Canak is voorbeeld voor jeugd: "Het eerste advies dat ik ze geef"

door
Canak is voorbeeld voor jeugd:

Standard geeft eindelijk weer kansen aan de eigen jeugd, waar er meer dan genoeg talent aanwezig is. Eén van de jongens die dit seizoen zich wel in positieve zin liet opmerken, is de flukse Cihan Canak. De jongeling liet zich uit over zijn toekomst en de keuze tussen Turkije en de Rode Duivels.


Canak speelt al sinds 2012 voor Standard en de 18-jarige aanvallende middenvelder ging nooit in op de lokroep van andere ploegen. Hij is daardoor een echte Rouche en hij geeft de vele talenten op de Académie de nodige raad. "Ik ben een beetje het voorbeeld voor de jongeren en velen komen met mij praten. Ik ben best trots. Het eerste advies dat ik ze geef, is om nooit op te geven, om altijd te werken en dan komt de rest wel”, verklaarde de nuchtere Canak aan RTBF.

Moeilijke keuze

Hij was dit seizoen al goed voor 34 wedstrijden (1.153 minuten), waarin hij 1 keer scoorde en 3 assists uitdeelde. De afgelopen weken waren er geruchten dat Canak al voor Turkije had gekozen, maar België moet zeker nog niet wanhopen. "Wat betreft mijn keuze voor de nationale ploeg: ik heb voorlopig nog geen keuze gemaakt. Ik hoop dat België komt. Veel mensen denken dat het makkelijk is, dat het een simpele keuze is. Er spelen echter veel dingen. Er is de druk van de familie en van mensen buitenaf. Ik zal de beste keuze voor mijn carrière maken, degene die me het meest zal helpen om hogerop te komen."

Voorlopig speelde Canak vooral voor de jeugdploegen van België. Zal hij het op termijn ook schoppen tot Rode Duivel?

POLL: Gaat Canak een mooie carrière tegemoet?

Meest recent

Real Madrid mag na absolute thriller naar bekerfinale

Real Madrid heeft dinsdagavond een ticket voor de Spaanse bekerfinale gepakt, maar daarvoor moest ...

12
12
Joos geeft Anderlecht toch een beetje hoop voor PO1

De eerste speeldag van de Champions' Play-Off heeft meteen duidelijk gemaakt dat er een stevige ...

59
59
Waanzinnige bekerstunt in Duitsland, PSG ontsnapt

Belgische clubs mogen deze week rusten, maar in heel wat andere Europese landen staat er ...

33
33
Gedroomde comeback Arsenal, Sels klopt ook Man Utd

Omdat er vorig weekend in de FA Cup gespeeld werd, wordt er in de Premier League tijdens deze ...

19
19
'Salah heeft knoop doorgehakt: nieuwe club bekend'

Op zijn 32ste zit Mohamed Salah in de vorm van zijn leven, maar het lijkt er alsmaar meer op dat de ...

67
67
'Nieuwe wending: overname Standard opgeschort'

Standard gaat in de play-offs nog op zoek naar een mogelijk ticket, wat toch een mirakel zou zijn ...

165
165
'Anderlecht bereikt akkoord: thuishaven Futures gekend'

Voor Anderlecht dreigt het seizoen op een grote ontgoocheling uit te draaien. Nadat het de play-offs ...

282
282
'Bayern hakt knoop door over transfer Karetsas'

Na een topseizoen wacht KRC Genk in de zomer wellicht een helse klus om zijn kern bijeen te houden. ...

352
352
Union SG draait KRC Genk een loer: "Vervanger Vanhoutte"

Union SG sloeg de afgelopen jaren al stevig toe met koopjes. Bij RSC Anderlecht haalden ze Noah ...

243
243
KBVB haalt nogmaals uit: alweer bijltjesdag op de bond

Bij de KBVB is het ook een duiventil. Er viel nog maar eens een ontslagronde te noteren. ...

29
29
Vandenhaute flikt het: nieuwe patron naar Anderlecht

Wouter Vandenhaute heeft met de komst van Cedric Hatenboer een belangrijke slag geslagen voor ...

521
521
De Condé kondigt nu al twee uitgaande toptransfers aan

KRC Genk heeft een uitstekende kern, net als vorig seizoen. Toen haalde Wouter Vrancken er ...

521
521
Verhuurde spelers: spits scoort aan de lopende band

Dit seizoen spelen er weer heel wat spelers uit de Jupiler Pro League in het buitenland. Bij ...

131
131
Anderlecht speurt rond: "Of ze interesse hebben?"

RSC Anderlecht gaat in de zomer voor de zoveelste keer de afgelopen jaren een grote schoonmaak ...

135
135
'Stoelendans bij Antwerp: Gheysens kiest nieuwe coach'

Antwerp verbaasde vriend en vijand door Jonas De Roeck vlak voor de play-offs te vervangen door ...

1303
1303
KRC Genk onthult concrete plannen met Penders & Karetsas

Terwijl coach Thorsten Fink en zijn troepen zich focussen op de titelrace blijven zijn bazen niet ...

233
233
Club Brugge heeft beet: goudhaantje tekent tot medio 2028

Club Brugge hoopt in de play-offs nog maar eens een inhaalrace tot een goed einde te brengen, ...

418
418
'Renovatiewerken Renard: Anderlecht houdt grote kuis'

Ondanks de trainerswissel werd Anderlecht zondag nog maar eens met de neus op de feiten gedrukt door ...

582
582
'Overmars grandioos de mist in: Antwerp loopt miljoenen mis'

Na de zware 5-1 nederlaag tegen Union dreigt Antwerp slechts een bijrol te vertolken in de ...

543
543
Club Brugge bibbert: dubbele opdoffer uit ziekenboeg?

Club Brugge nam zondag vlot de maat van Anderlecht. Nochtans kon Nicky Hayen nog geen beroep doen op ...

798
798

Meer sportnieuws