RC Lens legt volgende Belgische goudhaantje vast

door
RC Lens legt volgende Belgische goudhaantje vast

Racing Lens is dit seizoen één van de aangename verrassingen in de Ligue 1. Het wist zelfs lange tijd aan te klampen bij leider PSG, maar zag zijn achterstand intussen wel oplopen tot elf punten en moest de tweede plaats ook afstaan aan Marseille. Desondanks is de ploeg aan een zeer sterk seizoen bezig en dat succes heeft ook een Belgische tint dankzij de sterke prestaties van Loïs Openda. Mogelijk krijgt die straks nog een Belgische aanvalspartner.


Lens kondigt immers aan dat het Ayanda Sishuba een eerste profcontract voorgeschoteld heeft. De 18-jarige aanvaller is de zoon van Asanda Sishuba, die van 2002 tot 2010 in ons land voor Moeskroen, Antwerp, Heusden-Zolder, STVV en opnieuw Moeskroen speelde. Daardoor beschikt de jonge Sishuba naast de Zuid-Afrikaanse ook over de Belgische nationaliteit. Hij kwam dit seizoen ook meermaals uit voor de Belgische U18, die gecoacht worden door Wesley Sonck.

Sishuba maakte de laatste maanden bij Lens ook een stormachtige ontwikkeling door. Bij de B-ploeg, die in Frankrijk op het vijfde niveau speelt, was hij in dertien wedstrijden al goed voor zeven goals en twee assists. Dankzij die knappe prestaties mag hij intussen ook meetrainen met de A-kern en nu wordt hij ook beloond met een contract tot 2026.

DEBUUT
De volgende stap voor Sishuba wordt om ook speelminuten in de Ligue 1 te verzamelen. Hij is al lange tijd in Frankrijk actief, want nadat hij zijn eerste voetbalpasjes zette bij Moeskroen verhuisde hij snel naar Lille. Daar plukte Lens hem al vijf jaar geleden op 13-jarige leeftijd weg.


POLL: Zal hij snel debuteren bij Lens?

Meest recent

Real Madrid mag na absolute thriller naar bekerfinale

Real Madrid heeft dinsdagavond een ticket voor de Spaanse bekerfinale gepakt, maar daarvoor moest ...

12
12
Joos geeft Anderlecht toch een beetje hoop voor PO1

De eerste speeldag van de Champions' Play-Off heeft meteen duidelijk gemaakt dat er een stevige ...

60
60
Waanzinnige bekerstunt in Duitsland, PSG ontsnapt

Belgische clubs mogen deze week rusten, maar in heel wat andere Europese landen staat er ...

33
33
Gedroomde comeback Arsenal, Sels klopt ook Man Utd

Omdat er vorig weekend in de FA Cup gespeeld werd, wordt er in de Premier League tijdens deze ...

19
19
'Salah heeft knoop doorgehakt: nieuwe club bekend'

Op zijn 32ste zit Mohamed Salah in de vorm van zijn leven, maar het lijkt er alsmaar meer op dat de ...

68
68
'Nieuwe wending: overname Standard opgeschort'

Standard gaat in de play-offs nog op zoek naar een mogelijk ticket, wat toch een mirakel zou zijn ...

165
165
'Anderlecht bereikt akkoord: thuishaven Futures gekend'

Voor Anderlecht dreigt het seizoen op een grote ontgoocheling uit te draaien. Nadat het de play-offs ...

283
283
'Bayern hakt knoop door over transfer Karetsas'

Na een topseizoen wacht KRC Genk in de zomer wellicht een helse klus om zijn kern bijeen te houden. ...

356
356
Union SG draait KRC Genk een loer: "Vervanger Vanhoutte"

Union SG sloeg de afgelopen jaren al stevig toe met koopjes. Bij RSC Anderlecht haalden ze Noah ...

244
244
KBVB haalt nogmaals uit: alweer bijltjesdag op de bond

Bij de KBVB is het ook een duiventil. Er viel nog maar eens een ontslagronde te noteren. ...

30
30
Vandenhaute flikt het: nieuwe patron naar Anderlecht

Wouter Vandenhaute heeft met de komst van Cedric Hatenboer een belangrijke slag geslagen voor ...

522
522
De Condé kondigt nu al twee uitgaande toptransfers aan

KRC Genk heeft een uitstekende kern, net als vorig seizoen. Toen haalde Wouter Vrancken er ...

523
523
Verhuurde spelers: spits scoort aan de lopende band

Dit seizoen spelen er weer heel wat spelers uit de Jupiler Pro League in het buitenland. Bij ...

131
131
Anderlecht speurt rond: "Of ze interesse hebben?"

RSC Anderlecht gaat in de zomer voor de zoveelste keer de afgelopen jaren een grote schoonmaak ...

135
135
'Stoelendans bij Antwerp: Gheysens kiest nieuwe coach'

Antwerp verbaasde vriend en vijand door Jonas De Roeck vlak voor de play-offs te vervangen door ...

1307
1307
KRC Genk onthult concrete plannen met Penders & Karetsas

Terwijl coach Thorsten Fink en zijn troepen zich focussen op de titelrace blijven zijn bazen niet ...

234
234
Club Brugge heeft beet: goudhaantje tekent tot medio 2028

Club Brugge hoopt in de play-offs nog maar eens een inhaalrace tot een goed einde te brengen, ...

418
418
'Renovatiewerken Renard: Anderlecht houdt grote kuis'

Ondanks de trainerswissel werd Anderlecht zondag nog maar eens met de neus op de feiten gedrukt door ...

582
582
'Overmars grandioos de mist in: Antwerp loopt miljoenen mis'

Na de zware 5-1 nederlaag tegen Union dreigt Antwerp slechts een bijrol te vertolken in de ...

545
545
Club Brugge bibbert: dubbele opdoffer uit ziekenboeg?

Club Brugge nam zondag vlot de maat van Anderlecht. Nochtans kon Nicky Hayen nog geen beroep doen op ...

799
799

Meer sportnieuws