Vincent Janssen overtuigd: "Zo kunnen we niet verliezen"

door
Vincent Janssen overtuigd:

Royal Antwerp FC zit in de goede flow en kijkt vol vertrouwen uit naar een goede afloop van de Champions' Play-Off. Dat gevoel leeft ook bij de Antwerpse topschutter Vincent Janssen: "Na de eerste play-off wedstrijd tegen Union voelden we dat het echt begon te leven".

Het Antwerp van Vincent Janssen lijkt goed om te gaan met de hoge verwachtingen die er dit seizoen rond het team bestaan. Met twee zeges in evenveel play-off wedstrijden nemen de Reds de koppositie over van Racing Genk. Zelfverzekerd lichtte Janssen in de podcast Koolcast Sport toe waaraan het team dat te danken heeft. "Ik heb denk ik nog nooit in een team gezeten waar de sfeer zo top is. Iedereen kan het goed met elkaar vinden." Maar ook de sfeer in de tribunes is volgens de Nederlandse aanvaller een bepalende factor: "Zeker nu we drie wedstrijden per week moeten spelen, voel je dat het laatste kwartier van de wedstrijd erg zwaar wordt. Als je dan die gasten op die tribunes zo ziet supporteren, loop je net iets verder. Het helpt echt."

Of de bekerwinst een grote morele boost betekende in de aanloop naar de Champions' Play-Offs? "Natuurlijk wil je voor die dubbel gaan. Maar ik denk dat vooral de wedstrijd tegen Union ons een extra boost gegeven heeft. We hadden zo gefocust op die bekerfinale, dat we toch nog maar moesten kijken hoe die eerste wedstrijd in de play-offs zouden verlopen. Maar we begonnen zo goed aan die wedstrijd... Toen wisten we dat het echt zou gaan leven."

Droomtransfer naar de Verenigde Staten?
Gevraagd naar zijn grote doelen, is Janssen resoluut: "Ik wil kampioen worden. Is het niet dit jaar, dan wel volgend jaar". Of dat lukt, weten we binnen vier wedstrijden. De eerstvolgende horde is de thuiswedstrijd tegen Club Brugge nu zondag. Mogelijks betekent een titel met Antwerp meteen het einde van Janssens verblijf in België. "Ik wil graag nog eens in de MLS spelen", besluit hij.

POLL: Zal Vincent Janssen kampioen worden met Antwerp?

Meest recent

Prachtige beelden: Preud'homme keert terug bij Benfica

Sinds enkele jaren is Michel Preud'homme onofficieel op pensioen. De 66-jarige ex-trainer lijkt niet ...

11
11
Kater voor Antwerp: "Moeten hier lessen uit trekken"

Antwerp had zaterdagavond een uitstekende zaak kunnen doen in de strijd om Play-Off I en de derde ...

23
23
Barça moet zwoegen maar herovert koppositie wel

FC Barcelona heeft zaterdag zijn koppositie weer ingenomen in La Liga. Het had die even moeten ...

8
8
Antwerp geeft in slotseconden zege nog weg tegen OHL

Voor de eerste keer sinds oktober leek Antwerp nog eens een tweede zege op rij te pakken en zo een ...

79
79
'Diawara verbaast na vertrek bij Anderlecht met nieuwe club'

Voor Anderlecht was de wintermercato zeer druk, vooral aan inkomende zijde. Paars-Wit liet echter ...

156
156
Oude bekende nekt Club NXT, RSCA Futures geven zege nog weg

In de Challenger Pro League heeft Lokeren-Temse een uitstekende zaak gedaan in de strijd om het ...

119
119
Westerlo panikeert niet: "Blijven geloven in Play-Off II"

De strijd om het behoud in de Jupiler Pro League blijft razend spannend. Ook Westerlo zal in de ...

32
32
Opluchting voor Charleroi: "Dit was onze belangrijkste zege"

Mathematisch is het nog niet helemaal zeker, maar op drie speeldagen van het einde van de reguliere ...

17
17
Kuyt baalt enorm: "Dit is een zware teleurstelling"

Beerschot is al een tijdje zeker dat het straks aan de bak zal moeten in de Relegation Play-Off, ...

90
90
Tielemans legt Chelsea over knie, schietoefeningen Dortmund

In de Premier League mengt het Aston Villa van Youri Tielemans zich weer volop in de strijd om de ...

60
60
Charleroi draait Westerlo een loer en is zo goed als veilig

Rik De Mil heeft zijn oude club een loer gedraaid. De trainer zag zijn Charleroi immers in Westerlo ...

31
31
Antwerp - OHL: De Roeck voert drie wissels door

Royal Antwerp FC speelt vanavond om 20u45 in eigen huis tegen Oud-Heverlee Leuven. Dat is een ...

138
138
Debutant bij Beerschot: "Waarom ik naar het Kiel kwam?"

Beerschot blijft povere resultaten op de mat leggen. De Kielse Ratten trokken naar FCV Dender en ze ...

83
83
Dender gelukkig, maar ook weer niet: "Toch zuur gevoel"

FCV Dender pakte met tien spelers een punt tegen Beerschot. Ze speelden een uur met een man minder, ...

24
24
Blijven Patris & co? Tateishi geeft stand van zaken

STVV is een elftal dat heus wel de nodige kwaliteit heeft, maar ze staan wel onderaan. Dat zorgt dus ...

75
75
Burgess bezig aan laatste maanden bij Union SG?

Christian Burgess speelde tegen Ajax zijn 200ste wedstrijd voor Union SG. De Britse verdediger gaat ...

155
155
Hayen maakt selectie voor treffen met Standard bekend

Club Brugge neemt het morgen om 13u30 in een uitverkocht Jan Breydelstadion op tegen Standard. ...

303
303
Beerschot mist uitgelezen kans tegen tienkoppig Dender

Om 16u stond het duel tussen FCV Dender en Beerschot op het programma. Het werd een duel waarin ...

38
38
Arsenal incasseert enorme opdoffer in de Premier League

Veel drukte in de Premier League om 16u. Er werden immers vijf matchen afgetrapt. Het was vooral ...

41
41
Bayer Leverkusen zet Kompany & co onder druk

In de Bundesliga lijkt Bayern München op weg naar een landstitel, al blijft Bayer Leverkusen ...

66
66

Meer sportnieuws