'Alba kan toptransfer maken na plots Barça-vertrek'

door
'Alba kan toptransfer maken na plots Barça-vertrek'

In navolging van Sergio Busquets neemt FC Barcelona weldra opnieuw afscheid van een clubboegbeeld. Zo geraakte woensdag bekend dat ook Jordi Alba na dit seizoen afzwaait op Camp Nou. De linkervleugelback liet zijn contract in Catalonië in onderling overleg ontbinden.


Alba werkte destijds een groot deel van zijn jeugdopleiding af in La Masia, maar zijn doorbraak bij grote jongens volgde uiteindelijk in loondienst van Valencia CF. Daar groeide hij na enkele geslaagde huurbeurten uit tot een vaste sterkhouder. Door zijn goede prestaties bij Los Che, werd Alba in 2012 beloond met een terugkeer naar Barcelona. En op Camp Nou wist hij een indrukwekkend palmares uit te bouwen.

Meervoudig kampioen

De linkervleugelback, die op het veld een goede klik had met Lionel Messi, won met Barça bijvoorbeeld zes landstitels. Ook pakte hij er 5 keer de Copa del Rey, 1 keer de Champions League, 1 keer het WK voor clubs en nog verschillende Supercups. In totaal speelde hij er inmiddels ruim 400 wedstrijden. En ondertussen werd Alba ook een vaste waarde in de Spaanse selectie, waarmee hij in 2012 het EK wist te winnen. Maar nu kiest de 34-jarige dus voor een nieuw avontuur.

Saudi-Arabië of Europa

Waar Alba zijn carrière zal voortzetten, is voorlopig niet geweten. Maar als transfervrije speler kan hij wel rekenen op de nodige interesse. Volgens The Daily Mirror heeft de Spaanse vleugelback een viertal opties. Zoals de meeste sterren op retour zou hij poen kunnen gaan scheppen in Saudi-Arabië. Maar ook vanuit Europa heerst naar verluidt belangstelling. Zo zouden Internazionale, Manchester United en Atlético Madrid hengelen achter zijn diensten.

POLL: Wat zou u doen in plaats van Alba?

Meest recent

Vandenbempt schoffeert ‘bang’ Anderlecht: “Hij zorgde voor paniek”

RSC Anderlecht ging roemloos onderuit tegen Club Brugge op de eerste speeldag van de Champions ...

88
88
'KRC Genk zwaar de mist in met ruwe diamant': "Geblokkeerd"

KRC Genk is dit seizoen de competitieleider. De jeugdopleiding van de Limburgers maakte de afgelopen ...

91
91
‘Union hakt knoop door: toekomst cultheld Burgess bekend’

Christian Burgess is bij Union SG uitgegroeid tot een cultheld op de Belgische velden. De Engelsman ...

37
37
Rudi Garcia doet opmerkelijke uitspraken: "Dit scenario beter"

Rudi Garcia is goed begonnen bij de Rode Duivels. Even leek het volledig mis te gaan na de zeperd in ...

46
46
Van kwaad naar erger: Beerschot ontvangt monsterschorsing

Het gaat van kwaad naar erger met Beerschot. De promovendus is alweer veroordeeld tot degradatie ...

136
136
Mark van Bommel verrast enorm met toekomstwending

Mark van Bommel kende successen bij Royal Antwerp FC en in het verleden werd de Nederlandse ...

88
88
Pijnlijke reality check Anderlecht: "Bijna in sprookjes geloven"

RSC Anderlecht is bijzonder tegenvallend aan de Champions' Play-Offs begonnen en verloor ...

120
120
Spectaculaire nieuwe coach Antwerp? "Doet al jaren de ronde"

Antwerp FC besloot begin maart om afscheid te nemen van Jonas De Roeck als hoofdcoach. Om hem te ...

333
333
Beerschot tegen de touwen: "Compleet wanbeleid!"

Beerschot VA zal volgend seizoen opnieuw in de Challenger Pro League aantreden. Vijf speeldagen voor ...

107
107
'Real Madrid pakt fors uit: sensationele opvolger Modric'

Real Madrid is bezig aan een sterk seizoen tot dusver en blijft in de running om met de treble aan ...

134
134
'Anderlecht neemt drastische beslissing met falende Dendoncker'

RSC Anderlecht verloor zondagmiddag met 2-0 op het veld van Club Brugge en werd op zowat alle ...

589
589
'Seizoen met 42 goals verzilverd: supertransfer Gyökeres'

Arsenal FC kondigde afgelopen weekend een grote verandering binnen de sportieve structuur aan. Zo ...

148
148
‘Club Brugge-vijfklapper: powerhouse en dribbelkoning’

Club Brugge speurt de markt af naar versterkingen en heeft meerdere talenten op het oog. Spits ...

338
338
'Coucke hakt knoop door: Vandenhaute out bij Anderlecht?'

Met een kansloze 2-0 nederlaag op het veld van aarstrivaal Club Brugge heeft Anderlecht haar start ...

876
876
Einde tijdperk: AA Gent neemt afscheid van meubelstuk

Hoewel het in Genk meteen met 4-0 onderuit ging mag AA Gent zich voor het eerst sinds 2019 nog eens ...

690
690
'De Condé heeft beet: KRC Genk overtuigt toptarget'

Hoewel de titelrace momenteel alle aandacht opeist werkt KRC Genk achter de schermen ook al aan de ...

512
512
'Gheysens houdt uitverkoop: Antwerp in de etalage?'

Antwerp begon aan de play-offs met een kansloze 5-1 nederlaag tegen Union. Ook buiten de lijnen viel ...

709
709
Referee Department geeft toe: VAR-fiasco op speeldag 1 PO's

De kop is eraf. Afgelopen weekend betekende het startschot van de Play-Offs in onze competitie. Ook ...

232
232
Vermant lukt hattrick: Club Brugge klopt Essevee in oefenpot

Met een vlotte 2-0 zege tegen aartsrivaal Anderlecht schoot Club Brugge zondag uitstekend uit de ...

593
593
Coucke bijt van zich af: "Mag ik dat in extreme mate ontkennen?"

RSC Anderlecht likt nog maar eens zijn wonden. In Brugge incasseerde het zijn 10de nederlaag van het ...

486
486

Meer sportnieuws