3 topcoaches in de running bij Club Brugge

door
3 topcoaches in de running bij Club Brugge

Rik De Mil doet als hoofdcoach ad-interim de huidige jaargang uit bij Club Brugge, maar volgend seizoen zal een nieuw gezicht de blauw-zwarte troepen leiden. Bart Verhaeghe en Vincent Mannaert hebben voorlopig 3 kandidaten op hun shortlist genoteerd: Alfred Schreuder, Dino Toppmöller en Andrea Pirlo. Elk van deze coaches heeft zijn eigen visie en filosofie, en het is nog maar de vraag wie van deze drie de Brugse clubleiding het meest charmeert.


ALFRED SCHREUDER
De Nederlander is een vrije coach nadat hij op 26 januari ontslagen werd bij Ajax. Alfred Schreuder heeft enkele weken geleden al onderhandelingen gevoerd met Club Brugge, hij werd ook gespot in de tribunes van het Jan Breydelstadion tijdens de wedstrijd tegen Union SG, maar beide partijen bereikten geen akkoord over de timing en de duurtijd van het arbeidscontract. Schreuder heeft het grote voordeel dat hij een coach is die op korte termijn een duidelijk idee kan brengen en dat quasi onmiddellijk kan koppelen aan resultaten. Op die manier speelde hij vorig seizoen nog kampioen met Club Brugge.

Alfred Schreuder bezit de kunst om rechtlijnigheid en eensgezindheid in de spelersgroep te creëren, bankzitter Ruud Vormer noemde de trainingen van de coach fenomenaal en zelfs de beste die hij ooit gekregen had, maar het voetbal was vaak niet erg mooi. Club Brugge speelde onder de Nederlander vaak afwachtend voetbal en de ploeg koos vooral hun momenten in plaats van te willen domineren en kansen te creëren. Maar daarnaast was Schreuder, ondanks zijn uitmuntende resultaten, ook lang niet onbesproken in de pers, de tribunes, de kleedkamer én de bestuurskamer van Club Brugge.



Toen hij eind vorig seizoen de poorten van het Jan Breydelstadion achter zich toetrok en naar Ajax verhuisde, werd hij in eerste instantie zelfs helemaal niet gemist. In de bestuurskamer heerste er een zakelijke relatie tussen Schreuder en het bestuur van Club Brugge. Het is een publiek geheim dat Vincent Mannaert en voorzitter Bart Verhaeghe zich graag met het werk van hun trainer bemoeien. Volgens Paul Okon, recent ontslagen als assistent-trainer bij Club Brugge, was Schreuder eind vorig seizoen zelfs op die bemoeienissen afgeknapt, zo stelde de Australiër enkele weken geleden in een interview met HUMO.

DINO TOPPMÖLLER
Dino Toppmöller was bij RB Leipzig en Bayern München de vaste assistent-coach van Julian Nagelsmann, maar sinds vorige week vrijdag zit de 42-jarige werkloos thuis. De Duitser speelde een belangrijke rol in het analyseren en inoefenen van de stilstaande fases, het voorbereiden en uitwerken van de trainingen, en de post wedstrijd interviews afleggen in de plaats van Nagelsmann. Maar Toppmöller heeft zelf ook al ervaring opgedaan als hoofdcoach, bij F91 Dudelange en RE Virton, en stilaan ambieert hij een nieuw avontuur als T1.



Dino Toppmöller staat voor een balbezit georiënteerde aanpak, waarin hij zijn ploeg aanvallend, doortastend en aantrekkelijk voetbal wil laten spelen. Daarnaast is een hoge intensiteit met druk- en counterpress momenten heel belangrijk in zijn visie. Toppmöller haalt zijn inspiratie niet alleen bij Julian Nagelsmann, maar ook bij andere Duitse topcoaches zoals Thomas Tuchel, Jurgen Klopp en Jupp Heynckes. De Duitser wordt ook omschreven als de ‘speler fluisteraar' omdat hij bij al zijn clubs altijd erg populair was bij de spelers.

ANDREA PIRLO
La Gazzetta dello Sport schreef eerder deze week dat Vincent Mannaert en Bart Verhaeghe aan Andrea Pirlo denken als de nieuwe coach voor volgend seizoen. De Italiaan houdt van een club met een moderne visie, die contacten heeft bij de grote voetbalclubs, met een goede scouting, een goede mix van spelers en een goede jeugdwerking. Club Brugge voldoet dus aan al deze voorwaarden, waardoor de West-Vlamingen wel eens een interessante piste kunnen zijn voor Pirlo, wiens eenjarig contract bij de Turkse middenmoter Karagümrük eind dit seizoen afloopt.

Andrea Pirlo staat als coach voor een passing- en balbezit georiënteerde visie, niet geheel verrassend omdat de Italiaan in zijn spelerscarrière zelf een fijnbesnaarde spelmaker was, in een systeem met twee goed voetballende spelmakers. De 43-jarige wil zijn ploeg van achteruit laten opbouwen, het balbezit laten houden, en in balverlies de bal zo snel mogelijk recupereren. De leuze van Pirlo luidt niet voor niets: “Als je het spel niet controleert, dan is het moeilijk om te winnen.” Pirlo verliest liever op zijn eigen manier in plaats van 90 minuten voor de eigen box te gaan liggen.



Anderzijds is de intelligente Andrea Pirlo wel pragmatisch genoeg om de kwaliteiten van het beschikbare spelersmateriaal af te stemmen, of te nuanceren, op zijn algemene visie. Volgens Pirlo zijn de spelers veel belangrijker dan de trainers, en zijn het de trainers die zich moeten aanpassen aan de spelers. Pirlo spiegelt zich als coach aan het grote Barcelona van Johan Cruijff en van Pep Guardiola en het Ajax van Louis van Gaal. Maar hij bewondert ook Italiaanse coaches zoals het AC Milan van Carlo Ancelotti en het Juventus van Antonio Conte.

POLL: Wie moet Club Brugge halen als hoofdcoach?

Meest recent

Van kwaad naar erger: Beerschot ontvangt monsterschorsing

Het gaat van kwaad naar erger met Beerschot. De promovendus is alweer veroordeeld tot degradatie ...

15
15
Mark van Bommel verrast enorm met toekomstwending

Mark van Bommel kende successen bij Royal Antwerp FC en in het verleden werd de Nederlandse ...

25
25
Pijnlijke reality check Anderlecht: "Bijna in sprookjes geloven"

RSC Anderlecht is bijzonder tegenvallend aan de Champions' Play-Offs begonnen en verloor ...

52
52
Spectaculaire nieuwe coach Antwerp? "Doet al jaren de ronde"

Antwerp FC besloot begin maart om afscheid te nemen van Jonas De Roeck als hoofdcoach. Om hem te ...

166
166
Beerschot tegen de touwen: "Compleet wanbeleid!"

Beerschot VA zal volgend seizoen opnieuw in de Challenger Pro League aantreden. Vijf speeldagen voor ...

76
76
'Real Madrid pakt fors uit: sensationele opvolger Modric'

Real Madrid is bezig aan een sterk seizoen tot dusver en blijft in de running om met de treble aan ...

92
92
'Anderlecht neemt drastische beslissing met falende Dendoncker'

RSC Anderlecht verloor zondagmiddag met 2-0 op het veld van Club Brugge en werd op zowat alle ...

485
485
'Seizoen met 42 goals verzilverd: supertransfer Gyökeres'

Arsenal FC kondigde afgelopen weekend een grote verandering binnen de sportieve structuur aan. Zo ...

129
129
‘Club Brugge-vijfklapper: powerhouse en dribbelkoning’

Club Brugge speurt de markt af naar versterkingen en heeft meerdere talenten op het oog. Spits ...

267
267
'Coucke hakt knoop door: Vandenhaute out bij Anderlecht?'

Met een kansloze 2-0 nederlaag op het veld van aarstrivaal Club Brugge heeft Anderlecht haar start ...

615
615
Einde tijdperk: AA Gent neemt afscheid van meubelstuk

Hoewel het in Genk meteen met 4-0 onderuit ging mag AA Gent zich voor het eerst sinds 2019 nog eens ...

514
514
'De Condé heeft beet: KRC Genk overtuigt toptarget'

Hoewel de titelrace momenteel alle aandacht opeist werkt KRC Genk achter de schermen ook al aan de ...

398
398
'Gheysens houdt uitverkoop: Antwerp in de etalage?'

Antwerp begon aan de play-offs met een kansloze 5-1 nederlaag tegen Union. Ook buiten de lijnen viel ...

583
583
Referee Department geeft toe: VAR-fiasco op speeldag 1 PO's

De kop is eraf. Afgelopen weekend betekende het startschot van de Play-Offs in onze competitie. Ook ...

212
212
Vermant lukt hattrick: Club Brugge klopt Essevee in oefenpot

Met een vlotte 2-0 zege tegen aartsrivaal Anderlecht schoot Club Brugge zondag uitstekend uit de ...

530
530
Coucke bijt van zich af: "Mag ik dat in extreme mate ontkennen?"

RSC Anderlecht likt nog maar eens zijn wonden. In Brugge incasseerde het zijn 10de nederlaag van het ...

460
460
Pijnlijk: Sonck en Verheyen leggen Anderlecht-problemen bloot

Bij RSC Anderlecht staat er geen ploeg op het veld. Een selectie die al zo door elkaar werd geschud ...

303
303
Ezekiel (ex-RSCA en Standard) met héél verrassende transfer

Er was een tijd dat Ezekiel Imoh een groot talent was op de Belgische velden. Maar zijn ...

209
209
'Fabrizio Romano maakt volgende coach Real Madrid bekend'

Real Madrid kent een heel wisselvallig seizoen. Er waren bijzonder pijnlijke nederlagen tegen FC ...

171
171
Romelu Lukaku doorgelicht: wàànzinnige tussenbalans

Romelu Lukaku is een fenomeen. De Belgische spits scoorde tegen AC Milan zijn 400ste goal uit zijn ...

93
93

Meer sportnieuws