Financiële ramp Club Brugge door Parker

door
Financiële ramp Club Brugge door Parker

Niet alles is de schuld van Scott Parker, maar de Engelse coach heeft toch een aanzienljik aandeel in de huidige sportieve malaise van Club Brugge. Onder zijn bewind is de importantie en belangrijkheid van Ferran Jutglà onbestaande, en dat terwijl de 24-jarige Spanjaard in de eerste seizoenshelft nochtans een absolute revelatie was in de Champions League en in de Belgische competitie. De terugval van Jutgla begon weliswaar al onder Carl Hoefkens, maar het is veelzeggend dat de spits nog geen enkel doelpunt scoorde onder Parker. En dat heeft ongetwijfeld grote gevolgen voor zijn marktwaarde.


HOT IN EUROPA

Tegen FC Porto en Atlético Madrid werd Ferran Jutglà telkens uitgeroepen tot ‘Man van de Match’. Hij stond op de lijst van Luis Enrique, de - ondertussen ontslagen - bondscoach van de Spaanse nationale ploeg, voor het voorbije Wereldkampioenschap in Qatar. In november veroverde hij de prestigieuze prijs van de 'Beste Catalaanse belofte'. De aanvaller van Club Brugge haalde het voor Arnau Martinez van FC Girona en Ruben Sanchez van Espanyol Barcelona. Ferran Jutglà werd al snel hot in Europa. Atlético Madrid, Arsenal en Lazio lagen op de loer.



Club Brugge betaalde in juni vorig jaar nog 5 miljoen euro voor Ferran Jutglà , maar volgens de Spaanse krant Sport was hij er minstens 20 of 30 waard. Maar net zoals zijn ploegmaats namen zijn prestaties een flinke duik na de historische kwalificatie voor de achtste finale van de Champions League. De collectieve vormdip die uiteindelijk het ontslag van Carl Hoefkens inluidde. Jutglà toont zich in de voorbije maanden redelijk egoïstisch in de zone van de waarheid en hij heeft precies geen oog meer voor zijn ploegmaats.

GEEN SPELER VOOR PARKER

Ferran Jutglà probeert de wedstrijd vaak op zijn eentje te forceren, weliswaar met goede bedoelingen, maar die opvallende zelfzuchtigheid zorgt al weken- en maandenlang voor veel irritaties op de tribunes van het Jan Breydelstadion. Jutglà is een schim van de bepalende (team)speler die hij enkele maanden geleden was. De Spanjaard loopt schijnbaar gefrustreerd rond - zoals wel nog meer spelers van Club Brugge - en dat komt zijn spel uiteraard niet ten goede.



Onder Scott Parker is hij dan ook geen vaste basisspeler. Ferran Jutglà telt 5 basisplaatsen en 4 invalbeurten onder de Engelse coach, een gevolg van de befaamde wissels met Roman Yaremchuk, terwijl hij onder Carl Hoefkens nochtans altijd de eerste spits was. Daarnaast gedijt de 24-jarige niet meteen in het één spitsen systeem die Scott Parker doorgaans hanteert bij Club Brugge, net als de vele lange ballen die tegen KV Oostende naar hem verstuurd werden. “Waarom Jutgla en Yaremchuk niet samen inbrengen?” stelde René Vandereycken al eens voor in Het Nieuwsblad.

0 GOALS ONDER PARKER

Carl Hoefkens noemde Ferran Jutglà eerder dit seizoen een ‘natural goalscorer’, want de Spanjaard scoorde 10 doelpunten in 25 wedstrijden onder de vorige coach. Onder Scott Parker is Jutglà echter op zoek naar de scherpste versie van zichzelf, want in 9 wedstrijden onder de Engelse coach staat zijn teller nog steeds op nul. Het laatste doelpunt van Jutglà vond plaats op 26 december, vijf dagen voor de aanstelling van Parker als de nieuwe hoofdcoach van Club Brugge. Ook hij zal ongetwijfeld niet rouwig zijn indien Parker straks de bons zou krijgen bij de West-Vlamingen.



Scott Parker hanteert een tactiek die niet het beste haalt uit Ferran Jutglà - en bij uitbreiding ook de reste van zijn spelers. De Spanjaard is het vertrouwen en goede gevoel helemaal zoek op het veld, en volgens de laatste berichten staat de Brugse spelersgroep niet meer achter hun coach. “Een groot deel van z'n spelersgroep is mentaal al een maand geleden begonnen met afscheid te nemen van dit kortverhaal”, schrijft Het Laatste Nieuws. “Ik heb het gevoel dat heel veel spelers de trainer intussen al hebben opgegeven”, zei Jarno Berto dinsdag op VTM Nieuws.

CLUB BRUGGE LOOPT JACKPOT MIS

Club Brugge betaalde in juni vorig jaar 5 miljoen euro voor Ferran Jutglà , maar dankzij zijn sterke prestaties in de Belgische competitie als in de Champions League schoot zijn marktwaarde volgens de gespecialiseerde website Transfermarkt.com al snel naar 14 miljoen euro. Dat was meteen hoogste waardering ooit in de carrière van de Spanjaard en volgens de Spaanse krant Sport is hij er minstens 20 à 30 waard. Maar door zijn vormcrisis en lange droogte van doelpunten onder Scott Parker is er geen sprake meer van een richtprijs van 20 of 30 miljoen euro. Het zou zelfs geen verrassing zijn mocht zijn huidige marktwaarde van 14 miljoen euro straks nog stevig afnemen.

POLL: Heeft Jutlga nood aan een nieuwe coach?

Meest recent

Kompany glundert: droomaanwinst is plots gratis op te pikken

Vincent Kompany is dit seizoen met Bayern München op weg naar de landstitel. Dichtste ...

1
1
Na Anderlecht-kritiek komt Dendoncker met heuglijk nieuws

Leander Dendoncker speelt dit seizoen op huurbasis bij RSC Anderlecht. De verdediger kreeg echter al ...

34
34
Sadiki over incident KRC Genk-Union: “Ik moet er om lachen…”

Union SG won op het veld van KRC Genk en zo gaat de titelstrijd tussen drie clubs: Club Brugge, KRC ...

77
77
‘Renard doet superkoopje: Anderlecht akkoord met toptalent’

RSC Anderlecht is al volop bezig met volgend seizoen. Olivier Renard zal op de zomermercato weer ...

190
190
Guardiola verrast: "Ik ben niet fair geweest met Doku"

Manchester City kan deze week een gouden zaak doen met het oog op kwalificatie voor de Champions ...

28
28
Gent likt wonden: "Moeilijkste moment uit carrière"

Dat het verschil tussen de eerste drie en laatste drie in de Champions' Play-Off dit seizoen enorm ...

53
53
Vanderbiest bevestigt tegenvaller voor KV Mechelen

KV Mechelen heeft afgelopen weekend een slechte zaak gedaan in de strijd om eindwinst in de Europe ...

48
48
'Leicester degradeert: gevolgen voor Faes en El Khannouss'

Zondag viel voor Leicester City definitief het doek in de Premier League. De Foxes gingen met 0-1 ...

112
112
'Renard draait overuren: volgende target Anderlecht bekend'

Anderlecht kreeg afgelopen weekend nog maar eens de bevestiging dat het nog veel stappen zal moeten ...

94
94
Bondsparket grijpt in: incident Genk-Union krijgt staartje

KRC Genk kreeg zondag een mokerslag in de titelstrijd. Het leed tegen Union zijn tweede nederlaag op ...

589
589
Borkelmans ziet nog één groot manco bij KRC Genk

Sinds september stond KRC Genk onafgebroken aan de leiding in de Jupiler Pro League, maar die ...

136
136
'Real Madrid bereidt bod van 100 miljoen voor op ster'

Real Madrid wist zondag maar net te vermijden dat het helemaal in een crisis belandde. Een late goal ...

110
110
Pijnpunt bij Antwerp: Ulderink en spelers in discussie

Antwerp wist zondag wel zijn eerste puntje te pakken in de Champions' Play-Off, maar veel reden tot ...

165
165
TRANSFERUURTJE: 'Club vangt nog meer, knaltransfer De Bruyne'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

689
689
Romeo Vermant: "Daar ben je niks mee zonder landstitel"

Nicky Hayen heeft er weer een positief probleem bij. In de aanval loopt Romeo Vermant op een wolk en ...

203
203
Matchen Serie A afgelast door overlijden paus Franciscus

Italië en heel de katholieke wereld is in rouw, nadat vandaag werd meegedeeld dat paus ...

0
0
Degryse over Genkie: "Nog niet klaar voor deze partijen"

KRC Genk verkeert op het verkeerde moment in een vormdipje, dat er wel degelijk is. De laatste drie ...

267
267
Wéér crisis bij Schalke 04: na Geraerts weer ontslag

Schalke 04 is een club die die al jaren door wanbeleid steeds verder naar beneden tuimelt. De club ...

126
126
Hugo Broos beleeft hallucinant moment: "De grootste bandiet!"

Hugo Broos werd in eigen land maar liefst vier keer verkozen tot trainer van het jaar. Zo was hij ...

128
128
Vandenbempt over Club: "Dat kan geen enkele andere topclub"

Club Brugge is veruit de beste ploeg in deze Play-Offs. Blauw-Zwart boekte net als Union SG twaalf ...

895
895

Meer sportnieuws