Respect voor Hazard geëist: "Mensen hebben kort geheugen"

door
Respect voor Hazard geëist:

De Rode Duivels beginnen eind deze maand aan hun EK-kwalificatiecampagne op het veld van Zweden. Nieuwe bondscoach Domenico Tedesco is momenteel dan ook volop bezig met het vormen van zijn eerste selectie. Eden Hazard zal daar in ieder geval geen deel van uitmaken.


Na de teleurstellende uitschakeling op het voorbije WK, maakte de aanvoerder immers bekend dat hij definitief afzwaaide als international. En Tedesco blijkt niet van plan om Hazard op andere gedachten te brengen. "Dat hoofdstuk is afgesloten. Het was al afgesloten voor ik naar hier kwam. Hij heeft zelf beslist om te stoppen en zal daar zijn redenen voor hebben. Ik moet die respecteren", vertelde de bondscoach tijdens zijn presentatie.

Zo eindigde het 'hoofdstuk Eden Hazard' in mineur bij de nationale ploeg. De 32-jarige aanvaller was nochtans jarenlang een boegbeeld van de Duivels en zorgde voor heel wat mooie momenten. Vooral op het bronzen WK van 2018 was hij in grootse doen. Maar nadat zijn carrière in het clubvoetbal door heel wat blessureleed verwaterde, gingen ook zijn prestaties bij de nationale ploeg bergaf. In die mate zelfs dat de publieke opinie zich helemaal tegen de aanvaller keerde.

KORT GEHEUGEN
Nacer Chadli, jarenlang zijn teammaat bij de nationale ploeg, begrijpt daar helemaal niets van. Volgens hem verdiende Hazard veel meer respect voor al zijn verdiensten. "Eden is de meest getalenteerde voetballer met wie ik ooit samen speelde", stelt Chadli bij Het Laatste Nieuws. "Hij is ongelooflijk goed. Dat fans op het WK eisten dat hij niet zou spelen, kon er bij mij niet in. Echt niet. Niemand heeft zijn talent! Maar dat is ook voetbal zeker... Mensen hebben een kort geheugen."

POLL: Hazard heeft te weinig respect gekregen de laatste jaren ...

Meest recent

Zeges Westerlo, Dender en OHL zetten PO2 weer op zijn kop

De Europe Play-Off blijft halfweg razend spannend. Het klassement werd op de vijfde speeldag nog ...

16
16
Patro en Stijnen mogen opgelucht ademhalen voor play-offs

Na het zinderende einde van de reguliere competitie vorig weekend gaan donderdag ook in de ...

20
20
'Fink grijpt in na 0 op 6: slachtoffer bekend'

De titelstrijd nam de voorbije week een stevige wending. Na zeven maanden onafgebroken aan de ...

173
173
'Egyptische goalgetter op weg naar Jupiler Pro League'

Er is de laatste jaren alsmaar meer transferverkeer tussen België en de Verenigde Staten. Er ...

68
68
Dreyer spreekt over 'gedwongen' vertrek bij Anderlecht

Anderlecht blijft in de play-offs op de sukkel. Eén van de grootste pijnpunten van Paars-Wit ...

184
184
Promotie zorgt voor enorme stormloop bij La Louvière

La Louvière speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. Afgelopen weekend brak er een ...

101
101
'Opvallend gerucht over nieuwe versterking Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat in de zomer heel wat transfers afronden. De Brusselaars zoeken versterking voor ...

144
144
'KRC Genk verliest toptalent aan Manchester United'

Bij KRC Genk vonden er een aantal wijzigingen plaats in de jeugdafdeling. Er zijn verschuivingen met ...

175
175
'Janssen moet oprotten: droombestemming genoemd'

Ondanks zijn sterke prestaties en belangrijke rol binnen het team, lijkt Vincent Janssen toch ...

370
370
'Megatransfers Mile Svilar én Alexis Saelemakers'

Mile Svilar en Alexis Saelemakers doen het zeer goed bij AS Roma. Het is dan ook de logica zelve dat ...

100
100
Leko over vernederende statistiek: "Spelers verdienen meer"

Standard is al jaren op de dool omwille van het wanbeleid van de mensen die er de afgelopen jaren ...

58
58
Hasi over verrassende basispion: "Heb mijn redenen"

RSC Anderlecht moet morgen winnen van AA Gent, anders is de crisis helemaal een feit. De fans ...

187
187
Mokerslag voor Milicevic: AA Gent verliest steunpilaar

Amper een paar dagen na de blamage in eigen huis tegen Club Brugge trekt AA Gent naar Anderlecht, ...

90
90
'Club Brugge maakt werk van in -én uitgaand verkeer'

Club Brugge gaat straks wellicht een bijzonder drukke zomer tegemoet. Vooral op het middenveld staat ...

319
319
'De Condé draait overuren: dubbelslag voor KRC Genk'

KRC Genk hoopt vurig om straks een vijfde landstitel in het clubbestaan te veroveren, maar met een ...

361
361
'Renard heeft beet: Anderlecht troeft Club Brugge af'

Het is tegenwoordig niet bepaald gezellig vertoeven in het Lotto Park, waar de supporters zich weer ...

669
669
'Totale uitverkoop bij AA Gent: viertal richting exit'

Met een tweeluik tegen Anderlecht in het vooruitzicht is het straks money time voor AA Gent in de ...

367
367
'Koopje voor Club Brugge: prijskaartje toptarget bekend'

Club Brugge nam zondag de koppositie over van KRC Genk en heeft tevens nog de bekerfinale tegen ...

441
441
Hasi verschaft nieuwe update uit ziekenboeg Anderlecht

RSC Anderlecht pakte tegen Antwerp een eerste punt in de play-offs, al was er in het Lotto Park ...

233
233
'Done deal: KRC Genk heeft eerste zomeraanwinst te pakken'

Na maanden onafgebroken aan de leiding te hebben gestaan is KRC Genk koploper af, al hopen de ...

779
779

Meer sportnieuws