Anderlecht in de vuurlinie: toptarget zorgt voor relletje

door
Anderlecht in de vuurlinie: toptarget zorgt voor relletje

Anderlecht is actief op zoek naar versterkingen voor de aanvallende flankposities, en Sergi Canós (Brentford FC) staat bovenaan het verlanglijstje van Jesper Fredberg. Het probleem is echter dat de 26-jarige Spanjaard zijn zinnen heeft gezet op een transfer naar Valencia CF, de club uit zijn geboorteregio. Dit vormt een zware tegenvaller voor Fredberg, die nu op zoek moet naar alternatieve opties. Ísak Bergmann Jóhannesson (20 jaar, FC Kopenhagen) wordt beschouwd als plan B voor Anderlecht, maar ook zijn transferdossier blijkt zeer complex te zijn en kan zeer uitdagend worden om af te ronden. De IJslander is een veelbesproken figuur in het Deense voetbal. Zowel op als naast het veld.

Op de lijst van Juventus, Man Utd en Liverpool

Met het vertrek van Francis Amuzu op de agenda heeft Anderlecht Sergi Canós van Brentford FC geïdentificeerd als een potentiële vervanger. De 26-jarige Spanjaard staat helemaal bovenaan het verlanglijstje van Jesper Fredberg, maar de hoop op zijn komst naar Anderlecht begint langzaam te vervliegen. Canós heeft zijn zinnen gezet op een transfer naar Valencia CF, de club uit zijn geboorteregio. Dit betekent een stevige tegenvaller voor Fredberg, die nu naar alternatieve opties moet kijken.

Ísak Bergmann Jóhannesson is een van die alternatieven en hij geldt als het plan-B van Anderlecht. De 20-jarige IJslander, momenteel spelend voor FC Kopenhagen, is ontevreden in Denemarken en heeft de wens om te vertrekken. Twee jaar geleden werd Jóhannesson beschouwd als een up and coming supertalent in Europa. In 2020 werd hij uitgeroepen tot de meest veelbelovende speler in de Allsvenskan en in oktober van datzelfde jaar plaatste The Guardian hem op een lijst van de 60 meest veelbelovende spelers in Europa. Op dat moment stonden absolute grootmachten zoals Juventus, Manchester United en Liverpool te popelen om Ísak Bergmann Jóhannesson aan te trekken. Maar met het oog op zijn persoonlijke ontwikkeling koos de vleugelaanvaller uiteindelijk voor een tussenstop bij FC Kopenhagen. De Deense topclub wist een geweldige coup te slaan door Jóhannesson voor een bedrag van 4,5 miljoen euro binnen te halen, waardoor hij vandaag de dag nog steeds de op twee na duurste aankoop in de clubgeschiedenis is.

Kruising tussen De Bruyne en Modric

Ísak Bergmann Jóhannesson is een groot talent met een uitzonderlijk profiel. Hoewel hij niet over een pure snelheid beschikt, compenseert hij dit met extreme onvoorspelbaarheid, uitstekende visie op het veld, scherpe dribbels en doelgerichtheid. Ondanks zijn lengte van 1 meter 83, toont Jóhannesson zich wel atletisch en krachtig. Hoewel zijn natuurlijke positie op de linkerflank is, is hij even capabel op rechts of in het centrum te spelen. Jóhannesson heeft een zeer directe speelstijl, zowel met de bal aan zijn voet als in zijn passing, waarbij hij vaak de verticale weg kiest. Ísak Bergmann Jóhannesson heeft meermaals zijn grote bewondering uitgesproken voor spelers zoals Kevin De Bruyne. “Ik kan veel lopen en ik heb een goede visie en techniek op het veld. Ik kan scoren en assists geven, maar ik geef liever assists dan zelf te scoren, omdat ik graag mijn teamgenoten help.”, zei de 19-voudige IJslandse international aan GOAL. Door zijn unieke profiel, een klein gestalte maar uitstekende visie en ongelooflijke technische vaardigheden, vergeleek The Athletic de speelstijl van Jóhannesson zelfs met die van Real Madrid-middenvelder Luka Modric.

Jóhannesson zorgt voor rel bij FC Kopenhagen

Hoewel Ísak Bergmann Jóhannesson over een indrukwekkend arsenaal aan kwaliteiten beschikt, heeft hij het niet gemakkelijk bij FC Kopenhagen. Onder voormalig coach Jess Thorup werd hij omschreven als een zeer opwindende speler, maar de huidige trainer Jacob Neestrup ziet geen plek voor Jóhannesson in zijn basiselftal. De 20-jarige aanvaller zit meestal op de bank bij FC Kopenhagen en krijgt maar beperkte speeltijd als invaller. Korte invalbeurten van 1 tot 3 minuten zijn geen uitzondering. Jóhannesson heeft het daar erg moeilijk mee en hij heeft recentelijk zijn frustratie hierover kenbaar gemaakt in interviews met de Deense en IJslandse pers.

“Ik ben ontevreden over hoe ik behandeld ben”, zei de 20-jarige Jóhannesson tegen de IJslandse website fotbolti.net. “Ik had een goede wedstrijd tegen AFG, maar daarna belandde ik weer op de bank toen we de titel veiligstelden tegen Viborg. Daar ben ik niet blij mee. Ik heb laten zien dat ik een plek verdien in het team wanneer ik op het middenveld speel. Wat kan ik nog meer doen? Ik creëerde veel kansen voor mijn teamgenoten en speelde een geweldige wedstrijd tegen AGF. Wat ik ook doe, ik word aan de zijlijn gezet. Het is natuurlijk de realiteit op dit moment, maar ik ben er niet blij mee. Het voelt oneerlijk, vooral als je goed presteert op het veld. Ik kan niet meer doen”, besloot de teleurgestelde IJslander. Trainer Jacob Neestrup was uiteraard niet blij met de uitlatingen van Ísak Bergmann Jóhannesson, maar hij probeerde de situatie te kalmeren. “Ik moet zeggen dat ik niet blij was toen ik dat las”, zei Neestrup. “Ísak wordt niet slecht behandeld bij FC Kopenhagen. We hebben het grootste respect voor het feit dat hij zich in een lastige positie bevindt. Ik begrijp dat hij gefrustreerd is door het gebrek aan speeltijd, want hij is ambitieus en wil constant beter worden. Maar ik kan met 100% zekerheid zeggen dat hij goed behandeld wordt. Hij wil meer speeltijd, maar hij heeft nog niet bij mij aangeklopt”, aldus Neestrup, die nog liet weten dat dit item wordt besproken met Jóhannesson na de vakantie

Jóhannesson stuurt aan op transfer, probleem voor Anderlecht

Ísak Bergmann Jóhannesson bevindt zich in een lastige situatie bij FC Kopenhagen en naar verluidt zou hij aansturen op een transfer. Zijn voormalige club, Norrköping, toont interesse, evenals enkele topclubs uit Denemarken, Nederland en RSC Anderlecht. Volgens Tipsbladet lijkt een definitieve verkoop van Jóhannesson echter onwaarschijnlijk, gezien het feit dat FC Kopenhagen destijds 4,5 miljoen euro voor hem heeft betaald, waarmee hij tot op heden de op twee na duurste aankoop in de clubgeschiedenis is. Het is wel mogelijk dat Jóhannesson wordt verhuurd, maar dit is niet in lijn met de langetermijnvisie van Jesper Fredberg bij Anderlecht, die de voorkeur geeft aan definitieve transfers om zo een rendement op de investering te realiseren.

POLL: Moet Anderlecht Jóhannesson halen?

Meest recent

'KAA Gent-publiekslieveling onthult toekomstplannen'

Matisse Samoise heeft zijn contract verlengd bij KAA Gent. Het jeugdproduct van de Buffalo’s ...

9
9
Vader Talbi doet boekje open over KBVB: "Vraiment triste"

Chemsdine Talbi is dit seizoen volledig ontploft bij Club Brugge. Vooral in de Champions League ...

125
125
‘Recordbrekend bod van 350 miljoen (!) op Real Madrid-ster’

Vinicius Junior liep dan wel de Gouden Bal mis aan Rodri, de Braziliaan wordt gezien als ...

45
45
Seys denkt groots bij Club Brugge: "Misschien met een bonus..."

Club Brugge neemt het in de volgende ronde van de Champions League op tegen het Engelse Aston Villa. ...

141
141
Sadiki geeft dé reden voor vertrek bij Anderlecht

Noah Sadiki speelt zondag met Union SG op het veld van RSC Anderlecht. Dat blijft altijd een ...

155
155
Mazzu uit straffe ambitie: "Alles is mogelijk"

STVV pakte in het slot nog een oververdiend punt tegen KV Mechelen. De Kanaries schieten daar echter ...

87
87
Flames-bondscoach Gunnarsdottir: "Ik kan wel huilen"

De Red Flames stonden op het punt om een geweldige stunt te realiseren. Ze gingen minuut 90 in met ...

53
53
Nieuwe mokerslag KVM: "Als ik daar veel over zeg, komt het niet goed"

KV Mechelen heeft vrijdagavond wederom een zware tik gekregen. De Mechelaars gaven op eigen veld ...

141
141
Chery scherprechter in titelduel: "Hij is de beste bij Club"

Behoudens een onwaarschijnlijke ommekeer, zal Antwerp FC ook dit seizoen weer deelnemen aan Play-Off ...

456
456
Ongezien! Stoppen slaan door bij Hasi, spelers moeten ingrijpen

Nog geen week na de cruciale overwinning op het veld van Union SG, heeft KV Mechelen opnieuw steken ...

481
481
'Club-fiasco niet zonder gevolgen: sterspeler weg bij Atalanta'

Atalanta BC incasseerde afgelopen dinsdag een mokerslag door uit de Champions League gewipt te ...

259
259
'Knaltransfer Club in stroomversnelling: Juve opent gesprekken'

Club Brugge is bezig aan een uitstekende campagne in de Champions League. Logischerwijs hebben ...

654
654
'Harde keuzes Hubert: revelatie in problemen bij Anderlecht'

RSC Anderlecht sneuvelde donderdagavond tegen Fenerbahçe in de Europa League. Een ...

468
468
Storck verrast bij KV Kortrijk: "Beter dan toen"

KV Kortrijk stelde Bernd Storck voor als de nieuwe trainer. De coach moet de Kerels in de Jupiler ...

102
102
Ophef na KV Mechelen - STVV: Hasi woedend op supporter

Een bijzonder pover KV Mechelen speelde 1-1 tegen STVV. De Maneblussers speelden amper iets klaar en ...

464
464
Anderlecht baalt: twee Genk-parels glipten door de handen

KRC Genk is al vele jaren een van de voorbeeldclubs in België inzake jeugdopleiding. De ...

516
516
STVV zadelt KV Mechelen alsnog met kater op

Om 20u45 stond er onderaan het klassement een bijzonder belangrijk duel op het programma: KV ...

128
128
Fink waarschuwt: "Moeilijk om hen te verslaan"

KRC Genk is aan een zeer goed seizoen bezig in de Jupiler Pro League. Ze staan acht punten voor op ...

211
211
RSCA-revelatie: "Voel me meer op mijn gemak op die positie"

Bij RSC Anderlecht heeft Thomas Foket een probleem. Hij is de nummer drie op de rechtsachterpositie. ...

262
262
Zulte Waregem deelt Jong Genk ferme tik uit

In de Challenger Pro League stonden er vanavond twee matchen op het programma. RWDM ontving Francs ...

132
132

Meer sportnieuws