"Kompany kwam mij in België scouten en was tevreden"

door

Vincent Kompany bezorgde KVC Westerlo in januari een zak vol geld. Burnley haalde Lyle Foster voor 11 miljoen euro weg bij KVC Westerlo. De Zuid-Afrikaanse aanvaller heeft duidelijk nood aan een aanpassingsperiode, maar de aanvaller was in de Zuid-Afrikaanse pers zeer dankbaar tegenover Kompany.


Foster speelde zeer sterk bij Westerlo en Kompany haalde hem dus naar Burnley. "Ik volgde mijn hart. Toen ik uiteindelijk in Brunley aankwam, hadden we een gesprek waarin Kompany me vertelde dat er in België zoveel talent is, maar dat de competitie niet zo sterk is als in Engeland. Hij zei dat hij in mij gelooft en daar ben ik hem dankbaar voor. Hij kwam kijken naar een van mijn wedstrijden, tegen KRC Genk geloof ik, en hij was blij met wat hij zag", aldus Foster.

AANPASSING

Foster kon tot op heden nog niet echt overtuigen. Hij scoorde nog maar één keer en hij moet zich duidelijk nog aanpassen aan een andere manier van voetballen. Bij Westerlo kreeg hij meer ruimte, terwijl Burnley vaak tegen zeer defensieve ploegen moet spelen. Foster moet zich duidelijk nog aanpassen aan de tactische input van Kompany. Die is tactisch enorm sterk en het kost enkele weken of zelfs maanden om dit onder de knie te krijgen.

Foster krijgt wel vaak speelminuten en de komende weken kan hij zijn droom realiseren: de promotie naar de Premier League. Burnley staat op een zucht van promotie en Foster geeft aan dat het zijn droom is om ooit te scoren in de Engelse eerste klasse.

POLL: Gaat Foster een spits van Premier League-niveau worden?

Meest recent

Mechelen baalt: "Dingen gezien die alle verbeelding tarten"

KV Mechelen heeft op enkele dagen tijd twee tikken moeten incasseren. Na de nederlaag van vorig ...

53
53
'Anderlecht krijgt nieuws voor derde zomertransfer'

Bij Anderlecht zijn ze al zeer vroeg begonnen aan hun transferhuiswerk voor volgend seizoen. De ...

122
122
Barça zet Real onder druk, PSG breekt record

In La Liga heeft FC Barcelona in de titelstrijd de druk weer bij Real Madrid gelegd. Het boekte een ...

24
24
Supersub Doku slaat weer toe: City doet gouden zaak voor CL

Manchester City heeft dinsdagavond een grote stap gezet richting het verzekeren van Champions ...

60
60
Zeges Westerlo, Dender en OHL zetten PO2 weer op zijn kop

De Europe Play-Off blijft halfweg razend spannend. Het klassement werd op de vijfde speeldag nog ...

83
83
Patro en Stijnen mogen opgelucht ademhalen voor play-offs

Na het zinderende einde van de reguliere competitie vorig weekend gaan donderdag ook in de ...

89
89
'Fink grijpt in na 0 op 6: slachtoffer bekend'

De titelstrijd nam de voorbije week een stevige wending. Na zeven maanden onafgebroken aan de ...

447
447
'Egyptische goalgetter op weg naar Jupiler Pro League'

Er is de laatste jaren alsmaar meer transferverkeer tussen België en de Verenigde Staten. Er ...

137
137
Dreyer spreekt over 'gedwongen' vertrek bij Anderlecht

Anderlecht blijft in de play-offs op de sukkel. Eén van de grootste pijnpunten van Paars-Wit ...

263
263
Promotie zorgt voor enorme stormloop bij La Louvière

La Louvière speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. Afgelopen weekend brak er een ...

138
138
'Opvallend gerucht over nieuwe versterking Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat in de zomer heel wat transfers afronden. De Brusselaars zoeken versterking voor ...

176
176
'KRC Genk verliest toptalent aan Manchester United'

Bij KRC Genk vonden er een aantal wijzigingen plaats in de jeugdafdeling. Er zijn verschuivingen met ...

204
204
'Janssen moet oprotten: droombestemming genoemd'

Ondanks zijn sterke prestaties en belangrijke rol binnen het team, lijkt Vincent Janssen toch ...

494
494
'Megatransfers Mile Svilar én Alexis Saelemakers'

Mile Svilar en Alexis Saelemakers doen het zeer goed bij AS Roma. Het is dan ook de logica zelve dat ...

128
128
Leko over vernederende statistiek: "Spelers verdienen meer"

Standard is al jaren op de dool omwille van het wanbeleid van de mensen die er de afgelopen jaren ...

75
75
Hasi over verrassende basispion: "Heb mijn redenen"

RSC Anderlecht moet morgen winnen van AA Gent, anders is de crisis helemaal een feit. De fans ...

214
214
Mokerslag voor Milicevic: AA Gent verliest steunpilaar

Amper een paar dagen na de blamage in eigen huis tegen Club Brugge trekt AA Gent naar Anderlecht, ...

103
103
'Club Brugge maakt werk van in -én uitgaand verkeer'

Club Brugge gaat straks wellicht een bijzonder drukke zomer tegemoet. Vooral op het middenveld staat ...

371
371
'De Condé draait overuren: dubbelslag voor KRC Genk'

KRC Genk hoopt vurig om straks een vijfde landstitel in het clubbestaan te veroveren, maar met een ...

427
427
'Renard heeft beet: Anderlecht troeft Club Brugge af'

Het is tegenwoordig niet bepaald gezellig vertoeven in het Lotto Park, waar de supporters zich weer ...

743
743

Meer sportnieuws