Youri Mulder geeft 'dé kanshebber' voor EK-eindzege nu al

door
Youri Mulder geeft 'dé kanshebber' voor EK-eindzege nu al

De Rode Duivels kunnen dinsdagavond een aanzienlijke stap richting deelname aan het EK 2024 zetten. Een aantal landen lijkt echter nu al zeker van hun ticket voor het toernooi in Duitsland. Daarbij ook het Portugal van bondscoach Roberto Martinez.

Zes jaar lang stond de Spaanse oefenmeester aan het roer van de Rode Duivels. De derde plaats op het WK 2018 was het absolute hoogtepunt onder zijn bewind. Maar vervolgens ging het bergaf met de prestaties. Na het teleurstellende WK in Qatar gaf hij er dan ook de brui aan.

LEES OOK Noa Lang wekt grote frustratie: “Hij kan naar Real Madrid”

Zowel Martinez als de Duivels hadden dan ook nood aan een nieuwe wind. En terwijl de Belgische bond in de vorm van Domenico Tedesco een geschikte opvolger vond, kreeg de Spaanse trainer al snel een mooie nieuwe uitdaging gepresenteerd. Zo werd hij aangesteld als bondscoach van het talentvolle Portugal.

Straffe cijfers, beperkte tegenstand

Daar is Martinez uitstekend van start gegaan. Met 18 op 18 staan de Portugezen ruim op kop in hun poule, iets wat meteen een record betekende voor de Portugese nationale ploeg. Inmiddels scoorden ze al 24 keer en incasseerden ze nog geen tegentreffer. Maandagavond werd ook Luxemburg met zware 9-0-cijfers over de knie gelegd.

Toegegeven, de tegenstand is voor de Portugezen erg beperkt. Luxemburg, San Marino, Bosnië en Slowakije vormen nu niet bepaald de zwaarste opponenten. Maar dan nog moet er natuurlijk gepresteerd worden. Bovendien liet de talentvolle ploeg van Martinez bij momenten uitstekend voetbal zien.

Portugese sterrenparade

LEES OOK Van Bommel eindelijk van straat? "Hij is ideaal voor deze job"

Analist Youri Mulder tipt het land dan ook nu al als één van de topfavorieten voor de EK-eindzege. "Dit is dé kanshebber voor het EK", klonk het bij Ziggo Sport. "Bernardo Silva, João Félix, Gonçalo Ramos, ga maar door. Dan heb je achterin die jongen van Manchester City, Rúben Dias, ook fantastisch. Rafael Leão vergeet ik nog. Het zijn allemaal sterren."

POLL: Portugal heeft momenteel een betere selectie dan België ...

Meest recent

'Anderlecht wil 'kind van het huis' tot 2030 vastleggen'

RSC Anderlecht is bezig met een aantal contracten. Olivier Renard merkt wel dat het niet van een ...

21
21
'Mannaert vangt bot: Rode Duivels mislopen toptalent'

Vincent Mannaert is op een missie. De technisch directeur van de voetbalbond hoopt een aantal ...

23
23
'Grootmacht loopt blauwtje: prijskaartje Jashari bekend'

Wie dacht dat Vincent Mannaert zijn vertrek een groot gat zou achterlaten bij Club Brugge komt ...

225
225
AA Gent-fans in rep en roer: "Supporters in de kou"

Binnen de Pro League wordt momenteel volop onderhandeld over een nieuw competitieformat, met als ...

74
74
'Volgende gegadigde meldt zich voor goudhaantje Club Brugge'

De voornaamste bron van inkomsten blijft het uitgekiend transferbeleid, maar ook de eigen jeugd doet ...

215
215
Fink vreest opdoffer: steunpilaar KRC Genk buiten strijd?

Zondag staan er met Club Brugge-Standard en de Brusselse derby tussen Anderlecht en Union opnieuw ...

213
213
Cercle of AA Gent: dupe CL-loting Club Brugge bekend

De kogel is door de kerk: Club Brugge neemt het in de achtste finales van de Champions League op ...

187
187
'Transfervuurwerk bij Club Brugge: voorwaarden op tafel'

In de volgende ronde van de Champions League hoopt Club Brugge opnieuw te stunten tegen Aston Villa. ...

498
498
'Blessuregolf bij Anderlecht: meer details bekend'

Na de uitschakeling in de Europa League kan Anderlecht zich voortaan volledig toeleggen op de ...

325
325
Goudhaantje Talbi doodeerlijk: “Een beetje teleurgesteld”

Club Brugge heeft met Chemsdine Talbi weer een nieuw goudhaantje in de rangen. De buitenspeler deed ...

359
359
Leko met de handen in het haar vlak voor Club Brugge

Standard Luik moet op speeldag 27 van de Jupiler Pro League op bezoek bij Club Brugge. De Rouches ...

382
382
Bernd Storck grijpt meteen zwaar in bij KV Kortrijk

Bernd Storck moet KV Kortrijk weer van de degradatie zien te redden. Dat flikte de Duitser twee jaar ...

338
338
Club Brugge roept straffe taal na Aston Villa-loting

Club Brugge schakelde Atalanta verrassend uit in de Champions League en in de volgende ronde wacht ...

560
560
Pasveer komt met érg bizarre reactie na neusbreuk Rodriguez

Union SG verloor in het Koning Boudewijnstadion met 0-2 van Ajax, maar ook in de Johan Cruijf Arena ...

209
209
Cercle Brugge kent tegenstander in Conference League

Er zijn nog twee Belgische clubs actief in Europa. Club Brugge in de Champions League en Cercle ...

134
134
Guardiola legt uit: "Of De Bruyne nog topmatchen aankan?"

De uitschakeling in de Champions League blijft nazinderen bij Manchester City. De Engelse kampioen ...

146
146
Vanzeir heeft bij AA Gent nog rekening te vereffenen

De wintermercato bracht enkele opmerkelijke deals. Zo koos AA Gent ervoor om na de blessure van Max ...

227
227
EL: Topaffiche voor Martens, Ajax treft Rode Duivels

Na de Champions League werd er vrijdag om 13u in het hoofdkwartier van de UEFA ook geloot voor de ...

60
60
Schoofs geeft zijn mening over harde uitspraken Hasi

Na het Europese geweld gaat de focus vrijdag weer op de Jupiler Pro League. Daar wordt de 27ste ...

189
189
Club gewaarschuwd: "Onderschatting zal er nu niet zijn"

Club Brugge krijgt in de achtste finales van de Champions League opnieuw Aston Villa voorgeschoteld ...

278
278

Meer sportnieuws