de Premier League. Clubs zullen hem ongetwijfeld volgen. Iedereen wil een centrale verdediger met snelheid. Ik hoop dat hij snel terug in het Verenigd Koninkrijk speelt”, aldus John Carver.

POLL: Hendry zou een aanwinst zijn voor dit Club Brugge

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Droomtransfer Talbi, Bayern wil jonge Belg'

De wintermercato is achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

51
51
Huerta gooit doelen Anderlecht op tafel: “Unicum in JPL"

César Huerta werd afgelopen wintermercato binnengehaald. De Mexicaanse aanvaller heeft ...

45
45
Opvallende Antwerp-evolutie Vincent Janssen: “Nog 5 jaar”

Vincent Janssen begon als spits bij Royal Antwerp FC, maar inmiddels heeft hij al op elke positie ...

59
59
'KAA Gent-publiekslieveling onthult toekomstplannen'

Matisse Samoise heeft zijn contract verlengd bij KAA Gent. Het jeugdproduct van de Buffalo’s ...

32
32
Vader Talbi doet boekje open over KBVB: "Vraiment triste"

Chemsdine Talbi is dit seizoen volledig ontploft bij Club Brugge. Vooral in de Champions League ...

322
322
‘Recordbrekend bod van 350 miljoen (!) op Real Madrid-ster’

Vinicius Junior liep dan wel de Gouden Bal mis aan Rodri, de Braziliaan wordt gezien als ...

89
89
Seys denkt groots bij Club Brugge: "Misschien met een bonus..."

Club Brugge neemt het in de volgende ronde van de Champions League op tegen het Engelse Aston Villa. ...

204
204
Sadiki geeft dé reden voor vertrek bij Anderlecht

Noah Sadiki speelt zondag met Union SG op het veld van RSC Anderlecht. Dat blijft altijd een ...

197
197
Mazzu uit straffe ambitie: "Alles is mogelijk"

STVV pakte in het slot nog een oververdiend punt tegen KV Mechelen. De Kanaries schieten daar echter ...

106
106
Flames-bondscoach Gunnarsdottir: "Ik kan wel huilen"

De Red Flames stonden op het punt om een geweldige stunt te realiseren. Ze gingen minuut 90 in met ...

60
60
Nieuwe mokerslag KVM: "Als ik daar veel over zeg, komt het niet goed"

KV Mechelen heeft vrijdagavond wederom een zware tik gekregen. De Mechelaars gaven op eigen veld ...

159
159
Chery scherprechter in titelduel: "Hij is de beste bij Club"

Behoudens een onwaarschijnlijke ommekeer, zal Antwerp FC ook dit seizoen weer deelnemen aan Play-Off ...

519
519
Ongezien! Stoppen slaan door bij Hasi, spelers moeten ingrijpen

Nog geen week na de cruciale overwinning op het veld van Union SG, heeft KV Mechelen opnieuw steken ...

516
516
'Club-fiasco niet zonder gevolgen: sterspeler weg bij Atalanta'

Atalanta BC incasseerde afgelopen dinsdag een mokerslag door uit de Champions League gewipt te ...

279
279
'Knaltransfer Club in stroomversnelling: Juve opent gesprekken'

Club Brugge is bezig aan een uitstekende campagne in de Champions League. Logischerwijs hebben ...

730
730
'Harde keuzes Hubert: revelatie in problemen bij Anderlecht'

RSC Anderlecht sneuvelde donderdagavond tegen Fenerbahçe in de Europa League. Een ...

510
510
Storck verrast bij KV Kortrijk: "Beter dan toen"

KV Kortrijk stelde Bernd Storck voor als de nieuwe trainer. De coach moet de Kerels in de Jupiler ...

112
112
Ophef na KV Mechelen - STVV: Hasi woedend op supporter

Een bijzonder pover KV Mechelen speelde 1-1 tegen STVV. De Maneblussers speelden amper iets klaar en ...

480
480
Anderlecht baalt: twee Genk-parels glipten door de handen

KRC Genk is al vele jaren een van de voorbeeldclubs in België inzake jeugdopleiding. De ...

565
565
STVV zadelt KV Mechelen alsnog met kater op

Om 20u45 stond er onderaan het klassement een bijzonder belangrijk duel op het programma: KV ...

128
128

Meer sportnieuws