Svilar terug naar België? Vader Ratko brengt duidelijkheid

door
Svilar terug naar België? Vader Ratko brengt duidelijkheid

Er werd hem een toekomst voorspeld als één van de beste doelmannen ter wereld, maar op zijn 23ste is het eigenlijk nog steeds wachten op de grote doorbraak van Mile Svilar. De talentvolle doelman vertrok in 2017 met slaande deuren bij Anderlecht, maar bij Benfica kon hij nooit de nummer één worden. Vorige zomer stapt hij transfervrij over naar AS Roma, maar ook daar moet hij vrede nemen met een rol in de schaduw.


Svilar moest er dit seizoen de ervaren Rui Patricio het vuur aan de schenen leggen, maar kon de Portugees niet uit de ploeg spelen. Hij kwam daardoor nog maar twee keer in actie bij de Romeinen. In september speelde hij in de Europa League tegen Ludogorets, terwijl hij vorig weekend tegen Bologna eindelijk zijn debuut maakte in de Serie A.

Er wordt weleens geopperd dat Svilar al verder gestaan zou hebben als hij in België gebleven was. Maar vader Ratko geeft in Het Laatste Nieuws aan dat een terugkeer naar ons land niet aan de orde is. "Een uitleenbeurt? Ik vond dat zelf niet zo’n slecht idee, maar ze willen hem niet verhuren. Mourinho wil Mile per se houden en zegt dat hij zijn kans zal krijgen", klinkt het.

LEES OOK: Ferme opsteker Lukaku: Rode Duivel roept boodschap

Drie Belgische clubs visten achter het net

Het was ook Mourinho die vorige zomer Svilar wist te overtuigen om bij Roma te tekenen, ondanks dat er heel wat interesse was. Ook toen had de doelman naar België kunnen terugkeren. "Er was ook interesse uit Engeland en Spanje. Daarnaast zijn er altijd wel Belgische ploegen geweest die hem wilden huren en er waren er ook drie die hem afgelopen zomer transfervrij wilden binnenhalen", onthult Ratko. Om welke ploegen het ging, wou hij echter niet zeggen.

Zal Svilar zijn potentie nog waarmaken?

Meest recent

Analist pakt Bounida aan: "Hij vergooit zijn eigen kansen"

Lange tijd was het crisis bij Ajax, maar nu kan de Nederlandse topclub terugblikken op een geweldige ...

16
16
Westerlo te zwaar gestraft? "Geel was genoeg"

Westerlo verbaasde vorige week door Anderlecht met 4-0 te kloppen en kwam zondag dicht bij een ...

36
36
Volgend ontslag in 1B: RWDM zet Frans op straat

In de Jupiler Pro League blijft het dit seizoen opvallend rustig qua ontslagen trainers. Nicky Hayen ...

31
31
Alonso voorlopig veilig: Real pakt zeer moeizame zege

De voorbije dagen speculeerde de Spaanse media druk over een mogelijk ontslag van Xabi Alonso bij ...

14
14
Wéér een ontgoocheling: Fink reageert op ontslaggeruchten

KRC Genk blijft op de sukkel. Zondag werd er tegen Westerlo wel een einde gemaakt aan de reeks van ...

197
197
Union struikelt weer: harde woorden bij Hubert

Union lijkt even in een dipje te zitten. De landskampioen denderde aanvankelijk door de competitie ...

119
119
'Stevige blessuredomper voor Club Brugge'

Club Brugge liet zondag na een zeer woelige week de rust weer wat terugkeren met een ruime zege. Op ...

303
303
Net geen droomdebuut voor Cornelis: "Natuurlijk ontgoocheld"

Bij Charleroi beleefden ze een woelige week met het plotse vertrek van Rik De Mil naar AA Gent. ...

34
34
'KV Mechelen dreigt smaakmaker in januari te verliezen'

KV Mechelen blijft dit seizoen hoge ogen gooien in de Jupiler Pro League. Malinwa pakte dit weekend ...

299
299
Fink onder zware druk ondanks late redding tegen Westerlo

Een strijdvaardig Westerlo leek vanavond lange tijd op weg naar een zege in de Cegeka Arena. De ...

209
209
Leko blikt vooruit naar dé clash met AA Gent

Na 46 minuten leek Club Brugge op weg naar een héél moeilijke match. Het stond 1-0 ...

311
311
Union ziet cruciale zege verdampen door pijnlijke blunder

Union leek lange tijd op weg naar een nieuwe zege tegen Sporting Charleroi, maar gaf die in de ...

125
125
Langer bij Antwerp? Van den Bosch geeft update

Royal Antwerp FC moet komende zomer weer spelers gaan verkopen, zoals elke Belgische club. De Great ...

199
199
Tzolis haalt opgelucht adem: "Moeilijke periode"

Bij Club Brugge speelden ze een enorm zwakke eerste helft op het veld van FCV Dender. Gelukkig voor ...

125
125
Vrancken verklaart waar het misliep tegen Anderlecht

STVV verloor zaterdagavond kansloos op het veld van RSC Anderlecht, ook al was het amper 2-1. ...

159
159
Kompany blameert zich met Bayern tegen hekkensluiter

Bayern München kon na de nederlaag van RB Leipzig alweer een geweldige zaak doen in de ...

173
173
Spelers AA Gent delen sneer uit aan Ivan Leko

Ivan Leko verliet AA Gent deze week via de achterdeur. De coach onderhandelde met Club Brugge en ...

648
648
Supersub Vermant verklapt: 'Dít zei Leko tijdens de rust'

Ivan Leko heeft zijn eerste competitiewedstrijd sinds zijn terugkeer als hoofdcoach van Club Brugge ...

666
666
Laatste kans: Fink verrast met basiself in must-win

KRC Genk staat zondagavond onder een enorme druk voor het bezoek van KVC Westerlo. Loopt het opnieuw ...

50
50
Antwerp blijft verbazen: "Dit hield niemand voor mogelijk"

Vlak na de heenronde van de reguliere competitie, was Antwerp FC nog op sterven na dood. Maar ...

311
311
Nieuwe baaldag voor De Roeck, spektakel op Daknam in CPL

Op Daknam zorgden Lokeren en Jong Genk voor spektakel in de Challenger Pro League. De Oost-Vlaamse ...

109
109
Eerste succes voor Leko: Club walst na rust over Dender

Ivan Leko heeft zijn eerste overwinning als nieuwbakken coach van Club Brugge te pakken. Blauw-Zwart ...

195
195
De Mil trekt conclusie na mislukt AA Gent-debuut

Op enkele dagen tijd mogen uiteraard geen mirakels verwacht worden, maar het is duidelijk dat Rik De ...

164
164
Doku-loos City pakt gouden punten, Tielemans wéér belangrijk

In de Engelse Premier League hebben de achtervolgers van leider Arsenal FC geen steken laten vallen. ...

53
53
Club ziet af op Dender: 'zwakke schakel' krijgt volle laag

Na alle commotie van de voorbije dagen, wou Club Brugge zondagnamiddag absoluut een goed resultaat ...

287
287

Meer sportnieuws