Gemiste toptransfer bezorgt Mannaert nachtmerries

door
Gemiste toptransfer bezorgt Mannaert nachtmerries

Club Brugge beleeft een paradoxaal seizoen. Hoewel het team een historische campagne in de Champions League heeft gespeeld, werd er in de Belgische competitie ver ondermaats gepresteerd. Het positivisme veranderde doorheen het seizoen in een groot verval, waarbij de zomertransfers het vaak moesten ontgelden. Het is al geruime tijd duidelijk dat de ploeg behoefte heeft aan een spits die regelmatig weet te scoren, en afgelopen zaterdag werd deze tekortkoming opnieuw pijnlijk blootgelegd. Vincent Mannaert duwde in de vorige zomermercato nochtans zwaar door voor de komst van Rasmus Højlund, momenteel één van de grootste talenten ter wereld, maar uiteindelijk moest hij settelen voor Roman Yaremchuk.


CLUB BRUGGE ZOEKT GOALGETTER
Club Brugge raakte zaterdag niet verder dan een 0-0 gelijkspel tegen KVC Westerlo, maar na de wedstrijd was Rik De Mil tevreden over de prestatie van zijn ploeg. Blauw-Zwart zette hoog druk, speelde dominant voetbal en het was stevig in de duels. “Ik vond dit het beste Club in lange tijd”, stelde de hoofdcoach ad interim van Club Brugge vast. Ook Jonas De Roeck moest erkennen dat de West-Vlamingen van een ander niveau waren dan Westerlo. “Dit was een heel sterk Club Brugge.”

Het voetbal wordt ook steeds beter en de Brugse defensie hield nu al vier keer de nul in de laatste vijf wedstrijden. Maar Rik De Mil blijft ook scherp voor zijn ploeg, hij zag natuurlijk ook dat Club Brugge niet kon scoren tegen Westerlo, ondanks een karrenvracht aan doelkansen. Maar liefst 3,39 expected goals, verdeeld over 21 doelpogingen, leverden uiteindelijk geen enkel effectief doelpunt op. “Bolat mag dan wel een goede wedstrijd spelen, wij hadden moeten scoren”, dixit De Mil.



Het gebrek aan een spits die elke kans benut om te scoren is duidelijk merkbaar bij Club Brugge, zoals blijkt uit het feit dat de huidige clubtopscorer Ferran Jutglà slechts tien doelpunten heeft gemaakt in het huidige seizoen van de Jupiler Pro League. De Spanjaard miste in de eerste helft tegen Westerlo een grote kans ter waarde van 0,70 expected goal, en in de slotfase van de wedstrijd deed de ingevallen Roman Yaremchuk (0,35 expected goal) net hetzelfde.

HOJLUND VERSUS YAREMCHUK
In de komende zomermercato zal Club Brugge daarom minstens één nieuwe spits zoeken. Naast het mankeren van een vlot scorende spits in de huidige selectie onderhandelt Ferran Jutglà met Benfica over een transfer, terwijl de toekomst van Roman Yaremchuk er al een hele tijd niet erg rooskleurig uitziet. Vincent Mannaert zal in de voorbije maanden ongetwijfeld nog vaak teruggedacht hebben aan Rasmus Højlund (20), de Deense spits die vorige zomer onderhandelde over een transfer naar Club Brugge, en er zelfs de grote prioriteit was. De manager van Club Brugge was vorige zomer bereid om zestien miljoen euro te betalen aan Sturm Graz voor Rasmus Højlund, maar de Deense spits verkoos om een avontuur aan te gaan bij Atalanta Bergamo in de Serie A boven de Champions League en Club Brugge. Uiteindelijk werd Roman Yaremchuk voor diezelfde zestien miljoen euro de nieuwe spits van Club Brugge, maar terwijl de Oekraïense spits zwaar in verval raakt in Brugge, bereikt de carrière van Rasmus Højlund stilaan enorme hoogtes bij Atalanta Bergamo. Napoli, Arsenal en Real Madrid houden hem zelfs in de gaten.

HOJLUND VERSUS HAALAND

Op basis van zijn stijl, profiel en capaciteiten wordt Rasmus Højlund zelfs omschreven als een Haaland 2.0. De gelijkenissen tussen beide spitsen zijn dan ook zeker aanwezig. De twee jonge Scandinavische spitsen hebben allebei lang blond haar, meten meer dan 1 meter 90, beschikken over een verschroeiende linkervoet en over brutale kwaliteiten in en rond de zestien meter. Gian Piero Gasperini, de coach van Atalanta Bergamo, vergeleek Højlund dit seizoen al eens met Erling Haaland in de Italiaanse pers. “Hij heeft veel gelijkenissen met Haaland, en niet enkel zijn gezicht.”

“Hij is gewoon zo snel. Hij doet minder dan 11 seconden over 100 meter. Ondanks dat hij zo groot is, heeft hij een laag zwaartepunt en kan hij zijn benen erg snel bewegen. Ik ben ervan overtuigd dat hij een grote carrière zal hebben, hij wordt elke dag alleen maar sterker.” Højlund vergeleek zichzelf ook met Haaland, toen hij bij Sturm Graz arriveerde in januari vorig jaar. “Ik zie parallellen tussen mezelf en Haaland. Hij is snel, linksvoetig, groot (met zijn 1,91 meter is hij drie centimeter kleiner, red.), heeft een neus voor goals en is een echte afwerker. En zijn mentaliteit is ook compleet gestoord.” Jess Thorup, de Deense ex-coach van AA Gent en KRC Genk, omschreef Højlund in Het Nieuwsblad zelfs als de toekomst van het Deense voetbal. Naast zijn goede prestaties in de Serie A en de interesse van verschillende Europese grootheden, telt hij op 20-jarige leeftijd ook al 5 goals in 4 interlands. En zijn marktwaarde explodeerde sinds november van 15 miljoen naar 35 miljoen euro tot op vandaag. En dat terwijl Roman Yaremchuk stilaan uitgroeit tot de grootste - en duurste - transferflop ooit uit de geschiedenis van Club Brugge …

POLL: Moet Club Brugge nog rekenen op Yaremchuk?

Meest recent

Antwerp geeft in slotseconden zege nog weg tegen OHL

Voor de eerste keer sinds oktober leek Antwerp nog eens een tweede zege op rij te pakken en zo een ...

56
56
'Diawara verbaast na vertrek bij Anderlecht met nieuwe club'

Voor Anderlecht was de wintermercato zeer druk, vooral aan inkomende zijde. Paars-Wit liet echter ...

97
97
Oude bekende nekt Club NXT, RSCA Futures geven zege nog weg

In de Challenger Pro League heeft Lokeren-Temse een uitstekende zaak gedaan in de strijd om het ...

101
101
Westerlo panikeert niet: "Blijven geloven in Play-Off II"

De strijd om het behoud in de Jupiler Pro League blijft razend spannend. Ook Westerlo zal in de ...

26
26
Opluchting voor Charleroi: "Dit was onze belangrijkste zege"

Mathematisch is het nog niet helemaal zeker, maar op drie speeldagen van het einde van de reguliere ...

14
14
Kuyt baalt enorm: "Dit is een zware teleurstelling"

Beerschot is al een tijdje zeker dat het straks aan de bak zal moeten in de Relegation Play-Off, ...

79
79
Tielemans legt Chelsea over knie, schietoefeningen Dortmund

In de Premier League mengt het Aston Villa van Youri Tielemans zich weer volop in de strijd om de ...

57
57
Charleroi draait Westerlo een loer en is zo goed als veilig

Rik De Mil heeft zijn oude club een loer gedraaid. De trainer zag zijn Charleroi immers in Westerlo ...

30
30
Antwerp - OHL: De Roeck voert drie wissels door

Royal Antwerp FC speelt vanavond om 20u45 in eigen huis tegen Oud-Heverlee Leuven. Dat is een ...

134
134
Debutant bij Beerschot: "Waarom ik naar het Kiel kwam?"

Beerschot blijft povere resultaten op de mat leggen. De Kielse Ratten trokken naar FCV Dender en ze ...

73
73
Dender gelukkig, maar ook weer niet: "Toch zuur gevoel"

FCV Dender pakte met tien spelers een punt tegen Beerschot. Ze speelden een uur met een man minder, ...

24
24
Blijven Patris & co? Tateishi geeft stand van zaken

STVV is een elftal dat heus wel de nodige kwaliteit heeft, maar ze staan wel onderaan. Dat zorgt dus ...

68
68
Burgess bezig aan laatste maanden bij Union SG?

Christian Burgess speelde tegen Ajax zijn 200ste wedstrijd voor Union SG. De Britse verdediger gaat ...

145
145
Hayen maakt selectie voor treffen met Standard bekend

Club Brugge neemt het morgen om 13u30 in een uitverkocht Jan Breydelstadion op tegen Standard. ...

286
286
Beerschot mist uitgelezen kans tegen tienkoppig Dender

Om 16u stond het duel tussen FCV Dender en Beerschot op het programma. Het werd een duel waarin ...

38
38
Arsenal incasseert enorme opdoffer in de Premier League

Veel drukte in de Premier League om 16u. Er werden immers vijf matchen afgetrapt. Het was vooral ...

41
41
Bayer Leverkusen zet Kompany & co onder druk

In de Bundesliga lijkt Bayern München op weg naar een landstitel, al blijft Bayer Leverkusen ...

63
63
'PSV haalt uit en strikt plots ex-spits van Arsenal'

PSV probeerde op het einde van de transfermarkt nog een spits op te kop te tikken. Noah Ohio ...

52
52
"Ik wil Genk helpen in de titelstrijd met Club Brugge"

De titelstrijd lijkt voorlopig tussen KRC Genk en Club Brugge te gaan. Union SG en RSC Anderlecht ...

388
388
Mika Godts geniet bij Ajax: "Zoals bij Anderlecht"

Mika Godts is uitegroeid tot een van de smaakmakers van Ajax. De Belgische flankaanvaller kende zijn ...

195
195

Meer sportnieuws