De Wever van zijn melk na titel Antwerp, Marc Coucke sportief

door
De Wever van zijn melk na titel Antwerp, Marc Coucke sportief

Het heeft uiteindelijk 66 jaar geduurd, maar de vijfde landstitel van Royal Antwerp FC is een feit. De Great Old legde zondagavond beslag op de nationale dubbel na een onwaarschijnlijke ontknoping van de titelstrijd. Dat leidde logischerwijs tot heel wat reacties op de sociale media.

Bart De Wever allerminst voetballiefhebber

Antwerps burgemeester Bart De Wever onderstreepte in aanloop naar de slotspeeldag dat hij allerminst een voetballiefhebber is, maar de ontknoping van zondag liet ook hem niet onberoerd. "Dit vond ik iets te spannend", aldus de NVA-voorzitter na de wedstrijd op Twitter. "Maar van harte geluk gewenst aan Antwerp. Beker én titel naar de Koekenstad. Het wordt druk morgen op Grote Markt." De winnaar van de dubbel wordt maandagavond immers in de bloemetjes gezet op de Antwerpse Grote Markt, dan zal de burgemeester ongetwijfeld wel van de partij zijn.



Ook verschillende concurrenten van Antwerp toonden zich niet te beroerd om de Great Old openlijk te feliciteren. Club Brugge bijvoorbeeld, reageerde met een droge 'proficiat' op de kampioenenpost van de Antwerpse rivaal. Ook Anderlecht-hoofdeigenaar Marc Coucke feliciteerde het stamnummer één vlak na het laatste fluitsignaal met deze triomf.



Ook enkele andere eersteklassers verstuurden via de sociale media felicitaties richting Antwerpen. Net zoals analist Aad de Mos, die coach Mark van Bommel extra in de bloemetjes zette. Geert De Vlieger onderstreepte dan weer de sleutelrol van Toby Alderweireld in dit succes.

POLL: Antwerp is een verdiende kampioen ...

Meest recent

Courtois deelt gigantische klap uit bij Real Madrid

Thibaut Courtois is al jaren de nummer 1 onder de lat bij Real Madrid. In de beker kreeg concurrent ...

0
0
Union grijpt zwaar in: statement en duidelijkheid Genk-incident

Union SG won met 1-2 op het veld van KRC Genk, maar na afloop werd er vooral gediscussieerd over ...

198
198
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht verbaast, Club Brugge wint én verliest'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

244
244
Simons verrast: Anderlecht-verstoteling maakt indruk

Westerlo speelde afgelopen speeldag 1-1 gelijk op het veld van Standard Luik. De Kemphanen staan ...

112
112
Bizar sprookje: Belgische held zag niets: “Maakte geen reet uit”

In Nederland pakte Go Ahead Eagles voor het eerst in de clubgeschiedenis de beker. In de finale ...

16
16
Ulderink zorgt voor enorme wending Praet bij Antwerp

Dennis Praet (30) werd met toeters en bellen binnengehaald bij Royal Antwerp FC. De middenvelder won ...

117
117
Pijnlijke City-details: “De Bruyne zou in de weg lopen…”

Kevin De Bruyne neemt aan het einde van het seizoen afscheid van Manchester City. De afgelopen tien ...

156
156
‘Anderlecht baalt, verrassende Belg is beste van 2025’

RSC Anderlecht liet Lucas Stassin in 2023 voor een appel en ei naar Westerlo vertrekken. De ...

128
128
Vrouw Josip Weber brengt pakkend eerbetoon: "De droom was..."

Josip Weber is ongetwijfeld één van de meest aimabele aanvallers die er ooit in ons ...

143
143
Club Brugge velt blessureverdict Mignolet én Nilsson

Club Brugge staat weer aan de leiding van de Jupiler Pro League. In de Champions Play-Offs zit ...

278
278
'Club zet zich schrap: Ajax en co willen spelmaker wegroven'

Club Brugge wist de voorbije seizoenen verschillende jeugdspelers met succes te lanceren bij de ...

241
241
Union keihard aangepakt: "Op geen manier goed te praten"

Union SG is op indrukwekkende wijze aan de Champions' Play-Offs begonnen. De Brusselaars wisten hun ...

205
205
Alderweireld maakt straffe belofte over Antwerp-comeback

Antwerp FC is bezig aan een belabberde campagne in de Champions' Play-Offs. Daar speelt de ...

144
144
Joos noemt 'nieuwe Duivel' bij naam: "Kan niet anders"

Begin juni trappen de Rode Duivels hun kwalificatiecampagne voor het WK 2026 op gang met duels tegen ...

229
229
Vandenhaute buiten? "Kans bestaat dat het deze keer lukt"

RSC Anderlecht blijft voorlopig maar aanmodderen in de Champions' Play-Offs. Bij een groot deel van ...

432
432
'Man United dropt PL-bom: transfer van 70 miljoen'

Manchester United plaatste zich in extremis voor de halve finales van de Europa League, maar blijft ...

106
106
Titelstrijd déze week beslist? "Dan is de kampioen bekend"

Sinds afgelopen weekend heeft de Jupiler Pro League een nieuwe leider, zo nam Club Brugge de macht ...

621
621
'Anderlecht zet de transfersoap van de zomer op z’n kop'

RSC Anderlecht toont opnieuw interesse in Ahmed Touba, de 27-jarige centrale verdediger van KV ...

404
404
Pijnlijke wake up-call Gent: "Sommige spelers beseften het niet"

AA Gent heeft zondag een flinke optater geïncasseerd in de Champions' Play-Offs. Op eigen veld ...

162
162
'Nieuwe trainer voor Real: Ancelotti op weg naar topjob'

Real Madrid sneuvelde vorige week op pijnlijke wijze uit de Champions League. Sindsdien wordt druk ...

311
311

Meer sportnieuws