Mini-Duivels lopen zware blamage op in Spanje

door
Mini-Duivels lopen zware blamage op in Spanje

Het wereldkampioenschap in Qatar was volgens heel wat waarnemers het definitieve einde van de zogenaamde 'Gouden Generatie' bij de Rode Duivels. Gelukkig zit er in de verschillende nationale jeugdselecties nog heel wat veelbelovend talent aan te komen. Al maakte de U17 deze week geen al te beste beurt.


In het najaar wist de ploeg van bondscoach Bob Browaeys zich nog te plaatsen voor de elite-ronde binnen de kwalificatiecampagne voor het Europees kampioenschap U17 van dit jaar in Hongarije. Die eliteronde wordt eind volgende maand afgewerkt. De tegenstanders daarin worden gastland Noorwegen, Slovenië en Kroatië.

De Belgen kunnen daarvoor ook rekenen op een talentvolle selectie, met aanvoerder Rayane Bounida (Ajax) als één van de blikvangers. Maar de generale repetitie op de eliteronde verliep allesbehalve naar wens. De mini-Duivels werkten deze week immers een oefentoernooi af in Spanje. En daar werd tot drie keer toe verloren met zware cijfers.

TWAALF GOALS TEGEN
Afgelopen zondag toonde Zweden zich met 3-0 te sterk, dinsdag haalde Polen dan weer de sloopkogel boven: 5-0. En ook tegen de leeftijdsgenoten van Noorwegen konden de jonge Belgen donderdag geen vuist maken. Zo haalden de Scandinaviërs het donderdag met 4-0. Het niveau zal dus flink naar omhoog moeten indien ze zich alsnog willen plaatsen voor het EK.

POLL: Denkt u dat België de komende 10 jaar zal meedoen voor de prijzen op grote toernooien?

Meest recent

Beerschot aan zet: "Iedere wedstrijd winnen!"

D-day voor Beerschot. Zij moéten winnen van STVV als ze nog enige kans willen maken op het ...

0
0
Mazzu geeft toe: "Situatie is geëscaleerd met hem"

Didier Lamkel Zé zit in Kameroen en werkte daar in de fitness, althans zo deelde hij mee via ...

28
28
Bormans geeft toe: "Hij zal moeilijk te houden zijn"

Bij Union SG gaan ze in de zomer weer twee à drie sterkhouders de club zien verlaten. De ...

14
14
Mathijssen voorspelt Champions' Play-Offs: 'Zes kampioenenmakers'

Zaterdagavond worden de Champions' Play-Offs op gang getrappen. Dat levert de Belgische voetballer ...

130
130
Nieuwe naam bij Duivels? "Aanpassingen in volgende selectie"

Rudi Garcia heeft zijn eerste tweeluik als Belgisch bondscoach achter de rug. Er ligt voor hem nog ...

61
61
Anderlecht tóch titelkandidaat? Vandenbempt geeft percentage

RSC Anderlecht besloot vlak voor de start van de Play-Offs nog een trainerswissel door te voeren. ...

167
167
'Liverpool ziet Trent vertrekken: spectaculaire opvolger'

Liverpool FC stevent recht op de Engelse titel af. Voor Trent Alexander-Arnold wordt dat allicht ...

49
49
'Club in actie: eerste zomeraanwinst moet uit EPL komen'

Club Brugge maakt zich op voor een belangrijke periode. In de komende weken wil Blauw-Zwart zich ...

147
147
TRANSFERUURTJE: 'Recorddeal Jashari, Kompany wil Anderlecht-poulain'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

430
430
OHL-mysterie: “Vlak voor Charleroi verrassende epidemie”

Oud-Heverlee Leuven zat vlak voor de match tegen Sporting Charleroi met de handen in het haar. ...

37
37
Club Brugge pakt uit met terugkeer publiekslieveling

Club Brugge neemt het op de eerste speeldag van de Champions Play-Offs op tegen RSC Anderlecht. De ...

262
262
Vandenbempt snapt niets van KRC Genk: "Heb ik moeite mee"

De titelstrijd in de Champions Play-Offs staat op het punt los te barsten. Peter Vandenbempt gaf ...

381
381
Vadis geeft bizarre reden voor nieuwe opvallende uitdaging

Vadis Odjidja (36) gaat aan de slag bij Eendracht Aalst Lede. De voormalige speler van onder meer ...

68
68
Mika Godts sneert naar Anderlecht én KRC Genk

Mika Godts maakt dit seizoen het mooie weer, maar de Belgische buitenspeler speelde in het verleden ...

231
231
Gewild toptalent drukt hoop Rode Duivels helemaal de kop in

De Rode Duivels hebben een eerste interlandperiode onder bondscoach Rudi Garcia achter de rug. De ...

242
242
AA Gent rekent op 'parel in PO's': "Mooie kans voor hem"

AA Gent heeft na vele jaren eindelijk weer de Champions' Play-Offs weten te halen. De Buffalo's ...

256
256
Fink lacht tanden bloot: "Gunde ik geen andere trainer"

KRC Genk begint op een wolk aan de Play-Offs. De internationals kenden prachtige momenten, Genk is ...

109
109
Hasi analyseert Club Brugge: "Dat hebben ze allemaal"

RSC Anderlecht maakt zich klaar Besnik Hasi 2.0. Kan de coach Paars-Wit naar een mooi einde van het ...

289
289
Brazilië grijpt keihard in: bondscoach vliegt na afgang

In de Zuid-Amerikaanse kwalificatiecampagne voor het WK 2026, maakte Brazilië tot dusver niet ...

48
48
Thorgan onthult: "Welke speler van Club ik bij Anderlecht wil?"

RSC Anderlecht vat zondagmiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs aan met een bezoek aan Club ...

534
534

Meer sportnieuws