'Barça betaalt nog geen 5 miljoen voor opvolger Busquets'

door
'Barça betaalt nog geen 5 miljoen voor opvolger Busquets'

FC Barcelona legde in het afgelopen seizoen beslag op de Spaanse landstitel, maar wil zich in de komende jaargang ook weer tonen in de Champions League. En dus wordt op Camp Nou al volop werk gemaakt van versterking. Maar de financiële situatie maakt die zoektocht er niet makkelijker op.

Na enkele magere jaren herpakte Barça zich dit seizoen met het winnen van de landstitel. Maar de Europese campagne draaide weer uit op een teleurstelling. Om in de komende jaargang opnieuw een rol van betekenis te spelen op het Europese toneel is extra versterking dan ook welgekomen. Met name op het middenveld, waar een plek is vrijgekomen door het afzwaaien van aanvoerder Sergio Busquets. Zoals geweten kampen de Catalanen echter met de nodige financiële restricties. Dus wordt het vizier vooral gezicht op spelers die transfervrij of voor een beperkt bedrag opgepikt kunnen worden.

Toptargets te duur

Met Ilkay Gündogan werd op die manier alvast een nieuwe middenvelder aangetrokken. De Duitser kon transfervrij weggeplukt worden bij Manchester City. Maar er is nog meer versterking nodig op het middenveld, meer bepaald een speler die de één op één-vervanger van Busquets kan worden. Een meer controlerend type dus. Het blijkt evenwel niet evident zo'n profiel te vinden. Joshua Kimmich (Bayern München) en Martin Zubimendi (Real Sociedad) stonden bovenaan het wensenlijstje van coach Xavi Hernandez, maar al snel werd duidelijk dat zij financieel onhaalbaar waren. Zelfs Marcelo Brozovic, die Internazionale inmiddels inruilde voor Al-Nassr, bleek te duur uit te vallen zolang er geen spelers verkocht worden.

Terugkeer jeugdproduct

Dus zou Barça inmiddels een alternatief plan geactiveerd hebben. Naar verluidt is het vizier nu immers gericht op Oriol Romeu. Het voormalige jeugdproduct van de Catalanen is momenteel aan de slag bij Girona CF, maar zou een terugkeer naar Camp Nou wel zien zitten. Er heerste wel wat onduidelijkheid omtrent zijn transfersom. Zo meldden bronnen rond Girona dat Romeu zo'n 8 miljoen euro moest kosten. Maar bij Mundo Deportivo is men stellig: voor amper 4.5 miljoen euro kan Barça de deal sluiten.

POLL: Barça doet volgend seizoen weer mee voor de CL-eindzege ...

Meest recent

'KRC Genk zwaar de mist in met ruwe diamant': "Geblokkeerd"

KRC Genk is dit seizoen de competitieleider. De jeugdopleiding van de Limburgers maakte de afgelopen ...

11
11
‘Union hakt knoop door: toekomst cultheld Burgess bekend’

Christian Burgess is bij Union SG uitgegroeid tot een cultheld op de Belgische velden. De Engelsman ...

11
11
Rudi Garcia doet opmerkelijke uitspraken: "Dit scenario beter"

Rudi Garcia is goed begonnen bij de Rode Duivels. Even leek het volledig mis te gaan na de zeperd in ...

16
16
Van kwaad naar erger: Beerschot ontvangt monsterschorsing

Het gaat van kwaad naar erger met Beerschot. De promovendus is alweer veroordeeld tot degradatie ...

78
78
Mark van Bommel verrast enorm met toekomstwending

Mark van Bommel kende successen bij Royal Antwerp FC en in het verleden werd de Nederlandse ...

54
54
Pijnlijke reality check Anderlecht: "Bijna in sprookjes geloven"

RSC Anderlecht is bijzonder tegenvallend aan de Champions' Play-Offs begonnen en verloor ...

94
94
Spectaculaire nieuwe coach Antwerp? "Doet al jaren de ronde"

Antwerp FC besloot begin maart om afscheid te nemen van Jonas De Roeck als hoofdcoach. Om hem te ...

264
264
Beerschot tegen de touwen: "Compleet wanbeleid!"

Beerschot VA zal volgend seizoen opnieuw in de Challenger Pro League aantreden. Vijf speeldagen voor ...

95
95
'Real Madrid pakt fors uit: sensationele opvolger Modric'

Real Madrid is bezig aan een sterk seizoen tot dusver en blijft in de running om met de treble aan ...

108
108
'Anderlecht neemt drastische beslissing met falende Dendoncker'

RSC Anderlecht verloor zondagmiddag met 2-0 op het veld van Club Brugge en werd op zowat alle ...

549
549
'Seizoen met 42 goals verzilverd: supertransfer Gyökeres'

Arsenal FC kondigde afgelopen weekend een grote verandering binnen de sportieve structuur aan. Zo ...

136
136
‘Club Brugge-vijfklapper: powerhouse en dribbelkoning’

Club Brugge speurt de markt af naar versterkingen en heeft meerdere talenten op het oog. Spits ...

297
297
'Coucke hakt knoop door: Vandenhaute out bij Anderlecht?'

Met een kansloze 2-0 nederlaag op het veld van aarstrivaal Club Brugge heeft Anderlecht haar start ...

737
737
Einde tijdperk: AA Gent neemt afscheid van meubelstuk

Hoewel het in Genk meteen met 4-0 onderuit ging mag AA Gent zich voor het eerst sinds 2019 nog eens ...

607
607
'De Condé heeft beet: KRC Genk overtuigt toptarget'

Hoewel de titelrace momenteel alle aandacht opeist werkt KRC Genk achter de schermen ook al aan de ...

450
450
'Gheysens houdt uitverkoop: Antwerp in de etalage?'

Antwerp begon aan de play-offs met een kansloze 5-1 nederlaag tegen Union. Ook buiten de lijnen viel ...

635
635
Referee Department geeft toe: VAR-fiasco op speeldag 1 PO's

De kop is eraf. Afgelopen weekend betekende het startschot van de Play-Offs in onze competitie. Ook ...

225
225
Vermant lukt hattrick: Club Brugge klopt Essevee in oefenpot

Met een vlotte 2-0 zege tegen aartsrivaal Anderlecht schoot Club Brugge zondag uitstekend uit de ...

560
560
Coucke bijt van zich af: "Mag ik dat in extreme mate ontkennen?"

RSC Anderlecht likt nog maar eens zijn wonden. In Brugge incasseerde het zijn 10de nederlaag van het ...

468
468
Pijnlijk: Sonck en Verheyen leggen Anderlecht-problemen bloot

Bij RSC Anderlecht staat er geen ploeg op het veld. Een selectie die al zo door elkaar werd geschud ...

316
316

Meer sportnieuws