Tedesco springt in de bres voor verguisde Rode Duivel

door
Tedesco springt in de bres voor verguisde Rode Duivel

Morgenavond nemen de Rode Duivels het in eigen huis op tegen Estland. Op papier horen de troepen van Domenico Tedesco weinig moeite te ondervinden met de Europese laagvlieger, en in de persconferentie daags voor de wedstrijd gaf de bondscoach dat ook aan. Toch liet de 37-jarige Tedesco het niet na om in de bres te springen voor één van zijn spelers. 

Domenico Tedesco viert morgen zijn 38ste verjaardag. Wanneer hij op de persconferentie de vraag kreeg of hij dit wilde vieren, kon er een lachje af bij de bondscoach. "Vergeet het alstublieft. Na je twintigste hoor je het niet meer te vieren. Voor mij is het niets speciaals", aldus Tedesco. 

Youri Tielemans kreeg na de partij tegen Azerbeidjan heel wat kritiek te verduren. De Rode Duivel haalde niet zijn niveau van weleer, en miste duidelijk matchritme. Domenico Tedesco liet het ook niet na om in de bres te springen voor Tielemans. 

"Ik weet niet waarom er zoveel kritiek is op Tielemans. We worden beter als team, hem eruit pikken is niet eerlijk. Hij is een slimme jongen die ritme mist. Ik wil hem beschermen, ondanks de bijzonder hoge verwachtingen hier voor hem", luidt het besluit bij de bondscoach. 

Op naar 13 op 15? 

Mits winst tegen Estland kunnen de Rode Duivels aan de leiding van hun groep blijven. Ze moeten de eerste plaats op dit moment wel delen met Oostenrijk. Net als de Belgen behaalden ze een knappe 10 op 12. Oostenrijk neemt het op zijn beurt morgen op tegen Zweden. Voor de Zweden is de partij dan weer van levensbelang als ze hun kansen op EK-kwalificatie gaaf willen houden. 

POLL: Zullen de Rode Duivels morgen winnen?

Meest recent

Beerschot aan zet: "Iedere wedstrijd winnen!"

D-day voor Beerschot. Zij moéten winnen van STVV als ze nog enige kans willen maken op het ...

6
6
Mazzu geeft toe: "Situatie is geëscaleerd met hem"

Didier Lamkel Zé zit in Kameroen en werkte daar in de fitness, althans zo deelde hij mee via ...

39
39
Bormans geeft toe: "Hij zal moeilijk te houden zijn"

Bij Union SG gaan ze in de zomer weer twee à drie sterkhouders de club zien verlaten. De ...

18
18
Mathijssen voorspelt Champions' Play-Offs: 'Zes kampioenenmakers'

Zaterdagavond worden de Champions' Play-Offs op gang getrappen. Dat levert de Belgische voetballer ...

155
155
Nieuwe naam bij Duivels? "Aanpassingen in volgende selectie"

Rudi Garcia heeft zijn eerste tweeluik als Belgisch bondscoach achter de rug. Er ligt voor hem nog ...

67
67
Anderlecht tóch titelkandidaat? Vandenbempt geeft percentage

RSC Anderlecht besloot vlak voor de start van de Play-Offs nog een trainerswissel door te voeren. ...

174
174
'Liverpool ziet Trent vertrekken: spectaculaire opvolger'

Liverpool FC stevent recht op de Engelse titel af. Voor Trent Alexander-Arnold wordt dat allicht ...

51
51
'Club in actie: eerste zomeraanwinst moet uit EPL komen'

Club Brugge maakt zich op voor een belangrijke periode. In de komende weken wil Blauw-Zwart zich ...

155
155
TRANSFERUURTJE: 'Recorddeal Jashari, Kompany wil Anderlecht-poulain'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

445
445
OHL-mysterie: “Vlak voor Charleroi verrassende epidemie”

Oud-Heverlee Leuven zat vlak voor de match tegen Sporting Charleroi met de handen in het haar. ...

39
39
Club Brugge pakt uit met terugkeer publiekslieveling

Club Brugge neemt het op de eerste speeldag van de Champions Play-Offs op tegen RSC Anderlecht. De ...

265
265
Vandenbempt snapt niets van KRC Genk: "Heb ik moeite mee"

De titelstrijd in de Champions Play-Offs staat op het punt los te barsten. Peter Vandenbempt gaf ...

390
390
Vadis geeft bizarre reden voor nieuwe opvallende uitdaging

Vadis Odjidja (36) gaat aan de slag bij Eendracht Aalst Lede. De voormalige speler van onder meer ...

69
69
Mika Godts sneert naar Anderlecht én KRC Genk

Mika Godts maakt dit seizoen het mooie weer, maar de Belgische buitenspeler speelde in het verleden ...

234
234
Gewild toptalent drukt hoop Rode Duivels helemaal de kop in

De Rode Duivels hebben een eerste interlandperiode onder bondscoach Rudi Garcia achter de rug. De ...

245
245
AA Gent rekent op 'parel in PO's': "Mooie kans voor hem"

AA Gent heeft na vele jaren eindelijk weer de Champions' Play-Offs weten te halen. De Buffalo's ...

262
262
Fink lacht tanden bloot: "Gunde ik geen andere trainer"

KRC Genk begint op een wolk aan de Play-Offs. De internationals kenden prachtige momenten, Genk is ...

109
109
Hasi analyseert Club Brugge: "Dat hebben ze allemaal"

RSC Anderlecht maakt zich klaar Besnik Hasi 2.0. Kan de coach Paars-Wit naar een mooi einde van het ...

290
290
Brazilië grijpt keihard in: bondscoach vliegt na afgang

In de Zuid-Amerikaanse kwalificatiecampagne voor het WK 2026, maakte Brazilië tot dusver niet ...

49
49
Thorgan onthult: "Welke speler van Club ik bij Anderlecht wil?"

RSC Anderlecht vat zondagmiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs aan met een bezoek aan Club ...

534
534

Meer sportnieuws