Joos: "Dan speelt Anderlecht weer mee voor de titel"

door
Joos:

RSC Anderlecht doet al vele jaren niet meer mee voor de landstitel. De club zakte financieel ver weg door wanbeleid, maar de weg naar boven werd onder Vincent Kompany ingezet. Brian Riemer zet die positieve evolutie voort, maar er is nog veel meer nodig om echt weer een titelkandidaat te worden. Filip Joos denkt dat Anderlecht op termijn weer gaat meespelen voor de titel.


"Ik zie Anderlecht over vijf jaar wel weer meedoen om de titel, al heeft Club Brugge de fakkel als dé club van België overgenomen. Anderlecht heeft altijd een goede jeugdopleiding gehad, maar niet elke jeugdspeler heeft het niveau. En soms gaan ze te vroeg weg, zoals Jeremy Doku die naar Rennes vertrok. Niet goed voor hem, niet goed voor Rennes en niet goed voor Anderlecht”, aldus Joos bij NOS.

COUCKE EN VANDENHAUTE

De verkoop van jeugdspelers is zeer noodzakelijk voor de financiën van de club. Niet elke speler is inderdaad een Jérémy Doku, Sambi Lokonga of Julien Duranville, maar jongens als Killian Sardella, Francis Amuzu en anderen kunnen wel voor stabiliteit in de kern zorgen en goede selectiespelers worden voor de A-kern in de Jupiler Pro League. Toch zijn er nog problemen bij Anderlecht.

Zo blijft de situatie van Wouter Vandenhaute toch bijzonder vreemd als niet-uitvoerend voorzitter. “Vandenhaute heeft als uitvoerend voorzitter inmiddels een stap teruggedaan. Je zit nu dus met een flamboyante eigenaar die niet zijn flamboyante zelf kan zijn en een uitvoerend voorzitter die niet kan uitvoeren, waar het in diens hele wezen toch om draait. In dat vacuüm zit de club."

POLL: Speelt RSCA binnen de 5 jaar kampioen?

Meest recent

'Fink grijpt in na 0 op 6: slachtoffer bekend'

De titelstrijd nam de voorbije week een stevige wending. Na zeven maanden onafgebroken aan de ...

5
5
'Egyptische goalgetter op weg naar Jupiler Pro League'

Er is de laatste jaren alsmaar meer transferverkeer tussen België en de Verenigde Staten. Er ...

32
32
Dreyer spreekt over 'gedwongen' vertrek bij Anderlecht

Anderlecht blijft in de play-offs op de sukkel. Eén van de grootste pijnpunten van Paars-Wit ...

111
111
Promotie zorgt voor enorme stormloop bij La Louvière

La Louvière speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. Afgelopen weekend brak er een ...

86
86
'Opvallend gerucht over nieuwe versterking Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat in de zomer heel wat transfers afronden. De Brusselaars zoeken versterking voor ...

124
124
'KRC Genk verliest toptalent aan Manchester United'

Bij KRC Genk vonden er een aantal wijzigingen plaats in de jeugdafdeling. Er zijn verschuivingen met ...

153
153
'Janssen moet oprotten: droombestemming genoemd'

Ondanks zijn sterke prestaties en belangrijke rol binnen het team, lijkt Vincent Janssen toch ...

313
313
'Megatransfers Mile Svilar én Alexis Saelemakers'

Mile Svilar en Alexis Saelemakers doen het zeer goed bij AS Roma. Het is dan ook de logica zelve dat ...

88
88
Leko over vernederende statistiek: "Spelers verdienen meer"

Standard is al jaren op de dool omwille van het wanbeleid van de mensen die er de afgelopen jaren ...

53
53
Hasi over verrassende basispion: "Heb mijn redenen"

RSC Anderlecht moet morgen winnen van AA Gent, anders is de crisis helemaal een feit. De fans ...

174
174
Mokerslag voor Milicevic: AA Gent verliest steunpilaar

Amper een paar dagen na de blamage in eigen huis tegen Club Brugge trekt AA Gent naar Anderlecht, ...

84
84
'Club Brugge maakt werk van in -én uitgaand verkeer'

Club Brugge gaat straks wellicht een bijzonder drukke zomer tegemoet. Vooral op het middenveld staat ...

289
289
'De Condé draait overuren: dubbelslag voor KRC Genk'

KRC Genk hoopt vurig om straks een vijfde landstitel in het clubbestaan te veroveren, maar met een ...

326
326
'Renard heeft beet: Anderlecht troeft Club Brugge af'

Het is tegenwoordig niet bepaald gezellig vertoeven in het Lotto Park, waar de supporters zich weer ...

622
622
'Totale uitverkoop bij AA Gent: viertal richting exit'

Met een tweeluik tegen Anderlecht in het vooruitzicht is het straks money time voor AA Gent in de ...

345
345
'Koopje voor Club Brugge: prijskaartje toptarget bekend'

Club Brugge nam zondag de koppositie over van KRC Genk en heeft tevens nog de bekerfinale tegen ...

412
412
Hasi verschaft nieuwe update uit ziekenboeg Anderlecht

RSC Anderlecht pakte tegen Antwerp een eerste punt in de play-offs, al was er in het Lotto Park ...

225
225
'Done deal: KRC Genk heeft eerste zomeraanwinst te pakken'

Na maanden onafgebroken aan de leiding te hebben gestaan is KRC Genk koploper af, al hopen de ...

724
724
Opvallend: 'Club Brugge wil toptransfer Anderlecht kapen'

In de Champions' Play-Offs is RSC Anderlecht veroordeeld tot een bijrol, en dus hebben de ...

934
934
Duivelse monstertransfer naar Real Madrid? “De beste keuze”

Verschillende Rode Duivels zitten in bloedvorm bij hun club, maar Youri Tielemans spant mogelijk de ...

301
301

Meer sportnieuws