PSG stelt nieuwe trainer voor en dropt Mbappé-bom

door
PSG stelt nieuwe trainer voor en dropt Mbappé-bom

Het is een drukke dag geweest in Parijs. Woensdag kondigde Paris Saint-Germain eindelijk zijn langverwachte trainerswissel aan. Op de middag lieten ze weten dat er na amper één seizoen zoals verwacht alweer afscheid genomen wordt van Christophe Galtier en enkele uren later werd zijn opvolger al voorgesteld. Luis Enrique moet PSG naar prijzen gaan leiden.


De 53-jarige Spanjaard tekende een contract voor twee seizoenen in het Parc des Princes en mag zo na zes werkloze maanden weer aan de bak. In december was hij immers opgestapt als bondscoach van Spanje, nadat zijn ploeg op het WK in Qatar ontgoochelend uitgeschakeld werd door Marokko in de achtste finales. Daarvoor was Enrique al trainer geweest bij Barcelona B, AS Roma, Celta Vigo en FC Barcelona.

Of de nieuwe coach volgend seizoen nog met Kylian Mbappé zal mogen werken, valt echter hoogst te betwijfelen. Zijn voorstelling ging gepaard met een persconferentie en daarop kwamen uiteraard ook vragen over de toekomst van de sterspeler, die onlangs liet weten dat hij geen gebruik zal maken van de optie om zijn in 2024 aflopende contract met een jaar te verlengen.

LEES OOK: OH Leuven bewijst Belgisch voetbal énorme dienst

Gratis vertrek uitgesloten

Voorzitter Nasser Al-Khelaïfi kwam echter met een duidelijke boodschap: bijtekenen of deze zomer vertrekken. "Als Kylian wil blijven, dan willen wij graag ook dat hij blijft. Maar dan zal hij wel een nieuw contract moeten tekenen. Wij willen de beste speler ter wereld niet gratis laten vertrekken. Dat is uitgesloten", klonk het. "Hij heeft zelf gezegd dat hij nooit gratis zou vertrekken. Als hij zijn mening daarover veranderd heeft, dan is dat niet mijn fout."


Zal Mbappé deze zomer nog een transfer maken?

Meest recent

Analist pakt Bounida aan: "Hij vergooit zijn eigen kansen"

Lange tijd was het crisis bij Ajax, maar nu kan de Nederlandse topclub terugblikken op een geweldige ...

22
22
Westerlo te zwaar gestraft? "Geel was genoeg"

Westerlo verbaasde vorige week door Anderlecht met 4-0 te kloppen en kwam zondag dicht bij een ...

49
49
Volgend ontslag in 1B: RWDM zet Frans op straat

In de Jupiler Pro League blijft het dit seizoen opvallend rustig qua ontslagen trainers. Nicky Hayen ...

37
37
Alonso voorlopig veilig: Real pakt zeer moeizame zege

De voorbije dagen speculeerde de Spaanse media druk over een mogelijk ontslag van Xabi Alonso bij ...

16
16
Wéér een ontgoocheling: Fink reageert op ontslaggeruchten

KRC Genk blijft op de sukkel. Zondag werd er tegen Westerlo wel een einde gemaakt aan de reeks van ...

211
211
Union struikelt weer: harde woorden bij Hubert

Union lijkt even in een dipje te zitten. De landskampioen denderde aanvankelijk door de competitie ...

127
127
'Stevige blessuredomper voor Club Brugge'

Club Brugge liet zondag na een zeer woelige week de rust weer wat terugkeren met een ruime zege. Op ...

326
326
Net geen droomdebuut voor Cornelis: "Natuurlijk ontgoocheld"

Bij Charleroi beleefden ze een woelige week met het plotse vertrek van Rik De Mil naar AA Gent. ...

34
34
'KV Mechelen dreigt smaakmaker in januari te verliezen'

KV Mechelen blijft dit seizoen hoge ogen gooien in de Jupiler Pro League. Malinwa pakte dit weekend ...

319
319
Fink onder zware druk ondanks late redding tegen Westerlo

Een strijdvaardig Westerlo leek vanavond lange tijd op weg naar een zege in de Cegeka Arena. De ...

213
213
Leko blikt vooruit naar dé clash met AA Gent

Na 46 minuten leek Club Brugge op weg naar een héél moeilijke match. Het stond 1-0 ...

316
316
Union ziet cruciale zege verdampen door pijnlijke blunder

Union leek lange tijd op weg naar een nieuwe zege tegen Sporting Charleroi, maar gaf die in de ...

126
126
Langer bij Antwerp? Van den Bosch geeft update

Royal Antwerp FC moet komende zomer weer spelers gaan verkopen, zoals elke Belgische club. De Great ...

205
205
Tzolis haalt opgelucht adem: "Moeilijke periode"

Bij Club Brugge speelden ze een enorm zwakke eerste helft op het veld van FCV Dender. Gelukkig voor ...

126
126
Vrancken verklaart waar het misliep tegen Anderlecht

STVV verloor zaterdagavond kansloos op het veld van RSC Anderlecht, ook al was het amper 2-1. ...

164
164
Kompany blameert zich met Bayern tegen hekkensluiter

Bayern München kon na de nederlaag van RB Leipzig alweer een geweldige zaak doen in de ...

176
176
Spelers AA Gent delen sneer uit aan Ivan Leko

Ivan Leko verliet AA Gent deze week via de achterdeur. De coach onderhandelde met Club Brugge en ...

661
661
Supersub Vermant verklapt: 'Dít zei Leko tijdens de rust'

Ivan Leko heeft zijn eerste competitiewedstrijd sinds zijn terugkeer als hoofdcoach van Club Brugge ...

685
685
Laatste kans: Fink verrast met basiself in must-win

KRC Genk staat zondagavond onder een enorme druk voor het bezoek van KVC Westerlo. Loopt het opnieuw ...

50
50
Antwerp blijft verbazen: "Dit hield niemand voor mogelijk"

Vlak na de heenronde van de reguliere competitie, was Antwerp FC nog op sterven na dood. Maar ...

317
317
Nieuwe baaldag voor De Roeck, spektakel op Daknam in CPL

Op Daknam zorgden Lokeren en Jong Genk voor spektakel in de Challenger Pro League. De Oost-Vlaamse ...

110
110
Eerste succes voor Leko: Club walst na rust over Dender

Ivan Leko heeft zijn eerste overwinning als nieuwbakken coach van Club Brugge te pakken. Blauw-Zwart ...

196
196
De Mil trekt conclusie na mislukt AA Gent-debuut

Op enkele dagen tijd mogen uiteraard geen mirakels verwacht worden, maar het is duidelijk dat Rik De ...

167
167
Doku-loos City pakt gouden punten, Tielemans wéér belangrijk

In de Engelse Premier League hebben de achtervolgers van leider Arsenal FC geen steken laten vallen. ...

54
54
Club ziet af op Dender: 'zwakke schakel' krijgt volle laag

Na alle commotie van de voorbije dagen, wou Club Brugge zondagnamiddag absoluut een goed resultaat ...

291
291

Meer sportnieuws